Czar Test Gallupa – 34 Talenty wg testu StrengthsFinder 2.0

Czar Test Gallupa

Czar Test Gallupa – zdjęcie

Czar (Woo) wg Test Gallupa

Talent Czar (Woo) wg Test Gallupa to talent z domeny wywierania wpływu.

Osoby z tym talentem uwielbiają wyzwanie jakim jest poznawanie, przekonywanie do siebie nowych osób. Czerpią satysfakcję z przełamywania lodów i tworzenia relacji. Są osobami towarzyskimi, otwartymi. Będą podejmować inicjatywy towarzyskie.

  • Talent Czar wnosi: energię do sytuacji towarzyskich.
  • Talent Czar pragnie: towarzyskiej różnorodności.
  • Talent Czar kocha: poznawać kogoś kogo nigdy wcześniej nie spotkał.
  • Talent Czar nie znosi: statycznych, wąskich kręgów społecznych.
  • Talent Czar musi uważać na: sztuczność i powierzchowność.

Czar TEST GALLUPA  (Woo)

Czar oznacza Ciągłe Zdobywanie Aprobaty Rozmówcy. Ty po prostu uwielbiasz wyzwanie, jakim jest poznawanie nowych ludzi i zdobywanie ich sympatii. Obcy ludzie rzadko Cię onieśmielają. Wręcz przeciwnie, spotkanie z nimi dodaje Ci energii. Nieznani Tobie ludzie pociągają cię. Na początek chcesz poznać ich imiona, zadać im parę pytań i odnaleźć wspólne zainteresowania. Dzięki temu będziesz mógł/mogła rozpocząć rozmowę i zbudować podstawy porozumienia. Niektórzy ludzie unikają rozpoczęcia rozmowy z obawy, że po chwili nie będą mieli o czym mówić. Z tobą jest inaczej. Nie tylko rzadko brakuje ci słów, ale czerpiesz autentyczną przyjemność z rozmowy z nieznajomym, gdyż dużą satysfakcję daje ci przełamywanie lodów i nawiązywanie znajomości. A jak już tego dokonasz, z satysfakcją kończysz rozmowę i ruszasz dalej. Czekają na ciebie nowi ludzie, nowe miejsca kontaktów, nowe grupy, do których się można przyłączyć. Na świecie nie ma nieznajomych. Jest tylko całe mnóstwo znajomych, których jeszcze nie spotkałeś/aś.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Rozwaga Test Gallupa – video


A oto typowe wypowiedzi ludzi czarujących:

Deborali C., publicystka:

„Mam wielu bliskich przyjaciół wśród ludzi, których spotkałam przypadkowo. Myślę, że to brzmi okropnie, ale czarowanie innych jest częścią mojej osoby. Wszyscy taksówkarze mi się oświadczają.”

Marilyn K., rektor college’u:

„Nie sądzę, żebym poszukiwała przyjaciół, ale wiele osób uważa mnie za swoją przyjaciółkę. Dzwonię do ludzi i mówię:,Bardzo cię lubię’, bo to właśnie mam na myśli. Polubić kogoś to dla mnie takie łatwe. Ale przyjaźń? Nie mam wielu przyjaciół. I myślę, że wcale ich nie szukam. Szukam kontaktów. I jestem w tym bardzo dobra, bo wiem, jak znaleźć z ludźmi wspólny język.”

Anna G., pielęgniarka:

„Myślę, że czasami jestem trochę nieśmiała. Zazwyczaj nie chcę wykonywać pierwszego kroku. Ale wiem, jak ośmielić innych. W pracy bardzo często wykorzystuję poczucie humoru. Jeśli pacjent nie jest za bardzo otwarty, moja rola polega na odgrywaniu komedii. Kiedyś powiedziałam do osiemnastoletniego pacjenta: ,Cześć przystojniaku. Siadaj. Pozwól, że zdejmę ci koszulę. Dobrze, sam zdejmij koszulę. Och, jaki wspaniały tors!’. Z dziećmi trzeba zaczynać bardzo powoli i najlepiej na początek zapytać: ,Ile masz lat?’. Gdy maluch odpowie: ,Dziesięć’, mówię: ‘Naprawdę? Ja w twoim wieku miałam jedenaście’. To strasznie głupie, ale pomaga przełamać lody.”


