Elastyczność Test Gallupa – 34 Talenty wg testu StrengthsFinder 2.0

Elastyczność Test Gallupa

Elastyczność Test Gallupa – zdjęcie

Elastyczność (Adaptability) wg Test Gallupa

Talent Elastyczność wg Test Gallupa jest talentem z domeny relacyjnej. Są to osoby obdarzone preferencją płynięcia z prądem. Osoby te lubią odkrywać przyszłość z dnia na dzień, żyją zawsze tu i teraz. Są ludźmi, którzy nie myślą za często o przyszłości, nie rozważają nad przyszłością, chyba, że na to mają wpływ ich pozostałe talenty z Top5. Sama w sobie czysta Elastyczność kocha być tu i teraz.

  • Elastyczność wnosi: chęć podążania za zmianami.
  • Elastyczność pragnie: obecności bodźców wymagających natychmiastowej reakcji.
  • Elastyczność kocha: spontaniczność.
  • Elastyczność nie znosi: przewidywalności.
  • Elastyczność musi uważać na: na brak określonego kierunku.

Elastyczność TEST GALLUPA  (Adaptability)

Żyjesz chwilą. Nie postrzegasz przyszłości jako ustalonego z góry przeznaczenia. Zamiast tego widzisz ją jako przestrzeń, którą sam/a tworzysz, dzięki wyborom dokonywanym w danym momencie. Przyszłość objawia ci się przy każdorazowym wyborze. Nie znaczy to, że nie masz planów. Prawdopodobnie je masz. Ale dzięki twojej Elastyczności chętnie reagujesz na potrzeby danej chwili, nawet jeśli spychają cię w niezaplanowanym kierunku. W przeciwieństwie do niektórych osób nagłe żądanie czy też nieprzewidziane trudności nie denerwują cię. Jesteś na nie przygotowany/a. Są one nieuniknione. Co więcej, w pewnym sensie ich oczekujesz. Z natury jesteś osobą bardzo elastyczną, która potrafi być produktywna wówczas, gdy praca wymaga działania na wielu frontach jednocześnie.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Elastyczność Test Gallupa – video


A oto typowe wypowiedzi ludzi elastycznych:

Marie T., producent telewizyjny:

„Uwielbiam życie w telewizji, bo nigdy nie wiadomo, co się za moment wydarzy. W jednej chwili mogę pracować nad kawałkiem o najlepszych prezentach gwiazdkowych dla nastolatków, a już w następnej będę przygotowywać wywiad z kandydatem na prezydenta. Myślę, że zawsze taka byłam. Żyję chwilą. Gdy ktoś pyta mnie: ,Co będziesz robić jutro?’, zawsze odpowiadam: ,Do diabła, przecież nie wiem. To zależy, do czego będę miała nastrój’. Doprowadzam mojego chłopaka do szału, bo on planuje na przykład, że w niedzielę po południu pójdziemy na targ antyków, a ja na pięć minut przed wyjściem zmieniam zdanie i mówię: ,Nie, lepiej chodźmy do domu i poczytajmy niedzielne gazety’. To wkurzające, prawda? Ale ma też jednak dobre strony, bo oznacza, że jestem gotowa na wszystko.”

Linda G,, kierownik projektu:

„Wiem, że u siebie w pracy jestem uważana za najspokojniejszą osobę. Gdy ktoś przychodzi i mówi: ,Przygotowaliśmy zły plan. Musimy do jutra to wszystko pozmieniać’, moi koledzy stają się nerwowi albo ich to paraliżuje. Mnie jakoś to się nie zdarza. Lubię ten rodzaj presji, tę potrzebę natychmiastowej reakcji. To sprawia, iż czuję, że żyję.”

Peter F., szkoleniowiec:

„Myślę, że radzę sobie w życiu lepiej niż inni. W ubiegłym tygodniu ktoś rozbił mi szybę w samochodzie i ukradł zestaw stereo. Oczywiście, że mnie to zirytowało, ale nie zepsuło mi od razu całego dnia. Odreagowałem to, mentalnie odciąłem się od tego i zabrałem się za inne rzeczy, które miałem właśnie do zrobienia.”

 

O talencie Elastyczność w Biblii możesz poczytać tu:

Mt 6, 34

4 Nie mogąc z powodu tłumu przynieść go do Niego, odkryli dach nad miejscem, gdzie Jezus się znajdował, i przez otwór spuścili łoże, na którym leżał paralityk.

Mk 10, 13-16

13 Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. 14 A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. 15 Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». 16 I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.

Łk 19, 5-9

5 Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: «Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu». 6 Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. 7 A wszyscy, widząc to, szemrali: «Do grzesznika poszedł w gościnę». 8 Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: «Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie». 9 Na to Jezus rzekł do niego: «Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama.

Flp 4, 12-13

12 Umiem cierpieć biedę, umiem i obfitować. Do wszystkich w ogóle warunków jestem zaprawiony: i być sytym, i głód cierpieć, obfitować i doznawać niedostatku. 13 Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia, że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Elastyczność Test Gallupa – Transkrypt

Dzisiaj porozmawiamy o talencie Elastyczność. Jest to talent z domeny relacyjnej.

Czym się charakteryzują osoby z talentem Elastyczność?

Są to osoby obdarzone preferencją płynięcia z prądem. Osoby te lubią odkrywać przyszłość z dnia na dzień, żyją zawsze tu i teraz. Są ludźmi, którzy nie myślą za często o przyszłości, nie rozważają nad przyszłością, chyba, że na to mają wpływ ich pozostałe talenty z Top5. Sama w sobie czysta Elastyczność kocha być tu i teraz.

