Aktywator Test Gallupa – 34 Talenty wg testu StrengthsFinder 2.0

Aktywator Test Gallupa

Aktywator Test Gallupa – zdjęcie

Aktywator (Activator) wg Test Gallupa

Talent Aktywator wg Test Gallupa to talent z domeny wywierania wpływu.

Osoby z talentem Aktywator często mają wpływ na zbieg zdarzeń. Potrafią zmieniać słowa w czyny. Są to ludzie niecierpliwi wobec bierności. Będą nadawać rozpędu.

  • Aktywator wnosi: wyczucie pośpiechu.
  • Aktywator pragnie: mniej rozmów, więcej działania.
  • Aktywator kocha: inicjowanie, zachęcanie.
  • Aktywator nie znosi: czekania i tracenia czasu.
  • Aktywator musi uważać na: pochopne działania.

Aktywator TEST GALLUPA  (Activator)

„Kiedy zaczynamy?” To pytanie stale powraca w twoim życiu. Rwiesz się do działania. Możesz nawet przyznać, że analizowanie bywa użyteczne albo że dyskusje i debaty mogą rzucić nowe światło, jednak w głębi duszy jesteś przekonany/a, że tylko działanie się liczy. Tylko dzięki działaniu projekty stają się rzeczywistością. Gdy decyzja zostanie już podjęta, nie potrafisz nie działać, inni mogą się obawiać, że „są jeszcze ciągle rzeczy, których nie wiemy”, ale ciebie to nie zniechęca. Jeśli została podjęta decyzja o tym, żeby przedostać się na drugą stronę miasta, wiesz, że najszybsza droga to jazda od jednych czerwonych świateł do drugich. Nie będziesz siedzieć i czekać, aż wszystkie światła zmienią się na zielone. Z twojego punktu widzenia działanie i myślenie nie wykluczają się. Tak naprawdę uważasz, że działanie jest najlepszym sposobem uczenia się. Podejmujesz decyzje, działasz, obserwujesz rezultaty i dzięki temu uczysz się. Taka nauka prowadzi do podejmowania coraz to nowych działań. Jak można się rozwijać w sytuacji, gdy nie ma nic, na co mógłbyś/mogłabyś reagować? Twoim zdaniem nie można. Nieustannie musisz działać i podejmować kolejne kroki. W jaki inny sposób mógłbyś/mogłabyś zachować świeży i aktywny umysł? W rezultacie wiesz, że będziesz oceniany/a nie przez pryzmat tego, co mówisz i myślisz, ale przez pryzmat tego, co zrobiłeś/aś. Ty się jednak tego nie obawiasz. Perspektywa bycia ocenionym/ą w taki sposób podoba ci się.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Aktywator Test Gallupa – video


A oto typowe wypowiedzi aktywatorów:

Jane C., zakonnica, benedyktynka:

„Gdy w latach siedemdziesiątych byłam przeoryszą, cierpiałyśmy na braki energii i nasze koszty rosły wręcz astronomicznie. Miałyśmy 140 akrów gruntu. Codziennie pieszo przemierzałam nasz teren, rozmyślając o tych brakach energii. Nagle przyszło mi na myśl, że jeśli mamy taki wielki kawał ziemi, powinnyśmy na własny użytek wywiercić szyb gazowy. Tak też zrobiłyśmy. Kosztowało nas to 100 000 dolarów. Jeśli nigdy nie zajmowaliście się wykonywaniem takich odwiertów, na pewno nie wyobrażacie sobie tego, czego i ja sobie nie wyobrażałam: 70 000 dolarów trzeba wydać tylko na to, by dowiedzieć się, czy na działce w ogóle znajduje się gaz. Dokonano więc odwiertu z użyciem specjalnej sondy i dowiedziałam się, że mamy złoże gazu. Tylko tyle. Nie powiedziano mi, jak duże jest to złoże, ani czy ciśnienie gazu jest wystarczające do jego wydobycia. Jeśli zapłacicie dodatkowe 30 000 dolarów, spróbujemy wydobyć gaz – powiedzieli mi gazownicy. – Jeśli nie chcecie, czopujemy odwiert, bierzemy nasze 70 000 i do domu!’. Dałam im więc te 30 000 i na szczęście wszystko się udało. To było dwadzieścia pięć lat temu i wciąż jeszcze korzystamy z tego gazu”.

