Naprawianie Test Gallupa – 34 Talenty wg testu StrengthsFinder 2.0

Naprawianie Test Gallupa

Naprawianie Test Gallupa – zdjęcie

Naprawianie (Restorative) wg Test Gallupa

Talent Naprawianie wg Test Gallupa to talent z domeny działania.

Osoby z tym talentem są biegłe w rozwiązywaniu problemów, potrafią zidentyfikować przyczynę i naprawić sytuację. Są to osoby, które nie czują strachu przed bólem i dysfunkcjami. Będą szukać błędów w systemie i diagnozować dolegliwości.

  • Naprawianie wnosi: odwagę i kreatywność w problematycznych sytuacjach.
  • Naprawianie pragnie: problemów, które wymagają rozwiązania.
  • Naprawianie kocha: znajdować rozwiązania.
  • Naprawianie nie znosi: postawy zakładającej, że ignorowany problem sam zniknie.
  • Naprawianie musi uważać na: że może być postrzegany negatywnie ze względu na powiązanie z problemami.

Naprawianie TEST GALLUPA  (Restorative)

Uwielbiasz rozwiązywać problemy. Podczas, gdy niektórzy są przerażeni, gdy po raz pierwszy napotykają jakąś trudność, dla Ciebie taka sytuacja jest źródłem energii. Uwielbiasz wyzwania związane z analizowaniem symptomów, identyfikowaniem tego, co nieprawidłowe i znajdowaniem rozwiązań. Możesz preferować problemy praktyczne, abstrakcyjne lub też związane z ludźmi. Możesz wyszukiwać specyficzne rodzaje sytuacji problemowych, które wcześniej już spotykałeś/aś i co do których jesteś pewien/na, że możesz je naprawić. Możesz też odczuwać wielki impuls do działania, gdy stykasz się z problemami złożonymi i dotychczas Ci nieznanymi. Twoje konkretne preferencje są zdeterminowane pozostałymi cechami oraz doświadczeniami. Pewne jest jednak to, że sprawia ci przyjemność fakt, iż dzięki Tobie rzeczy na nowo zaczynają funkcjonować. To wspaniale uczucie identyfikować czynniki, które niszczą, eliminować je i przywracać obiektom swojego zainteresowania ich pierwotną świetność. Intuicyjnie wiesz, że bez Twojej interwencji ta rzecz, czy też maszyna, osoba, firma mogłaby w ogóle przestać funkcjonować. Ty ją naprawiłeś/aś, wskrzesiłeś/aś, ożywiłeś/aś lub – jak sam/a pewnie byś to określił/a – ocaliłeś/aś.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Naprawianie Test Gallupa – video


A oto typowe wypowiedzi ludzi naprawiających:

Nigel L., projektant oprogramowania:

„Pamiętam jeszcze z dzieciństwa warsztat stolarski, młotki, gwoździe, drewno. Bardzo lubiłem naprawiać różne rzeczy, składać je i sprawiać, by były takie, jak powinny. Teraz podobnie jest z programami komputerowymi. Jeśli napisany program nie działa, trzeba go przerobić, poprawić tak, by w końcu zaczął działać.”

Jan K., internista:

„Ten motyw odgrywa w moim życiu różnorakie role. Moją pierwszą fascynacją była chirurgia. Lubiłem mocne wrażenia, lubiłem być na sali operacyjnej, lubiłem szyć. Lubię naprawiać różne rzeczy, naprawiać na sali operacyjnej. Lubiłem też siedzieć przy łóżku umierającego pacjenta, rozmawiać z nim. To naprawdę wielka satysfakcja, widzieć, jak ktoś zaczyna akceptować swoje cierpienie, jak mija gniew, jak przyjmuje to rodzina, jak ktoś odchodzi z godnością. Ten mój motyw objawia się też codziennie przy moich dzieciach. Gdy widzę, jak moja trzyletnia córeczka po raz pierwszy sama zapina sobie sweter, myląc dziurki i guziki, czuję tę nieodpartą chęć wkroczenia do akcji i równego pozapinania swetra. Muszę się oczywiście powstrzymać, bo przecież ona powinna się tego sama nauczyć, ale wiesz, jak trudno mi się opanować!”

Marie T., producent telewizyjny:

„Produkcja porannych programów telewizyjnych to naprawdę trudny proces. Gdybym nie lubiła rozwiązywać problemów, ta praca doprowadziłaby mnie do szału. Codziennie coś ważnego się psuje i ja muszę odkryć, na czym polega problem, naprawić to i robić wszystko dalej. Jeśli się to uda, czuję się, jakby mi ubyło lat. Z drugiej jednak strony, jeśli pójdę do domu, a problem pozostanie nie rozwiązany, jest dokładnie na odwrót. Mam poczucie klęski.”