Co będzie robić Elastyczność?

Będzie natychmiast reagować na daną sytuację. Są to osoby, które potrafią niesamowicie dostosowywać się do tego co się dzieje wokół nich. Grafika do talentu Elastyczność przedstawia kameleona, który dostosowuje się do sytuacji, w której przebywa. Zmienia swoje kolory, swoje barwy tak, że czasem nie potrafimy go rozpoznać wśród otaczającej go przyrody, którą się otacza. Jeżeli powiedzenie “z kim przystajesz takim się stajesz” ma wpływ na nas wszystkich to szczególnie ma wpływ na osoby z talentem Elastyczność. Te osoby muszą szczególnie uważać na towarzystwo, które wybierają w swoim życiu, na ludzi, którymi się otaczają. Te osoby szczególnie, z tym talentem dostosowując się do otoczenia oraz do innych, muszą uważać na to, żeby wybierali otoczenie, które im służy i żeby robili to świadomie.

Elastyczność wnosi: chęć podążania za zmianami. Tak jak większość z nas nie lubi zmian, Elastyczność wręcz szuka zmian, kocha zmiany. Osoby z tym talentem są często w organizacjach, w firmach, rodzinach czy w szkołach, zespołach są cudownymi ambasadorami zmiany. Ten człowiek po prostu wie jak przejść przez zmianę. Dla niego zmiana jest życiem samym w sobie. Jeżeli przechodzicie przez jakiegoś rodzaju zmianę to znajdźcie w swoim otoczeniu osobę z talentem Elastyczność i powierzcie jej przeprowadzenie innych przez zmianę, w spokoju, fajnych relacji, dostosowywaniu się i tej osobie na pewno to się uda.

Elastyczność pragnie: obecności bodźców wymagających natychmiastowej reakcji. Pragną, żeby się działo, żeby się coś zmieniało, żeby trzeba było się dostosowywać ponieważ jest to tego talentu wewnętrzna potrzeba. Tak jak często podkreślam, każdy talent ma swoją potrzebę. Dla talentu elastyczność jest to potrzeba dostosowywania się. Tutaj jest jej wartość, w tym że potrafi zmieniać się wraz z sytuacją.

Elastyczność kocha: spontaniczność. Praca gdzie jest ciągła rutyna to nie jest odpowiednia praca dla tego talentu. W zależności od tego jakie talenty ta osoba posiada, mogą mieć również tutaj wpływ inne talenty. Jeżeli mamy Elastyczność i Consistency (Bezstronność) w jednym zestawie, co jest dużą rzadkością, wtedy z jednej strony osoba kocha spontaniczność a z drugiej strony kocha rutynę, powtarzalność i dyscyplinę zadań.

Elastyczność nie znosi: przewidywalności. Powtarzania z dnia na dzień tego samego, z miesiąca na miesiąc, z roku na rok. Poniekąd tutaj widzimy, że Elastyczność ma tutaj odcień tak jak talent Uczenie się (Learner), który kocha odkrywać, poznawać nowe rzeczy. Tylko tutaj w kontekście Elastyczności nie chce powtarzalności ale chcę wciąż coś nowego ale to nie musi być wiedza. To może być nowe doświadczenie, nowa osoba, doznanie, wyzwanie, żeby musiał się dostosować i sobie poradzić. Wtedy czuje boost energetyczny i czuje się dobrze. Możemy porównać osoby z talentem Elastyczność do płynącej rzeki z prądem. Muszą uważać jednak na brak określonego kierunku, aby ten prąd życia, który niesie osoby z talentem Elastyczność nie zagubiły się gdzieś i nie płynęły gdzieś całkowicie z prądem, często bez żadnego celu, bez żadnego impaktu.
Jeżeli w swoim zestawie oprócz Elastyczności masz talenty takie jak: Osiąganie, Strateg bądź Wizjoner, Focus (Ukierunkowanie) albo Dyscyplina mogą one być dla Ciebie bardzo pomocne w tym, żeby ten Twój prąd jednak był. Z jednej strony flow a z drugiej strony ukierunkowanie na impakt, na działania, na osiąganie, na cel w jakimś konkretnym kierunku.
Ponieważ we wszystkim musi być balans. Tak jak często słyszymy o tym, że najważniejszy jest złoty środek i czasami jest bardzo ciężko go znaleźć. Jeżeli nie masz w swoim Top5 tych wspierających talentów, poszukaj w swoim otoczeniu osób, które mają talent: Focus (Ukierunkowanie), Dyscyplina, Wizjoner, Strateg, Osiąganie. Będą to pomocne dla Ciebie osoby, które zawsze zadadzą Ci pytanie: A po co to robisz? W jakim celu? Gdzie Ciebie to zaprowadzi? Czy to Ciebie wzmacnia? Czy to Ciebie buduje? Czy może to Ciebie rujnuje? Wprowadzą większą świadomość w Twoje flow a Ty z kolei dodasz im lekkość bycia, lekkość przeżywania.

Kiedyś współpracując z ludźmi z talentem Elastyczność, miałam olśnienie i przyszło do mnie takie powiedzenie, że osoby z talentem Elastyczność są nigdy przygotowane ale zawsze gotowe na wszystko. I to dokładnie tak jest 🙂

Życzę Ci cudownego życia, w radości i spełnieniu. W byciu w prawdzie w duchu w tym kim jesteś i oddawania tego każdego dnia innym, żeby mogli korzystać z tego co masz i żeby to co dajesz wracało do Ciebie w najlepszej postaci zwielokrotnione.

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.