Talenty według Gallupa – Wiara w siebie (SELF-ASSURANCE) // StrengthFinder

Mocne Strony, które możesz odkryć dzięki narzędziu Clifton StrengthsFinder® Instytutu Gallupa to Twoje narzędzie do osiągnięcia spełnienia! Coaching talentów pozwoli Ci osiągnąć najwyższą efektywność zarówno w życiu osobistym i zawodowym.


WIARA W SIEBIE
(self-assurance)

Wiara w siebie jest podobna do pewności siebie. W najgłębszym zakątku swojej duszy nosisz wiarę w swoje umiejętności. Wiesz, że sprostasz podjętemu ryzyku luli wyzwaniu. Wiesz, że potrafisz żądać tego, co Ci się należy, że potrafisz być skuteczny/a. Jednak Wiara w siebie to coś więcej niż pewność siebie. Obdarzony/a cechą Wiary w siebie nie tylko masz pewność co do swoich zdolności. Masz także pewność, że potrafisz oceniać. Patrząc na świat zdajesz sobie sprawę, że Twoja perspektywa jest jedyna w swoim rodzaju. A ponieważ nikt nie widzi dokładnie tego samego co Ty, nikt nie może podejmować za Ciebie decyzji ani mówić Ci, co masz myśleć. Inni mogą udzielać wskazówek, sugerować, ale to Ty jesteś panem swojego życia. Tylko Ty masz prawo wyciągać swoje wnioski, podejmować własne decyzje, działać. Taka władza – ostateczna odpowiedzialność za kierowanie swoim życiem – nie tylko Cię nie przeraża, ale odczuwasz ją jako coś bardzo naturalnego. Bez względu na okoliczności zawsze wiesz, co jest najwłaściwszą rzeczą do zrobienia. Nie musi być to najlepsze dla wszystkich. Ale wiesz, że w Twoim przypadku i danej sytuacji jest to właściwe dla ciebie. Twoja Wiara w siebie może się przejawiać w sposób bardziej lub mniej widoczny, w zależności od innych Twoich silnych cech, niemniej jednak jest ona czymś trwałym i mocnym. Niczym kił statku wychodzi cało ze sztormów i pozwala ci utrzymać właściwy kurs.

 


 

A oto typowe wypowiedzi ludzi wierzących w siebie:

Pam D., kierownik służb publicznych:

„Urodziłam się na farmie w głębi stanu Idaho i chodziłam tam do malej wiejskiej szkoły. Pewnego dnia wróciłam po lekcjach do domu i oznajmiłam mojej matce, że zmieniam szkołę. Tego dnia mój nauczycie! powiedział, że w naszej szkole uczy się za dużo dzieci i troje będzie musiało się przenieść do innej szkoły. Zastanowiłam się przez chwilę, bo spodobał mi się pomysł spotkania nowych osób. Szybko zdecydowałam się, że będę jedną z tej trójki – nawet jeśli ma to oznaczać, że będę musiała wstawać pól godziny wcześniej i trochę dalej jeździć autobusem, a miałam wtedy pięć lat.”

 

James K., sprzedawca:

„Nigdy nie zmieniam zdania. Gdy kupuję prezent urodzinowy albo dom, gdy podejmuję decyzję, czuję się tak, jakbym nie miał wyboru. Do podjęcia jest tylko jedna decyzja i ja ją podejmuję. Dlatego dobrze śpię w nocy. Moja decyzja jest ostateczna, jasna i przekonująca.”

 

Deborah C., pielęgniarka w izbie przyjęć:

„Gdy zdarzy się, że ktoś umrze w izbie przyjęć, ludzie proszą mnie, bym to ja skontaktowała się z rodziną, bo jestem taka pewna siebie. Wczoraj miałam problem z jedną chorą psychicznie dziewczyną, która krzyczała, że jest opętana przez diabła. Inne pielęgniarki były przerażone, ale ja wiedziałam co robić. Przyszłam i powiedziałam: ,Kate, chodź, połóż się. Zmówmy Baruch. To taka żydowska modlitwa. Brzmi tak: Baruch Atałi Adonai, Ełoheinu Melech Hoalam’. A ona odpowiedziała: ,Powiedz to wolniej, tak żebym mogła powtórzyć’. Potem powoli powtórzyła to za mną. Nie była Żydówką, ale spłynął na nią spokój tej modlitwy. Opadła na poduszkę i powiedziała: “Dziękuję, tego właśnie potrzebowałam.”

 


Dowiedz się więcej Jak czytać wynik StrengthsFinder?

Leave a commenttlnc logo (białe)

ul. Mokotowska 1
Zebra Tower (8 piętro)
00-640 Warszawa
Poland

kontakt@tlncglobal.com

+48 22 229 03 34

Jedyna firma na świecie oferująca Consulting Strategiczny w oparciu o Mocne Strony, przy wykorzystywaniu unikatowego know-how Instytutu GALLUPA, w połączeniu z metodologią GeniusFormulaTM.

Copyright 2017 TLnC ©  All Rights Reserved