Zatrzymaj się i dziękuj

Jak podążać za radością?

Środa, dzień jak co dzień. Kolejka w nowo otworzonym sklepie osiedlowym. Powolna kasjerka, cała zmieszana, usiłuje uspokoić rozgniewanego klienta.

-Proszę Pani, spóźnię się przez Panią na spotkanie, być może najważniejsze w moim życiu. Co Pani wyprawia?
-Nie mogę znaleźć kodu. Dopiero zaczynam, uczę się. – odpowiada kasjerka. – Zosiu, pomożesz? – kobieta szuka pomocy u koleżanki.
-Ja nie mam czasu na Pani naukę! – wykrzykuje klient.
-Jaki Pan niemiły, wydłuża Pan cały proces! – kasjerce zaczyna drżeć głos.
-Pozwę Panią i cały ten sklep!! – na twarzy mężczyzny malują się gniew i rozgoryczenie. – Proszę wreszcie skasować ten towar!

W tym momencie ktoś z kolekcji przekazuje nerwusowi kawałek kartki. Wciąż pełen złości, odczytuje notatkę:

„Wyjrzyj przez okno. Widzisz te dwa rozbite samochody? Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale z ich pojazdów niewiele zostało. Czekają na policję. Gdybyś wybiegł ze sklepu 3 minuty temu, dokładnie według swojego planu, byłbyś śmiertelną ofiarą tego wypadku. Popatrz – czujesz, że tak by się to skończyło, prawda? Kobieta przy kasie uratowała Ci życie! Podziękuj jej i idź z Bogiem” – Anioł Wdzięczności.

Mężczyzna rozejrzał się wokół siebie:

-Od kogo to? – zapytał.

Osoba, która podała mu kartkę spojrzała za siebie i odpowiedziała:

-Ten ktoś już wyszedł.

Zdumiony, ale już nie zagniewany człowiek zwrócił się do kasjerki, niemalże wyszeptał słowo „Dziękuję” i wyszedł.

-Wariat! – wymamrotała pod nosem zasmucona kobieta i w tej samej sekundzie zauważyła leżący tuż przy kasie skrawek papieru, na którym widniały słowa:

„Basiu, wyjrzyj przez okno. Widzisz ten wypadek? Gdybyś poszła za wołaniem swojego serca i została kierowcą, zamiast siedzieć przy tej kasie, w tej chwili nie doszłoby do tego wypadku. Co więcej, zwolniłabyś miejsce pracy dla kobiety, która spowodowała ten wypadek – ona uwielbia obsługiwać klientów. Nie słuchaj Zdziśka, nie jesteś złym kierowcą. Jesteś genialna! Bądź sobą…może wtedy i jemu pozwolisz na to samo”.
Anioł Spełnienia

Widzisz, żyjemy w idealnym świecie. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś, jak pracuje zegarek, jak funkcjonuje jego mechanizm, zrozumiesz, że najmniejsza nieprawidłowość spowodowałaby spowolnienie lub przyspieszenie, a nawet awarię całego mechanizmu. A to tylko zegarek…wszechświat jest o wiele bardziej skomplikowany. Został zaprojektowany idealnie, lecz każdy musi zająć swoje miejsce, okazywać wdzięczność i podążać za radością. Tylko tyle i aż tyle 🙂

Cudownego Dnia!

Taisja & Mr. GOOD 😀


Poznaj drogę spełnienia, prowadzenia i wdzięczności czytając książkę “My Life with Mr. Good”

Wkrocz na swoją drogę radości poznając swoje mocne strony >>KLIKNIJ<<

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow by Email
YouTube
YouTube
Instagram