Masz swój wynik StrengthsFinder ™ 2.0? Jak go zrozumieć? Dynamika Talentów.

wynik StrengthsFinder

Masz swój wynik StrengthsFinder ™? Jak go zrozumieć? Jeżeli znasz swoje TOP 5 to proszę wyjmij je i przypomnij sobie.

Porozmawiamy dziś o domenach i po raz pierwszy w życiu narysujesz swoje TOP 5 i zobaczysz jak one wyglądają, w czym pomagają ci, a może w czym ci przeszkadzają i kogo potrzebujesz w swoim życiu, żeby być pełnią i mieć wszystko.

Do sukcesu potrzebujemy każdej domenty:

– wywierania wpływu,

– budowania relacji,

– domeny stregicznej,

– oraz domeny działania.

Talenty są podzielone na te cztery domeny. Jeżeli porównamy talenty z częściami ciała ludzkiego, to:

– relacje są jakby naszym sercem;

– działanie będzie naszymi rękami i nogami, które pomagają nam osiągać;

– myślenie strategiczne jest głową, mózgiem;

– a wywieranie wpływu to jest siła sprawcza, tak zwana energia, która to co wymyślimy, zrobimy, ma moc, możemy osiągać lepiej i szybciej.

Jeżeli popatrzysz na swój wynik StrengthsFinder ™ 2.0 i zdefiniujesz, które z talentów, znajdują się w danej domenie. Weźmy dla przykładu mnie. Moje TOP 5 to: Maximizer – domena wywierania wpływu Strateg – domena strategiczna Activator – domena wywierania wpływu Achiever – domena działania Futuristic – domena strategicznego myślenia Podsumowując: Mam 2 talenty w domenie wywierania wpływu, 2 talenty w domenie strategicznego myślenia i 1 talent w domenie działania. Nie mam w swoim TOP 5 talentów z domeny budowania relacji, są gdzieś niżej. Więc zrozum, jeżeli w twoim TOP 5 nie ma którejś z domen, to nie oznacza to, że nie masz jej wcale. Oznacza to, że nie jest to twoja największa moc i twoje pierwsze działanie odruchowe. Prawdopodobnie potrzebujesz w swoim życiu innych ludzi, którzy wzmocnią cię w danej domenie.

Jeżeli zidentyfikujesz, które domeny masz w swoim TOP 5, narysuj siebie jako człowieka. Narysuj swojego ludzika, który może będzie miał dwie głowy, bo masz dwa talenty z myślenia strategicznego, a może będziesz słońcem, które ma serce – jako relacje i promienie wokół siebie, bo masz w TOP 5 talenty relacyjne i wywierania wpływu. Może masz same rączki i nóżki bez promieni i głowy, a mąż ci ciągle mówi: “Pomyśl kochanie…” – albo ty mówisz do męża: “pomyśl” – , a on chce działać, nie chce myśleć, nie chce rozmawiać, bo nie ma takiej wewnętrznej potrzeby. On chce przechodzić od razu do działania lub kiedy ma talenty w innej domenie to odpowiednio chce budować relacje lub wywierać wpływ. Narysuj ludzika i popatrz na niego, jak ciebie pokazuje.

Jeżeli twój partner zna swój wynik StrengthsFinder ™ 2.0, poproś również i jego/ją o narysowanie ludzika i popatrzcie na siebie razem, zadając pytanie:

– Co ja tu widzę?

– Moje osiągnięcia, to co mi się udało i nie udało?

– Co ten ludzik mówi o mnie i o tym kogo i czego potrzebuje?

– O tym w czym jestem dobry i mogę być jeszcze lepszy?

Podzielcie się swoimi ludzikami w komentarzach, udostępnijcie nam, pokażcie. Wybierzemy najfajniejszego, najradośniejszego i najciekawszego ludzika raz w miesiącu. Osobę z najciekawszym ludzikiem wyróżnimy na naszej grupie i na social media.

Dzielmy się naszą mocą ze światem.

Wspaniałego dnia,

Taisja 🙂

Więcej inspiracji: https://taisjalaudy.com/ktory-z-talentow-w-moim-top-5-jest-najwazniejszy-asktaisja-1/

Mocne Strony w biznesie: https://tlncglobal.com/pl/zarzadzanie-w-oparciu-o-talenty-gallupa/

http://www.gallup.com

Please follow and like us:
Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
https://taisjalaudy.com/masz-swoj-wynik-strengthsfinder-2-0-jak-go-zrozumiec-dynamika-talentow">
YouTube
YouTube
Instagram