Maksymalizacja Test Gallupa – 34 Talenty wg testu StrengthsFinder 2.0

Maksymalizacja Test Gallupa

Maksymalizacja Test Gallupa – zdjęcie

Maksymalizacja (Maximizer) wg Test Gallupa

Talent Maksymalizacja wg Test Gallupa to talent z domeny wywierania wpływu.

Osoby o tym talencie skupiają się na mocnych stronach, które pozwalają stymulować personalną i grupową doskonałość. Szukają sposobności by przekształcić coś silnego w coś doskonałego. Osoby te są przeznaczone do doskonałości. Będą skupiać się na tym co mocne i zarządzać tym co słabe. 

  • Maksymalizacja wnosi: orientację na jakość.
  • Maksymalizacja pragnie: cenienia jakości na równi z ilością. 
  • Maksymalizacja kocha: maksymalny zwrot z inwestycji. 
  • Maksymalizacja nie znosi: obsesji na punkcie walki ze słabościami.
  • Maksymalizacja musi uważać na: żeby nie być postrzeganym jako osoby wybredne i nigdy nie zadowolone, nigdy nie usatysfakcjonowane.

Maksymalizacja TEST GALLUPA  (Maximizer)

Doskonałość, a nie przeciętność jest miarą dla Ciebie. Wyciąganie czegoś z zakresu poniżej średniej do nieco powyżej średniej wymaga bardzo dużego wysiłku i według Ciebie nie jest tego warte. Przekształcenie czegoś dobrego w coś doskonałego wymaga dokładnie tyle samo wysiłku, że jest dużo bardziej ekscytujący. Silne strony, czy to twoje, czy kogoś innego, fascynują cię. Tak jak poławiacz pereł, tak Ty poszukujesz talentów, wypatrując zwiastujących je oznak. Przebłysk wrodzonej zdolności, szybkie uczenie się i umiejętność nabyta bez przechodzenia przez kolejne stopnie rozwoju sugerują, że masz do czynienia z talentem. Gdy już zdobędziesz perłę, czujesz się zobowiązany / a do jej pielęgnowania. Polerujesz ją, aż zacznie lśnić. Taką selektywność niektórych osób można stworzyć jako dyskryminację. Wybierasz towarzystwo ludzi, którzy doceniają twoje atuty. Na tej samej zasadzie pociągu cię te osoby, które zdają się mieć swoich własnych talentów i skłonności do ich rozwijania. Raczej unikasz tych, którzy zaczynają uczyć się z tobą wszechstronny ideał, być może korzystać z tego celu kogoś innego. Ty nic chcesz spędzić życie bolejąc nad własnymi brakami. Raczej wolisz w pełnym użyciu talenty, jakimi jesteś obdarzony / a. To jest znacznie przyjemniejsze. I bardziej konstruktywne. A także, wbrew temu, czego by się można spodziewać, bardziej wymagające.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Maksymalizacja Test Gallupa – video


A oto typowe wypowiedzi maksymalistów:

Gavin, steward:

„Przez ogół lat uczyłem aerobiku i starałem się zachęcać ludzi, by skoncentrowani się na tym, co najbardziej u siebie lubią. Wszyscy mamy takie części ciała, które możemy zmienić albo inaczej postrzegać, ale koncentrować się właśnie na tym jest bardzo destruktywne. Staje się błędnym kołem. Dlatego mówiłem: .Popatrz, wcale nie musisz tego robić. Lepiej .skoncentruj się na tych atrybutach, które ci się podobają. Wszyscy poczujemy się lepiej, jeśli właśnie na to korzyści związane z naszą energią ”.”

Amy T., redaktor czasopisma:

„Nie ma chyba rzeczy, które są nienawidziłabym bardziej, niż poprawianie źle napisanego artykułu. Jeśli daję autorce wyraźne wskazówki, a potem ona przychodzi z czymś zupełnie innym, to z trudem przychodzi mi napisanie do tego komentarza. Wolę raczej oddać to dzieło i wyjść: .Zacznij jeszcze raz od nowa ’. Z drugiej strony bardzo lubię pracować nad artykułami, które są tak bliskie sedna, że ​​mogę je tylko udoskonalić. Tu dodać odpowiedni słowo, tam wyciąć jakiś drobiazg – i już jest doskonały kawałek. ”

