Intelekt Test Gallupa – 34 Talenty wg testu StrengthsFinder 2.0

Intelekt Test Gallupa

Intelekt Test Gallupa – zdjęcie

Intelekt (Intellection) wg Test Gallupa

Talent Intelekt wg Test Gallupa to talent z domeny strategicznej.

Osoby obdarzone tym talentem charakteryzuje aktywność intelektualna. Są introspektywne i lubią inteligentne dyskusje. Lubią rozmowy filozoficzne, lubią rozważać, lubią się zastanawiać, lubią mieć czas. Czas i przestrzeń dla osoby z intelektem jest podstawą zdrowego, normalnego funkcjonowania.

  • Odpowiedzialność wnosi: głębie zrozumienia i mądrość.
  • Odpowiedzialność pragnie: czasu na refleksję i medytację.
  • Odpowiedzialność kocha: teorie ponieważ są one wstępem do praktyki.
  • Odpowiedzialność nie znosi: bezrefleksyjnego podejścia.
  • Odpowiedzialność musi uważać na: aby się zbytnio nie odizolować od innych i żeby nie być odbieranymi jako osoby powściągliwe.

Intelekt TEST GALLUPA  (Intellection)

Lubisz myśleć. Lubisz zajęcia angażujące intelekt. Lubisz gimnastykować „mięśnie mózgu”, rozciągając je w różnych kierunkach. Ta potrzeba aktywności intelektualnej może znaleźć ujście w konkretnym zadaniu, takim jak rozwiązywanie zagadki, zrozumienie emocji danej osoby albo opracowywanie jakiejś koncepcji. Co to konkretnie będzie, zależy od twoich innych cech. Z drugiej strony Twoja aktywność umysłowa nie musi mieć konkretnego ukierunkowania. Intelektualizm nie dyktuje Ci tematu do rozważań. Oznacza po prostu, że lubisz myśleć. Lubisz przebywać sam/a, gdyż wtedy możesz oddawać się rozmyślaniom i snuciu refleksji. Cechuje Cię introspekcja. W pewnym sensie sam/a dla siebie jesteś najlepszym kompanem, jako że sam/a formułujesz pytania i rozważasz różne możliwe odpowiedzi sprawdzając, która brzmi najlepiej. To może doprowadzić do nieznacznego niezadowolenia, które odczuwasz gdy zestawiasz to, co rzeczywiście robisz z tym, co powstaje w twojej głowie. Ale też taka introspekcja może skłaniać Cię ku bardziej praktycznym kwestiom i przydać się na przykład wtedy, kiedy planujesz czekające cię w danym dniu spotkania i rozmowy. Dokądkolwiek Cię to jednak prowadzi, aktywność umysłowa jest stałym elementem w twoim życiu.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Intelekt Test Gallupa – video


A oto typowe wypowiedzi intelektualistów:

Lauren H., kierownik projektu:

„Sądzę, że większość ludzi, którzy się ze mną spotykają, myśli, że jestem cholerną ekstrawertyczką. Nie zaprzeczam faktowi, że lubię ludzi, ale zdziwiliby się, gdyby dowiedzieli się, ile czasu potrzebuję spędzić w samotności, by móc funkcjonować publicznie. Naprawdę lubię swoje towarzystwo. Lubię samotność, ponieważ daje mi szansę skupienia się, pozbierania myśli. Tak właśnie rodzą się moje najlepsze pomysły. Moje pomysły muszą dojrzewać powoli, muszą się uleżeć. Używałam tego określenia od dawna: Muszę zebrać myśli, ułożyć je w idee i poczekać, aż się uleżą.”

Michael P., dyrektor ds. marketingu:

„To dziwne, ale czuję, że potrzebuję hałasu wokół siebie, bo tylko wtedy mogę się skoncentrować. Muszę mieć zajęte różne części mózgu, bo w przeciwnym razie wszystko dzieje się tak szybko i bezładnie, że nie mogę nic zrobić. Gdy mogę zająć swój mózg telewizją lub biegającymi wokół dziećmi, mogę się też lepiej skoncentrować.”

Jorge H., dyrektor fabryki i były więzień polityczny:

„Przyzwyczailiśmy się traktować przymusowe odosobnienie jako karę, ale ja nigdy nie nienawidziłem tego tak, jak inni. Można sobie wyobrażać, że czułem się samotny, ale tak naprawdę nigdy mi się to nie zdarzyło. Wykorzystałem ten czas na refleksję nad swoim życiem, nad tym kim jestem i co jest dla mnie naprawdę ważne, nad moją rodziną i wartościami. W dziwny sposób odosobnienie uspokoiło mnie i umocniło.”

O talencie Intelekt w Biblii możesz poczytać tu:

Łk 2, 46-47

246 Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. 47 Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami.

Dz 17, 17-18

1717 Rozprawiał też w synagodze z Żydami i z “bojącymi się Boga*” i codziennie na agorze* z tymi, których tam spotykał. 18 Niektórzy z filozofów epikurejskich i stoickich* rozmawiali z nim: «Cóż chce powiedzieć ten nowinkarz*» – mówili jedni, a drudzy: – «Zdaje się, że jest zwiastunem nowych bogów» – bo głosił Jezusa i zmartwychwstanie*.

