Talenty według Gallupa – Bliskość (RELATOR) // StrengthsFinder

Mocne Strony, które możesz odkryć dzięki narzędziu Clifton StrengthsFinder® Instytutu Gallupa, to Twoje narzędzie do osiągnięcia spełnienia! Coaching talentów pozwoli Ci osiągnąć najwyższą efektywność zarówno w życiu osobistym i zawodowym.


BLISKOŚĆ
(Relator)

Potrzeba trwałych relacji z ludźmi określa twoje podejście do znajomości i przyjaźni. Krótko mówiąc, cecha ta sprawia, że ciągnie cię raczej w stronę tych, których już znasz. Niekoniecznie stronisz od nowych znajomości – możesz mieć inne silne cechy, które powodują, że cieszysz się sytuacją, w której obcy stają się twoimi znajomymi – ale ogromną przyjemność i siłę czerpiesz z przebywania w pobliżu Twoich serdecznych przyjaciół. Nie krępuje cię emocjonalna zażyłość. Gdy już zostanie nawiązana jakaś znajomość, świadomie zachęcasz do jej pogłębiania. Chcesz, żeby Twoi przyjaciele dobrze cię poznali i Ty chcesz dobrze ich znać. Chcesz rozumieć ich uczucia, cele, obawy, marzenia, chcesz także, żeby oni rozumieli Twoje. Zdajesz sobie sprawę z tego, że taki rodzaj stosunków międzyludzkich wiąże się z pewnym ryzykiem – możesz dać się zdominować – ale jesteś gotowy/a je podjąć. Dla ciebie przyjaźń ma wartość tylko wtedy, jeżeli jest autentyczna. Jedynym sposobem, żeby się o tym przekonać, jest zaufać drugiej osobie. Im więcej macie wspólnego, tym więcej razem ryzykujecie. Im więcej razem ryzykujecie, tym więcej możliwości wykazania, że wasza troska jest autentyczna. To są Twoje kroki w stronę prawdziwej przyjaźni i chętnie je podejmujesz.

 


 

A oto typowe wypowiedzi ludzi ceniących bliskość:

Tony D., pilot:

„Kiedyś latałem jako komandos i muszę powiedzieć, że tam trzeba wierzyć, że jest się wśród przyjaciół. Trzeba ufać innym. Nie jestem już nawet w stanie powiedzieć, ile razy składałem swoje życie w ręce innej osoby. Wykonywaliśmy ewolucje, których bym nie przeżył, gdyby mój przyjaciel mnie z nich bezpiecznie nie wyprowadził.”

 

Jamie T., przedsiębiorca:

„Niewątpliwie bardzo starannie dobieram sobie przyjaciół. Na początku, gdy po raz pierwszy kogoś spotykam, nie chcę poświęcać mu zbyt wiele czasu. Nie znam go, on mnie nie zna, więc wystarczy, że jesteśmy dla siebie mili. Jeśli jednak zajdą okoliczności, w których możemy się lepiej poznać, przekraczamy pewien próg i nagle zaczynamy chcieć zainwestować więcej w naszą znajomość. Daję się bliżej poznać, pozwalam sobie na pewną zażyłość, jestem gotowa zrobić coś, co pozwoli nam zbliżyć się do siebie i okazać sobie wzajemnie troskę. To trochę dziwne, bo wcale nie szukam nowych przyjaciół. Mam ich wystarczająco wielu. A jednak, gdy spotykam nową osobę i przekroczymy ten próg, czuję się coraz bardziej zaangażowana. Teraz mam dziesięciu pracowników i każdego z nich nazwałabym swoim dobrym przyjacielem.”

 

Gavin T., steward:

„Mam wielu wspaniałych znajomych, ale prawdziwych, bliskich przyjaciół nie aż tak dużo. I jestem z tego naprawdę zadowolony. Najlepiej czuję się, spędzając czas z ludźmi, z którymi jestem najbliżej, z rodziną. Jesteśmy bardzo związaną, katolicką rodziną irlandzką i staramy się być razem, kiedy tylko możemy. To duża rodzina – mam pięcioro rodzeństwa i dziesięć siostrzenic, siostrzeńców, bratanic i bratanków – ale spotykamy się wszyscy przynajmniej raz w miesiącu i bardzo jest nam razem dobrze. Ja pełnię tu rolę katalizatora. Gdy tylko wracam do Chicago, nawet jeśli nie ma akurat żadnych urodzin czy innej okazji, znajduję powód, by zebrać się razem i wspólnie spędzić trzy czy cztery dni. Naprawdę lubimy swoje towarzystwo.”

 


Dowiedz się więcej Jak czytać wynik StrengthsFinder?

Leave a commenttlnc logo (białe)

ul. Mokotowska 1
Zebra Tower (8 piętro)
00-640 Warszawa
Poland

kontakt@tlncglobal.com

+48 22 229 03 34

Jedyna firma na świecie oferująca Consulting Strategiczny w oparciu o Mocne Strony, przy wykorzystywaniu unikatowego know-how Instytutu GALLUPA, w połączeniu z metodologią GeniusFormulaTM.

Copyright 2017 TLnC ©  All Rights Reserved