Indywidualizacja Test Gallupa – StrengthsFinder 2.0

Indywidualizacja Test Gallupa

Indywidualizacja Test Gallupa – zdjęcie

Indywidualizacja (Individualization) wg Testu Gallupa

Osoby z talentem Indywidualizacja Gallup są zaintrygowane unikatowymi cechami innych ludzi. Mają dar, który pozwala im połączyć zupełnie różne osoby w taki sposób, aby mogły ze sobą efektywnie współpracować. Osoby z tym talentem mają ogromnie rozbudowaną intuicję. W różnorodności ludzkiej dostrzegają potencjał a nie problem.

  • Indywidualizacja wnosi: zrozumienie ludzi, które umożliwia określenie ich roli np. w zespole.
  • Indywidualizacja pragnie: indywidualnych oczekiwań, które są dopasowane do danej osoby.
  • Indywidualizacja kocha: kiedy ludzie robią to, co wychodzi im najlepiej.
  • Indywidualizacja nie lubi: mierzenia wszystkich jedną miarą.
  • Indywidualizacja musi uważać na: poświęcenie potrzeb grupy dla potrzeb indywidualnych.

INDYWIDUALIZACJA TEST GALLUPA  (Individualization)

Ta cecha powoduje, że w każdym człowieku najbardziej intryguje cię jego niepowtarzalność. Denerwuje Cię generalizowanie, kategoryzowanie, wyróżnianie „typów”. Wiesz, że takie uogólnienia utrudnia dostrzeżenie tego, co w ludziach niepowtarzalne i co ich wyróżnia. Cechuje cię wnikliwość, z jaką przyglądasz się różnicom między poszczególnymi ludźmi. Instynktownie zwracasz uwagę na styl danej osoby, jej motywację, sposób myślenia i budowania związków. W życiu każdego widzisz jedyną w swoim rodzaju historię. Takie podejście mówi wiele o tym, jak współżyjesz z ludźmi. Wyjaśnia na przykład dlaczego zawsze trafiasz w dziesiątkę z prezentem urodzinowym, skąd wiesz, kogo ucieszy publiczna pochwala, a kogo wręcz przeciwnie i dlaczego dopasowujesz metody nauczania tak, aby zaspokoić potrzeby zarówno tych, którzy wymagają specjalnych wskazówek’, jak i tych, którzy pragną dojść do wszystkiego sami. Dzięki temu, że jesteś tak bardzo wyczulony/a na mocne strony innych ludzi, potrafisz z każdego wyciągnąć maksimum. Gdy informujesz kogoś o swoich obserwacjach odnośnie jego wyjątkowych cech, wiesz, że będzie on chciał odkryć w sobie coś więcej. Zdolność indywidualizowania pozwala również dobierać efektywne zespoły. Podczas gdy niektórzy szukają idealnej „struktury” bądź „procesu” grupowego, Twój instynkt mówi Ci, że sekret tkwi w przydzielaniu każdemu takiej roli, w której będzie on mógł robić głównie to, co wychodzi mu najlepiej.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”A oto typowe wypowiedzi indywidualistów:

Les, menedżer restauracji:

„Carl jest jednym z naszych najlepszych pracowników, ale mimo to co tydzień musi się ze mną spotykać. Po prostu potrzebuje jakiejś zachęty i aprobaty, a po każdym spotkaniu jest mile podekscytowany. Natomiast Greg nie lubi zbyt często się spotykać, więc staram się nie zawracać mu głowy. A gdy już się spotykamy, to naprawdę jest to moja potrzeba, nie jego.”

Marsha D., publicystka:

„Czasami wychodzę z biura i – tak jak u postaci w kreskówkach – widzę chmurki nad głowami ludzi, z wypisanymi ich myślami. To brzmi niesamowicie, ale wciąż mi się zdarza.”

Giles G., dyrektor handlowy:

.Jestem naprawdę nowy w tej roli, ale od samego początku pamiętam jedno szczególne spotkanie, kiedy chwyciliśmy się jednego tematu i dreptaliśmy w miejscu. Poczułem się sfrustrowany i nagle pomyślałem: ,Ci ludzie nigdy nie widzieli mnie w gniewie. Okażę więc gniew i zobaczę, jak na to zareagują’. Rozgniewałem się więc i to było bardzo interesujące zobaczyć, jak jedni przyjęli to normalnie, inni potraktowali jak wyzwanie, a jeszcze inni zamknęli się w sobie. Każda reakcja była dla mnie pożytecznym źródłem informacji, czymś, co mogłem wykorzystać, by posunąć się naprzód.”

Andrea II., projektant wnętrz:

„Gdy pytam ludzi o ich styl, zazwyczaj mają trudności z jego opisaniem. Dlatego pytam: Jakie jest twoje ulubione miejsce w domu?’. Na to pytanie ich twarze rozjaśniają się i już wiedzą, dokąd mnie zaprowadzić. Od tego miejsca zaczynam i krok po kroku poznaję, kim są ci ludzie i jaki mają styl”.

O talencie Indywidualizacji w Biblii możesz poczytać tu:

Łk 12, 7

7 U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

Ps 139, 1-3

1 Kierownikowi chóru. Dawidowy. Psalm.
Panie, przenikasz i znasz mnie,
2 Ty wiesz, kiedy siadam i wstaję.
Z daleka przenikasz moje zamysły,
3 widzisz moje działanie i mój spoczynek
i wszystkie moje drogi są Ci znane.

