Bliskość Test Gallupa – StrengthsFinder 2.0

Bliskość Test Gallupa

Bliskość Test Gallupa – zdjęcie

Esencja Talentu Bliskość (Relator) wg Test Gallupa

Osoby obdarzone talentem Bliskość Test Gallupa pragną głębokiej i bardzo trwałej relacji. Cenią sobie bliskie związki z innymi, czerpią dużo satysfakcji z tego, kiedy z przyjaciółmi ciężko pracują nad osiągnięciem wyznaczonych celów.

  • Bliskość wnosi: społeczną głębię i transparentność.
  • Bliskość pragnie: czasu oraz szansy na interakcję jeden na jeden.
  • Bliskość kocha: bliskie, pełne wzajemnej troski relacje.
  • Bliskość nie lubi: początkowego towarzyskiego dyskomfortu podczas poznawania kogoś nowego.
  • Bliskość musi uważać na: kumoterstwo, na nadużywanie tego talentu i manipulowanie tym, że ludzie tej osobie ufają i się otwierają.

BLISKOŚĆ TEST GALLUPA (Relator)

Potrzeba trwałych relacji z ludźmi określa twoje podejście do znajomości i przyjaźni. Krótko mówiąc, cecha ta sprawia, że ciągnie cię raczej w stronę tych, których już znasz. Niekoniecznie stronisz od nowych znajomości – możesz mieć inne silne cechy, które powodują, że cieszysz się sytuacją, w której obcy stają się twoimi znajomymi – ale ogromną przyjemność i siłę czerpiesz z przebywania w pobliżu Twoich serdecznych przyjaciół. Nie krępuje cię emocjonalna zażyłość. Gdy już zostanie nawiązana jakaś znajomość, świadomie zachęcasz do jej pogłębiania. Chcesz, żeby Twoi przyjaciele dobrze cię poznali i Ty chcesz dobrze ich znać. Chcesz rozumieć ich uczucia, cele, obawy, marzenia, chcesz także, żeby oni rozumieli Twoje. Zdajesz sobie sprawę z tego, że taki rodzaj stosunków międzyludzkich wiąże się z pewnym ryzykiem – możesz dać się zdominować – ale jesteś gotowy/a je podjąć. Dla ciebie przyjaźń ma wartość tylko wtedy, jeżeli jest autentyczna. Jedynym sposobem, żeby się o tym przekonać, jest zaufać drugiej osobie. Im więcej macie wspólnego, tym więcej razem ryzykujecie. Im więcej razem ryzykujecie, tym więcej możliwości wykazania, że wasza troska jest autentyczna. To są Twoje kroki w stronę prawdziwej przyjaźni i chętnie je podejmujesz.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Bliskość Test Gallupa – video


A oto typowe wypowiedzi ludzi ceniących bliskość:

Tony D., pilot:

„Kiedyś latałem jako komandos i muszę powiedzieć, że tam trzeba wierzyć, że jest się wśród przyjaciół. Trzeba ufać innym. Nie jestem już nawet w stanie powiedzieć, ile razy składałem swoje życie w ręce innej osoby. Wykonywaliśmy ewolucje, których bym nie przeżył, gdyby mój przyjaciel mnie z nich bezpiecznie nie wyprowadził.”

Jamie T., przedsiębiorca:

„Niewątpliwie bardzo starannie dobieram sobie przyjaciół. Na początku, gdy po raz pierwszy kogoś spotykam, nie chcę poświęcać mu zbyt wiele czasu. Nie znam go, on mnie nie zna, więc wystarczy, że jesteśmy dla siebie mili. Jeśli jednak zajdą okoliczności, w których możemy się lepiej poznać, przekraczamy pewien próg i nagle zaczynamy chcieć zainwestować więcej w naszą znajomość. Daję się bliżej poznać, pozwalam sobie na pewną zażyłość, jestem gotowa zrobić coś, co pozwoli nam zbliżyć się do siebie i okazać sobie wzajemnie troskę. To trochę dziwne, bo wcale nie szukam nowych przyjaciół. Mam ich wystarczająco wielu. A jednak, gdy spotykam nową osobę i przekroczymy ten próg, czuję się coraz bardziej zaangażowana. Teraz mam dziesięciu pracowników i każdego z nich nazwałabym swoim dobrym przyjacielem.”