 


O talencie Naprawianie w Biblii możesz poczytać tu:

Łk 5, 29-32

529 Potem Lewi wyprawił dla Niego wielkie przyjęcie u siebie w domu; a była spora liczba celników oraz innych, którzy zasiadali z nimi do stołu. 30 Na to szemrali faryzeusze i uczeni ich w Piśmie i mówili do Jego uczniów: «Dlaczego jecie i pijecie z celnikami i grzesznikami?» 31 Lecz Jezus im odpowiedział: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają. 32 Nie przyszedłem wezwać do nawrócenia sprawiedliwych, lecz grzeszników».

Ga 6, 1

61 Bracia, a gdyby komu przydarzył się jaki upadek, wy, którzy pozostajecie pod działaniem Ducha*, w duchu łagodności sprowadźcie takiego na właściwą drogę. Bacz jednak, abyś i ty nie uległ pokusie.

Ps 23, 1-3

1 Psalm. Dawidowy.

Pan jest moim pasterzem*, nie brak mi niczego.

2 Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.

Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:

3 orzeźwia moją duszę.

Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach

przez wzgląd na swoje imię.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia, że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Naprawianie Test Gallupa – Transkrypt

Talent Naprawianie wg Test Gallupa to talent z domeny działania.

Są to nasze rączki i nóżki, talent, który pomaga, że coś się dzieje, coś się naprawia, coś się polepsza poniekąd też ponieważ to jest jego intencja, to jest jego motywacja do działania, żeby coś działało sprawnie, czy to ludzkie życie, czy to mechanizm, czy jakaś teoria. Taka jest intencja talentu Naprawianie.

Osoby z tym talentem są biegłe w rozwiązywaniu problemów, potrafią zidentyfikować przyczynę i naprawić sytuację. Jeżeli jesteś osobą, która posiada talent Naprawianie, podejrzewam, że wiele razy Ci się zdarzyło, że ludzie nie do końca rozumieli dlaczego Ty jesteś zawsze człowiekiem, który widzi dziurę w całości, dlaczego zawsze znajdziesz coś co nie działa, dlaczego jak ja chcę coś zrobić to Ty wskażesz mi, że to się nie uda. Uwaga – i to podkreślam czerwoną linią – jeżeli nie byłeś świadomy, że to jest Twój talent to pewnie przez większość życia byłeś/aś postrzegany/a jako osoba, która właśnie widzi właśnie dziurę w całym. Ważna jest druga strona tego talentu, że Naprawianie nie tylko widzi ból, nie tylko narzeka, nie tylko uprzedza i ostrzega ale również widzi rozwiązanie. Intencją talentu Naprawianie nie jest tylko aby zauważyć problem ale jest aby zauważyć problem żeby go rozwiązać. Tutaj przechodzi do działania. Często bywa tak, że na etapie, na którym zauważamy problem, gdy mówimy tutaj jest ból Naprawianie jest odcinane przez innego człowieka, który mówi, Ty mi nie mów co jest u mnie źle, nie mów co jest źle w mojej rodzinie, nie mów co jest źle w moim biznesie, u mnie w samochodzie. Wtedy człowiek z talentem Naprawianie nie może dojść do działania ponieważ już został zablokowany przez kogoś, kto po prostu nie ma tego talentu i się obawia popatrzenia w oczy czemuś co może nie działać w jego życiu. Bardzo jest ważne żeby edukować ludzi i mówić, może nawet mniej o tym co nie działa tylko raczej o tym co będzie, kiedy to naprawimy. Daj nadzieję, że widzisz jak to zrobić.

Są to osoby, które nie czują strachu przed bólem i dysfunkcjami. Jeżeli masz talent Naprawianie dla Ciebie jest czymś naturalnym, wręcz ciągnie Cię tam gdzie coś boli bądź nie działa. To są świetni lekarze, inżynierowie, mechanicy, ludzie, którym płacone jest za naprawianie czegoś co nie działa dobrze. Większość ludzi jednak, którzy nie mają tego talentu wolą nie patrzeć prosto w oczy swojemu problemowi.

Osoby te będą szukać błędów w systemie i diagnozować dolegliwości. Jeżeli mamy w otoczeniu kogoś z Naprawianiem (jeżeli ta osoba nie wie, że ma Naprawianie) to prawdopodobnie będzie to osoba postrzegana przez wszystkich jako ktoś kto cały czas widzi co nie działa.

