Talenty według Gallupa – Czar (WOO) // StrengthsFinder

Mocne Strony, które możesz odkryć dzięki narzędziu Clifton StrengthsFinder® Instytutu Gallupa, to Twoje narzędzie do osiągnięcia spełnienia! Coaching talentów pozwoli Ci osiągnąć najwyższą efektywność zarówno w życiu osobistym i zawodowym.


CZAR
(Woo)

Czar oznacza Ciągłe Zdobywanie Aprobaty Rozmówcy. Ty po prostu uwielbiasz wyzwanie, jakim jest poznawanie nowych ludzi i zdobywanie ich sympatii. Obcy ludzie rzadko Cię onieśmielają. Wręcz przeciwnie, spotkanie z nimi dodaje Ci energii. Nieznani Tobie ludzie pociągają cię. Na początek chcesz poznać ich imiona, zadać im parę pytań i odnaleźć wspólne zainteresowania. Dzięki temu będziesz mógł/mogła rozpocząć rozmowę i zbudować podstawy porozumienia. Niektórzy ludzie unikają rozpoczęcia rozmowy z obawy, że po chwili nie będą mieli o czym mówić. Z tobą jest inaczej. Nie tylko rzadko brakuje ci słów, ale czerpiesz autentyczną przyjemność z rozmowy z nieznajomym, gdyż dużą satysfakcję daje ci przełamywanie lodów i nawiązywanie znajomości. A jak już tego dokonasz, z satysfakcją kończysz rozmowę i ruszasz dalej. Czekają na ciebie nowi ludzie, nowe miejsca kontaktów, nowe grupy, do których się można przyłączyć. Na świecie nie ma nieznajomych. Jest tylko całe mnóstwo znajomych, których jeszcze nie spotkałeś/aś.

 


 

A oto typowe wypowiedzi ludzi Czarujących

Deborali C., publicystka:

„Mam wielu bliskich przyjaciół wśród ludzi, których spotkałam przypadkowo. Myślę, że to brzmi okropnie, ale czarowanie innych jest częścią mojej osoby. Wszyscy taksówkarze mi się oświadczają.”

 

Marilyn K., rektor collegeu:

„Nie sądzę, żebym poszukiwała przyjaciół, ale wiele osób uważa mnie za swoją przyjaciółkę. Dzwonię do ludzi i mówię:,Bardzo cię lubię’, bo to właśnie mam na myśli. Polubić kogoś to dla mnie takie łatwe. Ale przyjaźń? Nie mam wielu przyjaciół. I myślę, że wcale ich nie szukam. Szukam kontaktów. I jestem w tym bardzo dobra, bo wiem, jak znaleźć z ludźmi wspólny język.”

 

Anna G., pielęgniarka:

„Myślę, że czasami jestem trochę nieśmiała. Zazwyczaj nie chcę wykonywać pierwszego kroku. Ale wiem, jak ośmielić innych. W pracy bardzo często wykorzystuję poczucie humoru. Jeśli pacjent nie jest za bardzo otwarty, moja rola polega na odgrywaniu komedii. Kiedyś powiedziałam do osiemnastoletniego pacjenta: ,Cześć przystojniaku. Siadaj. Pozwól, że zdejmę ci koszulę. Dobrze, sam zdejmij koszulę. Och, jaki wspaniały tors!’. Z dziećmi trzeba zaczynać bardzo powoli i najlepiej na początek zapytać: ,Ile masz lat?’. Gdy maluch odpowie: ,Dziesięć’, mówię: ‚Naprawdę? Ja w twoim wieku miałam jedenaście’. To strasznie głupie, ale pomaga przełamać lody.”

 


Dowiedz się więcej Jak czytać wynik StrengthsFinder?

Leave a commenttlnc logo (białe)

ul. Mokotowska 1
Zebra Tower (8 piętro)
00-640 Warszawa
Poland

kontakt@tlncglobal.com

+48 22 229 03 34

Jedyna firma na świecie oferująca Consulting Strategiczny w oparciu o Mocne Strony, przy wykorzystywaniu unikatowego know-how Instytutu GALLUPA, w połączeniu z metodologią GeniusFormulaTM.

Copyright 2017 TLnC ©  All Rights Reserved