O talencie Czar w Biblii możesz poczytać tu:

Hbr 13, 2

24 Nie mogąc z powodu tłumu przynieść go do Niego, odkryli dach nad miejscem, gdzie Jezus się znajdował, i przez otwór spuścili łoże, na którym leżał paralityk.

Mt 9, 36- 38

936 A widząc tłumy ludzi, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza*. 37 Wtedy rzekł do swych uczniów: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. 38 Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo».

Kol 4, 5

45 Wobec obcych* postępujcie mądrze, wyzyskując każdą chwilę sposobną.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia, że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Czar Test Gallupa – Transkrypt

Talent Czar (Woo) wg Test Gallupa to talent z domeny wywierania wpływu.

Kiedy ludzie robią badanie i widzą Talent Woo, wywołuje on dużo emocji. Pytają: Co to jest? Czar? Co to w ogóle oznacza?
Talent Czar (Woo) inaczej oznaczający Winning Others Over – Wygrywanie innych ludzi.

Osoby z talentem Czar lubią przebywać miejscach gdzie są otoczeni dużą ilością ludzi i mogą poznać nowe osoby. Są to osoby, które się kompletnie nie boją nowych znajomości, wręcz nowe znajomości je napędzają. Chcą poznawać nowe osoby, jest to ich wewnętrzna potrzeba.

Osoby z tym talentem uwielbiają wyzwanie jakim jest poznawanie, przekonywanie do siebie nowych osób. Czerpią satysfakcję z przełamywania lodów i tworzenia relacji. Jeżeli w Twojej pracy lub w Twoim zespole jest potrzebne takie zadanie lub człowiek, który będzie musiał nawiązywać nowe kontakty, dzwonić, nawet cold calling to osoby z talentem Czar uwielbiają to, gdzie większość z nas nie lubi tego robić, obawia się i ma przed tym opory. Ludzie z talentem Woo uwielbiają dzwonić do ludzi, których nie znają, podchodzić do ludzi, których widzą po raz pierwszy w życiu, występować ze sceny bo mogą wywierać wpływ na osoby, które widzą po raz pierwszy w życiu. Dla wielu z nas, tych którzy nie mamy tego talentu w swoim top5 albo nie jest on mocno rozwinięty to wszystko co wymieniłam jest dużym wyzwaniem. Osoby z talentem Czar – jesteście czarującymi ludźmi. Bardzo często, jeżeli was ktoś poznaje to czuje do was przywiązanie, czuje z wami relacje, chociaż wam chodzi o zupełnie coś innego. Wam chodzi o budowanie szerokiej sieci kontaktów.

Są osobami towarzyskimi, otwartymi. Będą podejmować inicjatywy towarzyskie.
Ze względu na to, że kochają być wśród ludzi, nawiązywać relacje, chcą tworzyć miejsca gdzie będą mogli te osoby poznawać, do tych miejsc chodzić, bądź w nich uczestniczyć i przebywać.

Talent Czar wnosi: energię do sytuacji towarzyskich. Takie osoby są często tzw. duszami towarzystwa. Rozkręcają atmosferę żeby ludzie się poznali, żeby się zintegrowali.

Talent Czar pragnie: towarzyskiej różnorodności. Mój mąż ma bardzo wysoko rozwinięty talent Woo i Covid i czas pandemii był dla niego bardzo dużym wyzwaniem ponieważ bardzo dużo czasu musiał przebywać – teraz to ciekawie zabrzmi – z nami 🙂 . On kocha przebywać z nami 🙂  ale wyzwaniem było to, że nie miał możliwości poznawania nowych ludzi a on to po prostu uwielbia. Jeździł do biura, żeby choć kogoś spotkać tam, poznać gdzieś na naszym piętrze, porozmawiać, nawiązać relację. Dla niego to jest powietrze.