Jim L., przedsiębiorca:

„Niektórzy odbierają moją niecierpliwość jako niechęć do słuchania o pułapkach i mogących się pojawić przeszkodach. Powtarzam więc nieustannie: ,Chcę wiedzieć, kiedy uderzę głową w mur i chcę, żebyście mi powiedzieli, jak bardzo to zaboli. Jeśli jednak mimo to zdecyduję się na to natarcie, nie martwcie się, bo zrobiliście to, co do was należało. Ja po prostu muszę sam tego doświadczyć”’.


O talencie Aktywator w Biblii

możesz poczytać tu:

Jk 1, 22-24

122 Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. 23 Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie. 24 Bo przyjrzał się sobie, odszedł i zaraz zapomniał, jakim był.

Koh 11, 4-6

114 Kto baczy na wiatr, nie będzie siał, a kto ma chmury patrzy, nie będzie zbierał. 5 Jak nie wiesz, którą drogą duch wstępuje w kości, co są w łonie brzemiennej*, tak też nie możesz poznać działania Boga, który sprawuje wszystko. 6 Rano siej swoje ziarno i do wieczora nie pozwól spocząć swej ręce, bo nie wiesz, czy wzejdzie jedno czy drugie, czy też są jednakowo dobre.

J 13, 17

1317 Wiedząc to będziecie błogosławieni, gdy według tego będziecie postępować.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia, że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Aktywator Test Gallupa – Transkrypt

Talent Aktywator wg Test Gallupa to talent z domeny wywierania wpływu.

Jeżeli masz w swoim otoczeniu Aktywatora czujesz, że jest to osoba niecierpliwa, czujesz, że wokół tej osoby dużo się dzieje, czujesz, że ona potrafi wprowadzić słowo w ruch, w czyn. Czasami nie rozumiesz dlaczego ten człowiek ciągle chce gdzieś biec, coś robić, coś zmieniać. Może dzisiaj pomoże to Tobie zrozumieć kogoś bliskiego albo najważniejsze zrozumieć siebie, ponieważ najważniejsza relacja, którą w tym życiu możemy stworzyć i zbudować to jest relacja ze sobą samym.

Osoby z talentem Aktywator często mają wpływ na zbieg zdarzeń. To oni te zdarzenia kreują. Potrafią zmieniać słowa w czyny. Słowo – zróbmy to, kiedy – teraz.

Bywają niecierpliwe, nie lubią spotkań. Osoba z talentem Aktywator na spotkaniach po prostu się nudzi, patrzy na zegarek i często myśli: “ok, już postanowione, kiedy przejdziemy do działania”? Są to ludzie, którzy nie kończą zadania. Proszę nie mylić tego talentu z talentem Osiąganie. Aktywatorzy zadania zaczynają, Osiąganie zadania kończy. Aktywator to jest jakby “push” to jest energia potrzebna żeby coś zaczęło się dziać, kręcić.

Pamiętam kiedyś mieliśmy klienta, który przyszedł do nas z pewnym projektem, w którym mieli zastój od pół roku, nic się nie działo. Mieli cele, mieli targety, mieli wizje jak to powinno wyglądać ale wszystko zajmowało im ogromną ilość czasu. Trwało to bardzo długo. Zrobiliśmy mapę zespołu.

Mapa zespołu to jest coś takiego, gdzie każdy z uczestników danego projektu, mamy wynik jego top5 z podziałem na cztery domeny. Jak na dłoni widzimy moc zespołu, widzimy potencjalne blokady, przeszkody, trudności. Kiedy ja tylko popatrzyłam na ten zespół, który był pełen strategów czyli myślicieli ale nie szczególnie działaczy. Miał ludzi z działaniem ale talent, którego bardzo brakowało to było tak, że żadna osoba w tym zespole nie miała talentu właśnie Aktywator. Dlatego oni myśleli nad tym co chcą zrobić, byli w stanie to robić ale nie rozpoczynali, brakowało im tego “push”. Jedyna rada, którą daliśmy było aby wzięli do tego zespołu projektowego z innego zespołu, czy z firmy kogoś kto pasuje żeby to też zrobić i ma w swoim top5 talent Aktywator.
Pamiętam jak spotkaliśmy się z CEO tej firmy po miesiącu i on powiedział to jest niemożliwe, że już mają postęp, że już wszystko idzie do przodu. Wystarczyło dodać do tej mikstury talent Aktywator, którego zadaniem jest właśnie aktywować innych do działania i wszystko zaczęło się dziać o wiele szybciej.