Mt 22, 37

2237 On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem*.
1 P 1, 13

113 Dlatego przepasawszy biodra waszego umysłu*, [bądźcie] trzeźwi, miejcie doskonałą nadzieję na łaskę, która wam przypadnie przy objawieniu* Jezusa Chrystusa.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia, że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Intelekt Test Gallupa – Transkrypt

Talent Intelekt wg Test Gallupa to talent z domeny strategicznej.

Przypomnę, że talenty dzielimy na cztery domeny: domenę strategiczną budowania relacji, działania oraz domenę wywierania wpływu.

Osoby obdarzone tym talentem Intellection charakteryzuje aktywność intelektualna. Są introspektywne i lubią inteligentne dyskusje, lubią rozmowy filozoficzne, lubią rozważać, lubią się zastanawiać, lubią mieć czas. Czas i przestrzeń dla osoby z intelektem jest podstawą zdrowego, normalnego funkcjonowania.

Jeżeli to jest Twój talent to potrzebą tego talentu jest mieć czas, przestrzeń na myślenie, przestrzeń na działanie po zastanowieniu się. Jeżeli ktoś Ciebie pyta o udzielenie odpowiedzi, potrzebujesz namysłu żeby udzielić odpowiedź ponieważ we wszystkim, jak ja to mówię, nurkujesz głęboko. Nie lubisz powierzchowności, uważasz i czujesz, że to jest jakby strata czasu, że nie jesteś wtedy w stanie być najlepszą wersją siebie. Dopiero kiedy masz przestrzeń i czas, wychodzi z Ciebie coś najpiękniejszego. Najpiękniejsze rozwiązania, najpiękniejsze wnioski, ponieważ tak właśnie działa ten talent.

Osoby te są ludźmi, którzy lubią myśleć poważnie i głęboko, konceptualnie i lubią samotność.
Osoby z tym talentem lubią przebywać same. Wtedy ich mózg odpoczywa, wtedy czują, że nie ma kolejnych bodźców, nie ma kolejnej rzeczy do przemyślenia i są w stanie przetworzyć wszystko to co zgromadzili i do tego ich mózg wymaga przestrzeni samotności. Takiej dobrej samotności. Jeżeli masz ten talent, to jest bardzo ważne, żeby sobie tą przestrzeń zapewnić i opowiedzieć ludziom dookoła Ciebie, że Ty tego potrzebujesz, tak działa Twój umysł. Widzę z obserwacji, że ludzie z tym talentem nawet jeśli zostaną same na 5, 10, 15 minut nabierają energii. Samotność pobycia ze sobą powoduje, że wracają im siły. To jest bardzo ważne, że w Twojej rodzinie lub miejscu, w którym pracujesz, żeby mieć tego świadomość i żeby inni też rozumieli jak Ty funkcjonujesz najlepiej.
Myślenie jest dla ludzi z tym talentem synonimem działania. Ponieważ dla nich praca odbywa się w umyśle i to jest prawdziwe dla talentu Intellection.

Odpowiedzialność wnosi: głębie zrozumienia i mądrość. Przez to, że dają sobie czas na refleksję, na przemyślenie wychodzą z głębokimi wnioskami i często są one dość mądre dla otoczenia.
Odpowiedzialność pragnie: czasu na refleksję i medytację.
Odpowiedzialność kocha: teorie ponieważ są one wstępem do praktyki.
Uwielbiają rozważania, uwielbiają nowe podejścia, uwielbiają nowe schematy myślenia. Pragną nad tym rozważać i rozmyślać.
Odpowiedzialność nie znosi: bezrefleksyjnego podejścia. Te osoby można porównać do osoby, która przenika głębię. Ja porównuję ich do nurków, nurków, którzy nurkują na ogromną głębie. Nie pływają po powierzchni tylko ze wszystkim co do nich przychodzi widzą w tym głębię, widzą w tym coś niesamowitego, widzą w tym przesłanie.
Odpowiedzialność musi uważać na: aby się zbytnio nie odizolować od innych i żeby nie być odbieranymi jako osoby powściągliwe.

Jest to kwestia edukacji ludzi, którzy są wokół Ciebie. Jeżeli masz talent Intellection, żeby właśnie wytłumaczyć im jak działa Twój mózg, czego potrzebujesz żeby być najlepszą wersją siebie, czego ten talent potrzebuje, który mieszka w Twoim umyśle. Aby inni rozumieli i cudownie jest jeśli oni również znają swoje talenty bo wtedy jeżeli oni czują, że ich talenty działają w nich myślą: ok, to ma sens, jeżeli moje talenty tak się u mnie sprawdzają to pewnie u niej/niego też tak działają. I wtedy dajemy sobie przestrzeń na bycie tym kim naprawdę jesteśmy.

Powtarzam cytat, który wiele razy może słyszeliście ale nieustannie będę go powtarzać “Zrozumieć to wybaczyć”.

Wybaczyć można czasami sobie swoje niektóre zachowania, wybaczyć i zaakceptować kogoś i nie uważać, że jesteśmy wredni, dziwni, tylko zrozumieć, że jesteśmy inni i że wszyscy potrzebujemy siebie nawzajem i że w tym jest nasze piękno.

Życzę Ci cudownego dnia w spełnieniu, w akceptacji i w radości.

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.