Chodziliśmy do pewnego miejsca, ja przez dziesięć lat a Paweł przez rok, czy półtorej i potem spotkaliśmy ludzi, którzy widzieli mnie przez te dziesięć lat i powiedzieli oni do nas: “Tego Pana to my kojarzymy ale Ciebie nie bardzo”. Wyobrażacie sobie jaka to jest moc, tego talentu. On wręcz promienieje na innych.

Talent Czar kocha: poznawać kogoś kogo nigdy wcześniej nie spotkał.
Talent Czar nie znosi: statycznych, wąskich kręgów społecznych.

Jeżeli talent Bliskość (Relator) bardzo kocha statyczny i wąski krąg społeczny czyli rodzina, najbliżsi znajomi, dwójka, trójka bliskich przyjaciół od lat, to talent Woo (Czar) po prostu chce wciąż poszerzać swój network. To są niesamowici networkingowcy.

Mamy w Polsce bardzo dobrego networkingowca, którego może znasz, jest to Grzegorz Turniak. Jego osoba bardzo mocno pokazuje na czym polega talent Czar – budowania networku, budowania relacji ale takich relacji networkingowych, zupełnie innych niż jaką potrzebę ma Bliskość.

Talent Woo (Czar) idzie wszerz a talent Relator (Bliskość) idzie w głąb. To może być bardzo mała ilość ludzi ale bardzo głębokie relacje. Czar może się wydawać, że jest powierzchowny ale to jest cudowny talent jeżeli nasza osoba jest odpowiedzialna właśnie za budowanie relacji, za dbanie o klienta. To są cudowni sprzedawcy z racji tego, że są cudownymi wywieraczami wpływu i z natury swojej chcą poznawać nowych ludzi. Jest to bardzo potrzebny i niesamowity talent, są cudownymi mówcami.

Talent Czar musi uważać na: sztuczność i powierzchowność. Należy zrozumieć, że ten talent nie działa w odosobnieniu, na niego jeszcze wpływają jeszcze pozostałe talenty z top5 bądź top10 i żeby ludzie rozumieli intencje tego, po co Ty chcesz tą relację nawiązać. Ludzie bardzo często odbierają osoby z Czarem jako osoby budujące relacje gdzie uwaga, jest to talent wywierania wpływu. Osoby z Czarem po prostu kochają wywierać wpływ poprzez poznawanie nowych osób.

Jeżeli masz w sobie ten talent pewnie lubisz występować i przemawiać do innych. Jeżeli tego nigdy nie robiłaś/eś spróbuj, bo może się okazać, że wychodzi Ci to bardzo łatwo. Lubisz dzwonić do ludzi, których nie znasz, lubisz rozmawiać z ludźmi, których nie znasz, lubisz ich nawet zaczepiać ale w pozytywny, czarujący sposób. Ludzie bardzo szybko zaczynają lubić Ciebie, przywiązują się do Ciebie. To jest fenomenalny, cudowny, piękny talent, który jeżeli jest odpowiednio zarządzany, może przynieść piękne wyniki w Twoim życiu, Twojej karierze, w Twoich relacjach z innymi. Jeżeli masz w swoim zespole osobę, która ma ten talent i dasz temu człowiekowi przestrzeń, jego zadaniem będzie właśnie budowanie relacji, utrzymywanie relacji. Jeżeli zależy Ci na wywieraniu wpływu, żeby ten kontakt z klientem był miły, lekki ale taki czarujący wtedy powierzysz to zadanie osobie z talentem Woo. Dzwonienie do innych ludzi, dopytywanie się, otwieranie drzwi – kochają to wszystko a jeżeli jeszcze w top5 jest połączenie z Aktywatorem bądź Achiever’em to już w ogóle wzmocniona siła.

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.