Naprawianie wnosi: odwagę i kreatywność w problematycznych sytuacjach. I to jest ta druga strona medalu, że oprócz problemu widzą rozwiązanie, tylko dajmy im dojść do głosu, posłuchajmy.

Naprawianie pragnie: problemów, które wymagają rozwiązania. To są osoby, które czują się świetnie w problematycznych sytuacjach, w stawianiu fabryk, w tworzeniu systemów, nie boją się tego, że coś nie będzie działać. Tak jak już powiedziałam są to cudowni lekarze, pielęgniarki, osoby, które czują zastrzyk energii. Tak jak wiemy, używanie talentów pobudza produkcję hormonów szczęścia, to dla Naprawiania produkcję hormonów szczęścia powoduje dostrzeganie problemu, który można potencjalnie naprawić. Bez problemu nie ma potrzeby w talencie Naprawianie.

Naprawianie kocha: znajdować rozwiązania. I tutaj to jest właśnie esencja, oprócz problemu talent Naprawianie widzi rozwiązanie i tym się różnią od ludzi, którzy tylko narzekają i widzą dziurę w całości. Ci, którzy tylko narzekają i mówią co jest nie tak ale nigdy nie wiedzą co z tym zrobić. Osoby z talentem Naprawianie widzą co jest nie tak i wiedzą co z tym zrobić, jeżeli ten talent jest rozwinięty i nad nim pracują. Naprawianie w swojej piwnicy może wyglądać jako ciągle narzekający człowiek, który potencjalnie może mieć w sobie rozwiązanie ale jeżeli nie zauważył, że to działa, nie podzielił się z nikim tym rozwiązaniem może nie mieć świadomości, że ma w sobie tą kontynuację tego co postrzega.

Naprawianie nie znosi: postawy zakładającej, że ignorowany problem sam zniknie.
Są talenty, które mają potrzebę, tak jak Maximizer, zajmowaniem się czymś co teraz jest dobrze a to co jest nie dobrze może samo zniknąć. Teraz wyobraźmy sobie, że mamy w rodzinie czy w zespole dwie osoby z jednym i z drugim talentem, to jeżeli się nie zrozumieją i odpowiednio nie zarządzą swoimi talentami, ponieważ będzie tutaj ciągłe starcie, jeden będzie myślał, że trzeba cały czas coś naprawiać a drugi, będzie myślał aby skupić się na tym co działa a to się samo naprawi. I tu chodzi o to, gdzie są dziedziny w naszym życiu, gdzie tak to nie działa, tak jak zepsuty samochód, zdrowie trzeba naprawić, trzeba coś zrobić a są dziedziny gdzie faktycznie, jeśli nie skupimy się na problemie i zaczniemy podlewać to gdzie jest pięknie, rzeczy nie tak piękne zaczną też kwitnąć. Tak jak często w wychowywaniu dzieci, czy w treningu psów, jeżeli skupimy się na tym co nie działa, to może nie dojść do takiego pięknego skutku, do którego chcielibyśmy doprowadzić.

Naprawianie musi uważać na: że może być postrzegany negatywnie ze względu na powiązanie z problemami. Jeżeli masz ten talent to doświadczenie to towarzyszyło Ci nieraz, że po prostu niektórzy nie rozumieją Twojej postawy, Twojego podejścia. Dlatego ludzie posiadający talent Naprawianie, skupiajcie się nie na samym postrzeganiu problemu ale na tym też, że widzicie rozwiązanie i serwujcie może najpierw pierwsze potem drugie. Najpierw “why” czyli po co, dlaczego chcesz to zrobić, co da człowiekowi nadzieję a potem dopiero “how” czyli tak jak w teorii Simon’a Sinek’a, którą kocham – “Zacznijmy od dlaczego”. Każdy wtedy chce słuchać, każdy talent, każdy typ osobowości ponieważ “dlaczego, po co” zawsze przemawia do emocji, pobudza nasze serce, nasz umysł, naszą wyobraźnie i wtedy my możemy zapytać “A jak to zrobić, a dlaczego mamy to zrobić”? Wtedy możesz powiedzieć “słuchaj, bo tutaj coś nie działa” ale już masz swojego rozmówcę.

Życzę Ci cudownego życia, w spełnieniu, w zrozumieniu swojej mocy wewnętrznej, w byciu prawdziwym sobą, w zarządzaniu talentami, Naprawianiem i innymi, które masz w sobie.

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.