Gavin T., steward:

„Mam wielu wspaniałych znajomych, ale prawdziwych, bliskich przyjaciół nie aż tak dużo. I jestem z tego naprawdę zadowolony. Najlepiej czuję się, spędzając czas z ludźmi, z którymi jestem najbliżej, z rodziną. Jesteśmy bardzo związaną, katolicką rodziną irlandzką i staramy się być razem, kiedy tylko możemy. To duża rodzina – mam pięcioro rodzeństwa i dziesięć siostrzenic, siostrzeńców, bratanic i bratanków – ale spotykamy się wszyscy przynajmniej raz w miesiącu i bardzo jest nam razem dobrze. Ja pełnię tu rolę katalizatora. Gdy tylko wracam do Chicago, nawet jeśli nie ma akurat żadnych urodzin czy innej okazji, znajduję powód, by zebrać się razem i wspólnie spędzić trzy czy cztery dni. Naprawdę lubimy swoje towarzystwo.”

O talencie Bliskości w Biblii możesz poczytać tu:

Prz 18, 24

24 Na bliźnich polegać – to siebie zgubić, czasem przyjaciel przylgnie nad brata.

Koh 4, 9-12

9 Lepiej jest dwom niż jednemu, gdyż mają dobry zysk ze swej pracy. 10 Bo gdy upadną, jeden podniesie drugiego. Lecz samotnemu biada, gdy upadnie, a nie ma drugiego, który by go podniósł. 11 Również, gdy dwóch śpi razem, nawzajem się grzeją; jeden natomiast jakże się zagrzeje? 12 A jeśli napadnie ich jeden, to dwóch przeciwko niemu stanie; a powróz potrójny niełatwo się zerwie*.

1 Sam 19, 1-3

Saul namawiał syna swego Jonatana i wszystkie sługi swoje, by zabili Dawida. Jonatan jednak bardzo upodobał sobie Dawida.  2 Uprzedził więc Jonatan Dawida, mówiąc: «Ojciec mój, Saul, pragnie cię zabić. Od rana miej się na baczności; udaj się do jakiejś kryjówki i pozostań w ukryciu. 3 Tymczasem ja pójdę, by stanąć przy mym ojcu na polu, gdzie ty się będziesz znajdował. Ja sam porozmawiam o tobie z ojcem. Zobaczę, co będzie, i o tym cię zawiadomię».

1 Sam 20, 16-17

16 I zawarł Jonatan przymierze z domem Dawida, by Pan dokonał odwetu na wrogach Dawida». 17 Jeszcze raz zaprzysiągł Jonatan Dawida w imię wielkiej miłości ku niemu, kochał go bowiem jak samego siebie.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”

Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Poczytaj co inni mowią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być poprostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia. Że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Bliskość Test Gallupa – Transkrypt

Bliskość to oczywiście talent z domeny relacyjnej  Już z samej nazwy wynika, że osoby z tym talentem pragną bliskości, pragną głębokiej i bardzo długotrwałej relacji.

Jak talent BLISKOŚĆ ujawnia się u osóby, która go posiada? Czego pragnie, co kocha, co wnosi?

Osoby o tym talencie cenią sobie bliskie związki z innymi. Czerpią dużo satysfakcji wtedy, kiedy wspólnie z przyjaciółmi ciężko pracują nad osiągnięciem wyznaczonych celów.

W badaniu Q12 (Badanie Zaangażowania Pracowników), jedno z najbardziej kontrowersyjnych pytań brzmi: Czy masz w pracy swego najlepszego przyjaciela?

Bardzo często w Polsce, Niemczech i innych krajach ludzie mówią, że to jest pytanie typowo amerykańskie i że ono nie dotyczy naszego kraju. Ale sedno pytania nie w miejscu (kraju) występowania talentu Bliskość. Ważne, kto go ma – wszędzie ludzie posiadający ten talent pracują i kochają osiągać sukcesy i wyznaczone cele wspólnie ze swymi przyjaciółmi. Wiemy również, że z ponad dwudziestomilionowej puli badań wynika zdumiewająca rzecz: to jest jeden z najbardziej popularnych talentów. Bardzo wiele osób na świecie ma talent Bliskość i kocha pracować i osiągać cele ze swoimi przyjaciółmi.

