Jak uwierzyć w siebie?

Jak uwierzyć w siebie?

Nie znasz swojej wartości, dopóki nie odpowiesz sobie na pytanie: “Kim jestem i po co tu jestem?” Czyli dopóki nie znajdziesz swojego zastosowania.

Zupełnie jak szklanka, z której piję wodę, ona jest po coś, ma cel – istnieje po to, żebym mogła się z niej napić wody. Gdyby ta szklanka nie znalazła zastosowania, prawdopodobnie byłaby wyrzucona z tego budynku. Byłaby śmieciem.

Wielu ludzi powtarza sobie świadomie lub podświadomie, na głos lub cicho w myślach: jestem niczym. To jest problem większości ludzi na poziomie podświadomym – brak wiary w siebie. Dlaczego? Bo my wszyscy szukamy odpowiedzi właśnie na pytanie: po co zostałem stworzony. W momencie, kiedy tą odpowiedź znajdujemy, czym się stajemy? Stajemy się od razu jednostką wartościową. Bo nasze życie znajduje cel, znajduje zastosowanie. Ty – jako człowiek, my – jako ludzie kiedy coś tworzymy, zawsze nadajemy temu cel. Ten marker, istnieje po to, żeby zakreślał, po to, żeby pisał. Ołówek, też ma swój cel. Zeszyt ma swój cel. Szklanka ma swój cel. Ty, jako człowiek tworząc cokolwiek, nadajesz temu sens. Czemu więc sądzisz, że Twój Stwórca, tworząc Ciebie, nie nadał celu Twemu życiu, Twemu istnieniu?

Dlaczego tak uważasz?

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz