Talenty według Gallupa – Naprawianie (RESTORATIVE) // StrengthsFinder

Mocne Strony, które możesz odkryć dzięki narzędziu Clifton StrengthsFinder® Instytutu Gallupa, to Twoje narzędzie do osiągnięcia spełnienia! Coaching talentów pozwoli Ci osiągnąć najwyższą efektywność zarówno w życiu osobistym i zawodowym.


NAPRAWIANIE
(restorative)

Uwielbiasz rozwiązywać problemy. Podczas, gdy niektórzy są przerażeni, gdy po raz pierwszy napotykają jakąś trudność, dla Ciebie taka sytuacja jest źródłem energii. Uwielbiasz wyzwania związane z analizowaniem symptomów, identyfikowaniem tego, co nieprawidłowe i znajdowaniem rozwiązań. Możesz preferować problemy praktyczne, abstrakcyjne lub też związane z ludźmi. Możesz wyszukiwać specyficzne rodzaje sytuacji problemowych, które wcześniej już spotykałeś/aś i co do których jesteś pewien/na, że możesz je naprawić. Możesz też odczuwać wielki impuls do działania, gdy stykasz się z problemami złożonymi i dotychczas Ci nieznanymi. Twoje konkretne preferencje są zdeterminowane pozostałymi cechami oraz doświadczeniami. Pewne jest jednak to, że sprawia ci przyjemność fakt, iż dzięki Tobie rzeczy na nowo zaczynają funkcjonować. To wspaniale uczucie identyfikować czynniki, które niszczą, eliminować je i przywracać obiektom swojego zainteresowania ich pierwotną świetność. Intuicyjnie wiesz, że bez Twojej interwencji ta rzecz, czy też maszyna, osoba, firma mogłaby w ogóle przestać funkcjonować. Ty ją naprawiłeś/aś, wskrzesiłeś/aś, ożywiłeś/aś lub – jak sam/a pewnie byś to określił/a – ocaliłeś/aś.

 


 

A oto typowe wypowiedzi ludzi naprawiających:

Nigel L., projektant oprogramowania:

„Pamiętam jeszcze z dzieciństwa warsztat stolarski, młotki, gwoździe, drewno. Bardzo lubiłem naprawiać różne rzeczy, składać je i sprawiać, by były takie, jak powinny. Teraz podobnie jest z programami komputerowymi. Jeśli napisany program nie działa, trzeba go przerobić, poprawić tak, by w końcu zaczął działać.”

 

Jan K., internista:

„Ten motyw odgrywa w moim życiu różnorakie role. Moją pierwszą fascynacją była chirurgia. Lubiłem mocne wrażenia, lubiłem być na sali operacyjnej, lubiłem szyć. Lubię naprawiać różne rzeczy, naprawiać na sali operacyjnej. Lubiłem też siedzieć przy łóżku umierającego pacjenta, rozmawiać z nim. To naprawdę wielka satysfakcja, widzieć, jak ktoś zaczyna akceptować swoje cierpienie, jak mija gniew, jak przyjmuje to rodzina, jak ktoś odchodzi z godnością. Ten mój motyw objawia się też codziennie przy moich dzieciach. Gdy widzę, jak moja trzyletnia córeczka po raz pierwszy sama zapina sobie sweter, myląc dziurki i guziki, czuję tę nieodpartą chęć wkroczenia do akcji i równego pozapinania swetra. Muszę się oczywiście powstrzymać, bo przecież ona powinna się tego sama nauczyć, ale wiesz, jak trudno mi się opanować!”

 

Marie T., producent telewizyjny:

„Produkcja porannych programów telewizyjnych to naprawdę trudny proces. Gdybym nie lubiła rozwiązywać problemów, ta praca doprowadziłaby mnie do szału. Codziennie coś ważnego się psuje i ja muszę odkryć, na czym polega problem, naprawić to i robić wszystko dalej. Jeśli się to uda, czuję się, jakby mi ubyło lat. Z drugiej jednak strony, jeśli pójdę do domu, a problem pozostanie nie rozwiązany, jest dokładnie na odwrót. Mam poczucie klęski.”

 


Dowiedz się więcej Jak czytać wynik StrengthsFinder?

Leave a commenttlnc logo (białe)

ul. Mokotowska 1
Zebra Tower (8 piętro)
00-640 Warszawa
Poland

kontakt@tlncglobal.com

+48 22 229 03 34

Jedyna firma na świecie oferująca Consulting Strategiczny w oparciu o Mocne Strony, przy wykorzystywaniu unikatowego know-how Instytutu GALLUPA, w połączeniu z metodologią GeniusFormulaTM.

Copyright 2017 TLnC ©  All Rights Reserved