Kim jest osoba, która posiada talent Bliskość?

Jest szczera i autentyczna, jest przyjacielem.

Co będzie robić, wykonywać?

Będzie starać się dowiedzieć więcej o ludziach, którzy są jej bliscy. Osoby z Bliskością nie mają stu przyjaciół, w odróżnieniu od talentu WOO  Bliskość może mieć dwóch, trzech przyjaciół, ale są to przyjaciele na całe życie, pozostają nimi przez całe życie. To jest głęboka relacja.
Bliskość wnosi: społeczną głębię i transparentność.

Ze względu na to, że Bliskość kocha głębie – wnosi ją do relacji. Fenomenalne jest to, że przed ludźmi z tym talentem inni bardzo szybko się otwierają.
Kiedy spotykam trenerów, lekarzy, prawników, którzy mają w swoim Top5 Bliskość i rozmawiamy o budowaniu zaufania, wtedy taka osoba mówi: “Wiesz co, ja nie muszę budować zaufania”. Ponieważ talent Bliskość powoduje, że intuicyjnie takiemu komuś od razu się ufa. Otwiera się nań, chce się zwierzać, opowiadać o własnych sytuacjach życiowych i odsłaniać zakamarki duszy. Kwestia zaufania dla talentu Bliskości jest załatwiona  To jest dar, z którego trzeba mądrze i odpowiedzialnie korzystać.

Bliskość pragnie: czasu oraz szans na interakcję jeden na jeden.

Jeżeli masz dziecko, nastolatka i podejrzewasz, że ma talent Bliskość, to też muszisz wiedzieć: dziecko pragnie czasu jeden na jeden.
Jeżeli jesteś z kolei osobą dorosłą a jako dziecko miałeś już talent Bliskość, to Twoim pragnieniem wewnętrznym był czas z rodzicem jeden na jeden. Nie, że wszyscy razem. Często rodzice myślą, że czas rodzinny to bycie wszystkich razem i to właśnie jest to. Talent Bliskość powie Ci: nie, ja chcę tylko z Tobą, tylko Ciebie, tylko jeden na jeden. Niech to będzie nawet pół godziny, ale tylko My. Ważne jest, aby o tym wiedzieć, aby dawać to sobie, aby móc to dawać innym ludziom, którzy posiadają ten talent. Ponieważ kiedy karmimy swoje talenty, wtedy zaczynamy czuć radość oraz spełnienie, zaczynamy być najlepszą wersją siebie.

Bliskość kocha: bliskie, pełne wzajemnej troski relacje.

Bliskość nie lubi: początkowego towarzyskiego dyskomfortu podczas poznawania kogoś nowego.

Bardzo często, gdy poznajemy kogoś nowego, osobę, która ma talent Bliskość, czujemy dystans. Ten człowiek wydaje się zdystansowany, bardzo często więc oziębły i często ze względu na to traci na niektórych relacjach. Chyba, że przyjdą mu z pomocą inne talenty 

Jeżeli znacie kogoś takiego albo przypomina Wam się sytuacja, gdzie poznaliście osoby z Bliskością prawdopodobnie na początku był dystans między wami. Kiedy Bliskość się zagłębiła, kiedy bardziej poznaliście się i ten człowiek się otworzył, nagle myślisz sobie, że to jest niesamowita, fenomenalna osoba i skąd wzięła się tamta ściana. Wynika to z tego, że Bliskość potrzebuje odrobinę czasu, żeby Ciebie bardziej poznać i wtedy wchodzi w relacje, czasami na całe życie.

Bliskość musi uważać na: kumoterstwo, nadużywanie tego talentu i manipulowanie faktem, że ludzie tej osobie ufają i się otwierają.

Czasami wchodząc za głęboko w ego, w pychę możemy nadużyć tego daru i często stracić. Niektórym ludziom zdarza się stracić w relacjach, stracić zaufanie innych.

Na to trzeba uważać, ponieważ każdy talent jest potęgą ale nad tą potęgą trzeba zawsze pracować, rozwijać i wzmacniać ją, żeby była błogosławieństwem dla nas oraz naszego otoczenia, ale nigdy przekleństwem.

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

 

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.