Marshall G., dyrektor ds. marketing:

„Jestem naprawdę dolary we wskazywaniu ludzi, na czymś, co się koncentruje, a potem dodaje ducha pracy zespołowej w podążaniu naprzód. Nie jestem jednak aż tak dobry w myśleniu strategicznym. Na szczęście mam szefa, który to rozumie. Pracujemy razem już od kilku lat. Znalazł ludzi, którzy odgrywają rolę strategiczne, a potem zachęcił mnie, bym był jeszcze lepszy w ukierunkowaniu i stosowaniu To szczęście, że mam szefa, który myśli w ten sposób. Dzięki temu czuję się bardziej pewnie i szybciej pręży naprzód, wiedząc, że mój szef wie, w czym jestem, a w czym nie jestem dolary. I wcale nie zawraca mi głowy tym drugim. ”

O talencie Maksymalizacja w Biblii możesz poczytać tu:

2 Kor 8, 7

87 A Jak jak obfituje się we wszystko, w wiarę, w mowę, w wiedzy, we wszelką gorliwość, w miłości naszej do było, tak też

Lb 18, 29

18 29 Ze wszystkich darów, jakie ci przypadkowe, winniście składają dar dla Pana: ze wszystkich najlepszych rzeczy – obejmuje świętą część *.

Iz 40, 31

40 31 lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siłę, przenoszą skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą.

Mt 24, 19–21

24 19 Biada zaś brzemiennym i karmiącym w winne dni! 20 A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat. 21 Będzie dostępny wtedy wielki ucisk, dostępne nie było od początku świata aż dotąd * i nigdy nie będzie.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia, że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Maksymalizacja Test Gallupa – Transkrypt

Talent Maksymalizacja wg Test Gallupa to talent z domeny wywierania wpływu.

Osoby o tym talencie skupiają się na mocnych stronach, które pozwalają stymulować personalną i grupową doskonałość.
Bardzo często obserwuję, że dla ludzi z Indywidualizacją tak samo dla ludzi z talentem Maximizer to co robi Instytut Gallupa, to co robimy w TLnC Global czy w Taisja Laudy&Co jest naturalne, oni to kompletnie rozumieją bo dla nich jest instynktowne i naturalne skupianie się na mocnych stronach, i oni się cieszę, że wreszcie ktoś też to zrozumiał, dostrzegł i właśnie tak funkcjonuje.

Szukają sposobności by przekształcić coś silnego w coś doskonałego.
I tutaj porównanie z Naprawianiem. Jeżeli Naprawianie patrzy na coś co jest w złym stanie, żeby z tego zrobić dobre czyli od złego ku dobremu to Maximizer szuka od dobrego ku lepszemu. From good to great, od dobrego do wielkiego.
Osoby z Maximizerem wycieńcza skupianie się na czymś co kompletnie nie działa. Im się wydaje, że to jest strata czasu, strata ich energii i strata ich potencjału.
Nawet talent, który posiadasz w swoim top5 może definiować pole Twojego powołania albo Twój target group czy osoby, którym masz służyć.
Ja wierzę, że talenty pokazują nam nasze powołanie, naszą misję, nasze zadanie. Te zadania mogą się zmieniać. Jeżeli dla Naprawiania celem docelowym, grupą mogą być osoby, które są właśnie w złym stanie zdrowia, którym trzeba pomóc naprawić to dla Maximizera będą grupą docelową osoby, które mają cudowne zdrowie, z których możemy zrobić mistrzów w dziedzinie sportu.

Osoby te są przeznaczone do doskonałości. Takie jest przeznaczenie, tak czują i nie bójcie się tego. To nie oznacza, że macie być wyniosłe, czy że to jest związane z ego. Jest to wewnętrzne poczucie, są różne osoby. Jak mówią: ”Na każdy towar jest swój kupiec”. Tak samo tutaj, na każdą potrzebę jest rozwiązanie, jest ktoś z odpowiednim talentem.

Będą skupiać się na tym co mocne i zarządzać tym co słabe. To nie oznacza, że nic nie robimy ze słabościami ale oni znajdą rozwiązanie jak to ominąć mądrze.

