Równanie Mocnej Strony

Czy z wiekiem człowiek może się zmieniać? Oczywiście, nasza osobowość ewoluuje – dojrzewamy, kształtujemy postawy, wzmacniamy nasze wartości. Jednak naukowcy udowodnili, że cechy stanowiące fundament naszej osobowości nie zmieniają się z upływem lat – podobnie, jak nasze prawdziwe pasje i zainteresowania. Tak samo dzieje się w przypadku talentów – kiedy używamy ich w sposób celowy i świadomy, dojrzewają i nabierają mocy, lecz co do zasady, pozostają takie same.

Nabyte zdolności, takie jak posługiwanie się obcymi językami, znajomość technologii czy innego rodzaju kompetencje są ważne dla naszego rozwoju. Wiedza i umiejętności są jednak pomocne dopiero wówczas, gdy służą jako wzmocnienie naszych naturalnych predyspozycji.

Surowy talent jest niczym nieoszlifowany diament. Rozwijanie go poprzez zdobywanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności do momentu, w którym będziemy w stanie osiągać stałe, bliskie doskonałości wyniki w określonego rodzaju działaniach, gwarantuje wykształcenie Mocnej Strony. Dopiero takie wykorzystanie surowca, jakim jest talent, pozwala na maksymalne spożytkowanie naturalnego potencjału.

RÓWNANIE

Leave a commenttlnc logo (białe)

ul. Mokotowska 1
Zebra Tower (8 piętro)
00-640 Warszawa
Poland

kontakt@tlncglobal.com

+48 22 229 03 34

Jedyna firma na świecie oferująca Consulting Strategiczny w oparciu o Mocne Strony, przy wykorzystywaniu unikatowego know-how Instytutu GALLUPA, w połączeniu z metodologią GeniusFormulaTM.

Copyright 2017 TLnC ©  All Rights Reserved