Są to ludzie niecierpliwi wobec bierności. Ich potrzebą jest działanie, jest czynność jest popchnięcie innych bądź siebie do przodu, kiedy robimy to tu i teraz. Będą nadawać rozpędu.

Aktywator wnosi: wyczucie pośpiechu. Dlatego jeżeli gdzieś w swoim życiu masz zastój, czujesz, że jest blokada i nic się nie dzieje, potrzebujesz tam, bądź uruchomić swój talent aktywatora bądź znaleźć kogoś w swoim otoczeniu kto ma talent Aktywatora i kto Cię po prostu popchnie. Wystarczy, że ta osoba powie dwa zdania a ta dziedzina, życia może nabrać rozpędu.

Aktywator pragnie: mniej rozmów, więcej działania.

Aktywator kocha: inicjowanie, zachęcanie. Jeżeli potrzebujesz zachętę, żeby ktoś Ciebie do czegoś zachęcił w swoim życiu do tego jest cudowny człowiek z talentem Aktywator. To są wspaniali coachowie, wspaniali trenerzy, ponieważ potrafią dać ten “push”, popchnąć ludzi do lepszej wersji siebie.

Aktywator nie znosi: czekania i tracenia czasu. Tak jak ja mam w sobie wręcz wewnętrzne przekonanie, że życie jest za krótkie, nie ma na co czekać. Teraz mam być najlepszą wersją siebie, teraz mamy spełniać swoje marzenia, teraz jest najlepsza chwila na piękny dzień, na piękne spotkanie, na tą herbatę, na zjedzone może lody, może odwiedzenie jakiegoś kraju o, którym marzysz od lat. Teraz jest ten rok najlepszy, miesiąc, dzień. Tu i teraz się dzieje Twoje fenomenalne, niepowtarzalne życie.

Do czego możemy porównać takie osoby? Szybkie wyjście z bloków startowych. Te osoby są cudowne w start-upach. Jeżeli coś trzeba zacząć, od pomysłu do działania znajdźcie Aktywatora. Kiedy mamy do czynienia z działami HR w firmach, ja wiem, że jeżeli dyrektor HR, bądź manager HR, bądź specjalista z działu HR, który ma z nami do czynienia, który ma w swoim top5 Aktywatora wiem, że umowy, harmonogramy, wszystko będzie załatwione bo to wszystko jest potrzebne na wczoraj.

Aktywator musi uważać na: pochopne działania. Żeby zupełnie bez namysłu rzucać się na głęboką wodę. Z jednej strony to jest dobre, to jest dar, ale każdy talent może być błogosławieństwem i przekleństwem. Każda moneta ma dwie strony, medal ma dwie strony więc zadaj sobie pytanie, jeżeli w Twoim top5 masz jakikolwiek talent strategiczny daj mu chwilę, zatrzymaj Aktywatora na moment. Powiedz mu: “pięć minut, może piętnaście na rozmowę ze strategicznym na chwilę, czy to ma sens, czy to nam nie zaszkodzi” i wtedy nurkujemy na głęboką wodę.

Jeżeli nie masz w sobie w top5 możliwości żeby w taki sposób zarządzać talentami znajdź kogoś, mentora, trenera, coacha, znajomego, kogoś komu ufasz, kto dobrze Ci życzy, kto ma talent strategiczny, kto z Tobą usiądzie i powie: “posłuchaj, to jest super pomysł, tu są plusy, tu są minusy” i Ty i tak sam/a podejmiesz decyzję ale przynajmniej to będzie zważone, będzie w równowadze a potem Aktywator i tak doprowadzi to do ruchu, rozpędzi ten proces.

Życzę Ci jak zawsze, żeby Twoje talenty świeciły światłem, które będzie służyć Tobie i będzie służyć Twojej rodzinie i wszystkim dookoła. Życzę Ci żebyś był/a swoją prawdziwą, najlepszą esencją siebie.

Życzę żebyście potrafili zarządzać swoimi talentami, bawić się nimi, wiedzieć kiedy powiedzieć: “zaczekaj, to nie jest teraz twoje pięć minut, zaczekaj moje osiąganie teraz jest czas na aktywatora, zaczekaj mój strategu ty będziesz mieć czas za godzinę i po prostu czuć tę magię życia i piękno jak my wszyscy staliśmy stworzeni.

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.