Maksymalizacja wnosi: orientację na jakość. Ludzie z talentem Maximizer to są ludzie jakości, to są te osoby, które wiedzą jak dodać do 100% działań ten 1%, który da dźwignię projektowi, który spowoduje, że ten mały dodatek, ten rysunek, ten znaczek, ten kolor, spowoduje, że całość będzie wyglądała inaczej.
Maksymalizacja pragnie: cenienia jakości na równi z ilością. Oni czują i rozumieją, że nie chodzi zawsze o ilość, chodzi o jakość. Często wręcz Maximizerzy używają tego sformułowania “nie chodzi o ilość, chodzi o jakość”.
Maksymalizacja kocha: maksymalny zwrot z inwestycji. ROI jest dla nich zawsze bardzo ważne. Jeżeli ja włożę coś to co ja z tego dostanę. To nie oznacza, że są to ludzie, którzy wyliczają bądź szukają tylko zwrotu z inwestycji ale oni w naturalny sposób czują czy zainwestowana tutaj energia, wysiłek będzie zwrotem dobrym dla Ciebie ale też dla otoczenia. Czy to będzie mądry krok pójść w tym kierunku i tutaj działać.
Maksymalizacja nie znosi: obsesji na punkcie walki ze słabościami. Te osoby, doskonale rozumieją podejście całego ruchu mocnych stron, wokół talentów i tego co robi Instytut Gallupa ale też wokół tego, że każdy ma swoją unikatową moc, i że budując na mocy możemy osiągnąć mistrzostwo, a nie rozwijając słabości możemy osiągnąć mistrzostwo. Każdy Maksymalista doskonale to rozumie. Czy Ty również tak masz, że tak działasz w swoim życiu? Czy pozwalasz sobie być sobą mimo tego, że większość otoczenia, edukacja, praca stawiają na rozwój słabości? Jeżeli Twoja intuicja podpowiada Ci, że jest inaczej masz rację bo dzisiaj nauka już też to udowodniła. Ich wizją jest zawsze to: Jak możemy być najlepsi? W porównaniu z Competition czyli Współzawodnictwem – nie wygrać tylko jak możemy czuć, że mamy najlepszą jakość, dajemy najlepszą usługę, że jesteśmy cudowni w tym co robimy jakościowo. Sprawia im to przyjemność, są to tzw, koneserzy jedzenia, ubierania się, koneserzy życia ponieważ, chcą żeby to było ze smakiem, z jakością.
Maksymalizacja musi uważać na: żeby nie być postrzeganym jako osoby wybredne i nigdy nie zadowolone, nigdy nie usatysfakcjonowane. Ponieważ dla pozostałych ludzi jak patrzą na coś, na projekt, na ofertę, na wizerunek, na logo, na architekturę budynku, na ulicę to już może być wow, to jest piękne. Maximizer zawsze zauważy te parę procent, o których mówiłam wcześniej, że jeżeli dodamy to będzie ponadprzeciętne. Im o to chodzi. Często te parę procent powodują wynik na dziesiątki procent zwrotu z inwestycji, czy w radości, czy w finansach, czy w zadowoleniu ludzi i oni wiedzą, że to ma sens, zrobić jeszcze ten mały krok, mały dodatek do tego, żeby być outstanding, żeby być ponadprzeciętnymi.

Jeżeli masz ten talent noś go z dumą. Mimo tego, że możesz być niezrozumiany, może nie każdy wie o co Ci chodzi, może nie każdy rozumie dlaczego wszystko musi być takie najlepsze i doskonałe. Jesteś właśnie do tego powołany, żeby świecić tą doskonałością, w swoim życiu i innych tam pociągać i porywać. A ja robię to co robię, żeby każdy z nas miał przestrzeń do tego aby być najlepszą najprawdziwszą wersją siebie.

Do tego Ciebie zachęcam i gwarantuje, że jeżeli nie dzisiaj, nie jutro już niedługo da to sens i da to zwrot bo jak wierzą dzisiaj osoby, że “osiągniemy sukces i będziemy szczęśliwi” a ja mówię: “bądźmy szczęśliwi a sukces przyjdzie”.

A to: “bądźmy szczęśliwi, jesteśmy szczęśliwi”, kiedy jesteśmy sobą a talenty nas tego fenomenalnie uczą.

Życzę Ci cudownego dnia w spełnieniu, w akceptacji i w radości.

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.