Efektywność poparta
wieloletnimi badaniami

Podczas badania Strengths Based Leadership, naukowcy Gallupa przeanalizowali ponad milion zespołów pracowniczych, przeprowadzili ponad 20 tysięcy pogłębionych wywiadów z liderami, wykorzystali przeprowadzane przez 50 lat ankiety dotyczące najbardziej podziwianych światowych liderów, a także dotarli do 10 tysięcy ich zwolenników, aby zapytać, dlaczego zdecydowali się podążać za najważniejszym przewodnikiem w ich życiu. Po czym ujawniono wyniki tego obszernego badania!

Co odkryto?

W organizacji, w której osoba kierująca zespołem nie jest w stanie dostrzec mocnych stron poszczególnych pracowników, szanse na zaangażowanie są nikłe i wynoszą jedynie 9%. Oznacza to, że w wykonywaną pracę serce, pasję i maksymalny wysiłek włoży zaledwie 1 na 11 pracowników. Kiedy jednak lider w centrum zainteresowania postawi Talenty poszczególnych członków zespołu, liczba ta wzrośnie do 73%. To oznacza, że w pełni zaangażują się 3 na 4 osoby! Koncentracja na Talentach oraz inwestycja w rozpoznanie najmocniejszych cech pracowników zwiększa szansę na zbudowanie w pełni zaangażowanego zespołu ośmiokrotnie!

Dzięki temu budują maksymalnie skuteczne zespoły! O ile żaden, nawet najbardziej uzdolniony, lider nie jest wszechstronnie utalentowany, o tyle najlepsze zespoły są! Badania Gallupa wykazały, że najbardziej efektywne grupy posiadają cechy charakterystyczne dla czterech głównych domen silnego przywództwa: Realizacji, Wywierania wpływu, Budowania relacji oraz Myślenia strategicznego.

Ludzie podążają za swoimi liderami ze ściśle określonych powodów. Tysiące osób biorących udział w badaniu jasno określiło, czego oczekują od lidera, za którym podążają: zaufania, empatii, stabilności oraz nadziei.

Tylko 4 kroki dzielą Cię od zbudowanie zespołu
świadomego swoich Mocnych Stron:

Ocena – Badanie Talentów

Zanim będziemy mogli wyznaczyć cele Twojemu zespołowi, musimy wiedzieć, z kim będziemy pracować. W początkowym etapie, certyfikowany Trener spotka się  z wyznaczonymi członkami zespołu oraz ich menedżerem w celu przeprowadzenia badania Clifton StrengthsFinder® (CSF), określającego kluczowe Talenty poszczególnych osób oraz oceny zaangażowania pracowników.

Edukacja – Indywidualne sesje coachingowe

Ten, kto powiedział, że „Wiedza to siła” miał rację tylko w połowie. Wiedza, sama w sobie, nie jest niczym więcej niż tylko siłą potencjalną. Jak guma w procy, która została naciągnięta, ale nigdy nie zwolniona, by wystrzelić. Aby Twój zespół wspiął się na kolejny poziom ta energia musi zostać wyzwolona. To jest dokładnie to, co robimy w trzecim etapie. Każda z najsilniejszych cech, jeśli jej potencjał jest dobrze wykorzystany może wynieść na szczyty, jeśli źle – strącić w przepaść. Podczas indywidualnych sesji coachingowych zasilimy Twoich pracowników wiedzą o tych szansach i pułapkach, ucząc ich w jaki sposób wykorzystać swoje mocne strony z pożytkiem dla organizacji.

Aktywacja – Warsztat zespołowy

W celu aktywizacji przeprowadzimy dwugodzinne zespołowe warsztaty (do 30 osób), podczas których omówimy z uczestnikami cały proces – od historii badania CSF, aż do nazwania, zaakceptowania i określenia celowości ich Talentów. Dzięki temu każdy z członków zespołu będzie mógł maksymalnie wykorzystać swój potencjał w przyszłości. Niezwykle istotnym tematem tej sesji jest nakreślenie zespołowej mapy talentów, dzięki której będziemy w stanie dostrzec i docenić wszystkie podobieństwa i różnice pomiędzy współpracownikami.

Przyspieszenie – Ukierunkowanie Lidera

Kiedy już wszystkie fundamentalne części są we właściwym miejscu – czas wcisnąć pedał gazu. W finalnym etapie Trener odbędzie indywidualną rozmowę z osobą zarządzającą zespołem, aby wspólnie przejrzeć szczegółową mapę Talentów organizacji. Co najważniejsze, Trener dostarczy menedżerowi niezwykle wpływowe narzędzie – zindywidualizowany raport przygotowany dla każdego pojedynczego członka zespołu, dotyczący jego osobistej motywacji, potrzeby zaangażowania i skutecznego sposobu komunikacji z tą osobą.

Jakie korzyści przyniesie odkrycie
Talentów w Twojej organizacji:

Dla liderów (albo menedżerów):

 • zrozumieją, w jaki sposób Mocne Strony działają w miejscu pracy
 • dowiedzą się, w jaki sposób interpretować Talenty – zarówno ich własne, jak i poszczególnych pracowników
 • stworzą i zrozumieją, jak korzystać z mapy Mocnych Stron zespołu oraz nauczą się, w jaki sposób zarządzać ludźmi w oparciu o zdobytą na temat ich talentów wiedzę

Dla członków zespołu:

 • dowiedzą się, w jaki sposób ich unikatowe cechy funkcjonują w kontekście innych członków zespołu
 • zidentyfikują kluczowe relacje, których nawiązanie jest niezbędne do tego, by rozwijać się osobiście i wzmocnić wydajność zespołu
 • nauczą się, w jaki sposób odkrywać i używać swoich unikatowych Talentów do tego, by zwiększać wydajność i zaangażowanie wszystkich członków zespołu, a co za tym idzie, osiągać określone cele

Zarządzaj w oparciu o mocne strony

 • Jesteś menadżerem i zarządzasz innymi, chcesz poznać, jak używać mocnych stron w kontekście zarządzania i przywództwa?
 • Chcesz zbudować synergię w zespoletm, czy w całej organizacji?
 • Chcesz poznać najmocniejsze strony swoich pracowników i je rozwijać, tym samym wpływając na wyniki?
 • Chcesz zbudować synergia w zarządzie, czy na poziomie najwyższej kadry zarządzającej?
 • Potrzebujesz czegoś więcej, żeby osiągać jeszcze więcej?

Napisz do nas w celu otrzymania szczegółowej oferty albo umów się na spotkanie i zbuduj ofertę szyta na miarę potrzeb twojego zespołu czy firmy.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

POZNAJ NASZYCH PARTNERÓW I KLIENTÓW

TL & Co.// follow us

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Sending

TLNC // all rights reserved

Log in with your credentials

Forgot your details?