Talenty według Gallupa – Poważanie (SIGNIFICANCE) // StrengthsFinder

Mocne Strony, które możesz odkryć dzięki narzędziu Clifton StrengthsFinder® Instytutu Gallupa to Twoje narzędzie do osiągnięcia spełnienia! Coaching talentów pozwoli Ci osiągnąć najwyższą efektywność zarówno w życiu osobistym i zawodowym.


POWAŻANIE
(significance)

Chcesz uchodzić za kogoś poważanego w oczach innych ludzi. Pragniesz uznania. Chcesz, by Twój głos był słyszany. Chcesz się wyróżniać. Chcesz być znany/a. W szczególności chcesz, by znano i podziwiano Twoje wyjątkowe talenty. Czujesz potrzebę bycia podziwianym/ną jako osoba wiarygodna, profesjonalna oraz odnosząca sukcesy. Szukasz towarzystwa innych ludzi, którzy tak jak Ty są wiarygodnymi profesjonalistami odnoszącymi sukcesy. A jeśli nie są, wówczas będziesz ich do tego zachęcać aż do momentu, gdy tacy się staną. Inaczej zostawisz ich w tyle. Posiadając niezależną osobowość pragniesz, aby twoja praca była raczej sposobem na życie niż tylko wykonywanym zajęciem i w tak rozumianej pracy, chciałbyś/chciałabyś mieć wolną rękę – swobodę działania w realizowaniu zadań. Mocno odczuwasz swoje aspiracje,  i dlatego twoje życie pełne jest rzeczy, których „pragniesz”, „pożądasz” i „kochasz”. Bez względu na to, jak się ta cecha przejawia – inaczej w przypadku każdej osoby – dzięki potrzebie wyróżniania się będziesz się stale wspinać ponad to, co przeciętne, a bliżej tego, co wyjątkowe. Jest to cecha, dzięki której ciągle do czegoś aspirujesz.

 


 

A oto typowe wypowiedzi ludzi oczekujących poważania:

Mary B., dyrektor ds. opieki zdrowotnej:

„Niemal od zawsze mówi się kobietom: ,Nie bądźcie zbyt dumne. Nie wywyższajcie się’. Tak już jest. Przekonałam się jednak, że dobrze jest mieć władzę i wielkie ego. Przekonałam się też, że muszę nad tym panować i właściwie to ukierunkowywać.”

 

Kathie J., partner w firmie prawniczej:

„Odkąd tylko pamiętam, zawsze miałam przekonanie, że jestem wyjątkowa, że mogę brać na siebie obowiązki i sprawiać, że coś się dzieje. W latach sześćdziesiątych byłam pierwszą kobietą partnerem w mojej firmie i wciąż pamiętam, jak spotykałam się w różnych ważnych kręgach, będąc tam zawsze jedyną kobietą. Teraz, kiedy o tym pomyślę, wydaje mi się to dziwne. Bycie ,partnerką’ sprawiało mi przyjemność. Dlaczego? Bo wiedziałam, że nie tak łatwo będzie innym o mnie zapomnieć. Wiedziałam, że każdy mnie zauważy i zwróci na mnie uwagę.”

 

John L., lekarz:

„W całym swoim życiu czułem się jak na scenie. Zawsze mam świadomość, że występuję przed publicznością. Gdy spotykam się z pacjentem, chcę by myślał o mnie jak o najlepszym lekarzu, u jakiego kiedykolwiek zdarzyło mu się leczyć. Gdy mam zajęcia ze studentami medycyny, chcę uchodzić za najlepszego nauczyciela akademickiego, jakiego kiedykolwiek spotkali. Chcę zdobyć nagrodę Nauczyciela Roku. Moja szefowa też jest dla mnie ważnym audytorium. Nie przeżyłbym tego, gdybym ją zawiódł. To straszne myśleć, że część mojego poczucia własnej wartości jest w rękach innych ludzi, ale to właśnie trzyma mnie w ryzach.”

 


Dowiedz się więcej Jak czytać wynik StrengthsFinder?

Leave a commenttlnc logo (białe)

ul. Mokotowska 1
Zebra Tower (8 piętro)
00-640 Warszawa
Poland

kontakt@tlncglobal.com

+48 22 229 03 34

Jedyna firma na świecie oferująca Consulting Strategiczny w oparciu o Mocne Strony, przy wykorzystywaniu unikatowego know-how Instytutu GALLUPA, w połączeniu z metodologią GeniusFormulaTM.

Copyright 2017 TLnC ©  All Rights Reserved