1 Sm 16, 7

7 Pan jednak rzekł do Samuela: «Nie zważaj ani na jego wygląd, ani na wysoki wzrost, gdyż nie wybrałem go, nie tak bowiem człowiek widzi <jak widzi Bóg>, bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce».

Mt 10, 1-4

1 Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości. 2 A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, 3 Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz, 4 Szymon Gorliwy* i Judasz Iskariota, ten, który Go zdradził.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”

Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Poczytaj co inni mowią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być poprostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia. Że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Indywidualizacja Test Gallupa – Transkrypt

Osoby z talentem Indywidualizacja Gallup są zaintrygowane unikatowymi cechami innych ludzi. Mają dar, który pozwala im połączyć zupełnie różne osoby w taki sposób, aby mogły ze sobą efektywnie współpracować.

Osoby posiadające talent Indywidualizacja są fenomenalnymi HR-owcami. Jeżeli rekruter czy pracownik działu HR posiada ten talent to naprawdę kocha swoją pracę. W sposób naturalny widzą kto i co mógłby robić dobrze, kto do czego ma jakiś talent. Jest to talent, który ma ogromnie rozbudowaną intuicję.

Są trzy najbardziej intuicyjne talenty spośród wszystkich 34.
Wśród nich jest: Wizjoner (Futuristic), Strateg (Strategic) i Indywidualizacja (Individualization). Intuicji trzeba bardzo ufać. U osoby z tym talentem intuicja jest nakierowana na ludzi.

“ Do wszystkiego podchodzę w sposób indywidualny, będę w różnorodności ludzkiej dostrzegał potencjał a nie problem”.

Większość z nas kiedy patrzy na tłum ludzi i nie mamy tego talentu wysoko rozwiniętego to widzimy właśnie tłum ludzi. Indywidualizacja kiedy patrzy na tłum ludzi widzi każdego człowieka jako kogoś wyjątkowego, co go wyróżnia, jaki może mieć potencjał, widzi coś indywidualnego, coś niepowtarzalnego. Dla osoby z Indywidualizacja coś takiego jak tłum nie istnieje.

Indywidualizacja wnosi: zrozumienie ludzi, które umożliwia określenie ich roli, np. w zespole.
To cudowni liderzy, managerowie, rekruterzy, pracownicy działu HR. Oczywiście ten talent przydaje się w różnych rolach ale z mojej obserwacji, z ludźmi, z którymi współpracujemy jest to talent gdzie najbardziej znajduje swoje zastosowanie.

Indywidualizacja pragnie: indywidualnych oczekiwań, które są dopasowane do danej osoby.
Talent indywidualizacja najbardziej rozumie ruch talentów Gallupa oraz ruch Mocnych Stron i dlaczego to jest tak ważne. Dla nich jest naturalne, że oczekiwania, zadania, cele muszą być dopasowane do talentów danej osoby. Jeżeli ktoś jest osobą tzw. “do ludzi” to zadania powinny być dopasowane właśnie do tego, jeżeli ktoś jest osobą do liczb, do pracy przy komputerze powinien mieć dopasowane zadania i oczekiwania właśnie do tego. Dla Indywidualizacji jest to klarowne.

Indywidualizacja kocha: kiedy ludzie robią to co wychodzi im najlepiej.
Kiedy może obserwować, że tak się dzieje, gdy może się przyczynić do tego czuje się wyśmienicie.

Indywidualizacja nie znosi: mierzenia wszystkich jedną miarą.
Nie widzi sensu w porównywaniu ludzi, ponieważ jak można porównywać mnie do kogoś bądź kogoś do mnie jeżeli my jesteśmy tak różni, wyjątkowi, niepowtarzalni.

Indywidualizacja musi uważać na: poświęcenie potrzeb grupy dla potrzeb indywidualnych.
Wielkim niebezpieczeństwem Indywidualizacji jest to, że może popaść w taki nawyk prorokowania i wróżenia często z fusów.

Każdy talent trzeba rozwijać i trzeba mocno nad nim pracować aby stał się darem i błogosławieństwem a nie przekleństwem. Kiedy komuś coś radzimy czy rozmawiamy to musimy być bardzo ostrożni na to, żeby to było spójne z osobą, z którą rozmawiamy. Nie mamy jej mówić, że ja tak czuje bo mam Indywidualizację i ty tak masz, bądź taka jesteś / taki jesteś. I to jest niebezpieczeństwo tego talentu – z racji tego, że mają tak ogromną potrzebę aby pokazywać ludziom ich unikatowość mogą zacząć tego nadużywać, w świadomy bądź nieświadomy sposób i tym samym zrujnować zespół, organizację, fajne relacje bądź nawet komuś popsuć życie ponieważ narzuca mu wizję, która nie do końca będzie spójna z wizją i pasją czy marzeniami człowieka. Oczywiście człowieka, do którego przekazują to co czują. Z racji tego, że jest to talent intuicyjny osoby te bardzo mocno czują ale muszą swoje uczucie zawsze zweryfikować z człowiekiem wobec, którego to czują. Często może okazać się, że jest to strzał w dziesiątkę a często może się okazać, że nie wcale tak nie jest.

Bardzo ważne jest aby talent był odwrócony na innego człowieka, żeby na nim pracować, żeby go rozwijać i żeby oddawać go innym w najbardziej dojrzałej i najpiękniejszej postaci.

Żyj w spełnieniu, bądź najlepszą wersją siebie, czytaj, badaj i używaj swojego wewnętrznego geniuszu do pięknych i cudownych rzeczy, do których jesteśmy stworzeni i powołani.

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.