Odkrywczość Test Gallupa – 34 Talenty wg testu StrengthsFinder 2.0

Odkrywczość Test Gallupa

Odkrywczość Test Gallupa – zdjęcie

Odkrywczość (Ideation) wg Test Gallupa

Talent Odkrywczość wg Test Gallupa to talent z domeny strategicznej.

Osoby o tym talencie są zafascynowane różnymi pomysłami, ideami. Starają się znaleźć połączenia pomiędzy pozornie odmiennymi zjawiskami. Są osobami niewzruszonymi niejednoznacznością i ryzykiem innowacji. Będą wychodzić poza to co oczywiste.

  • Odkrywczość wnosi: nową i świeżą perspektywę.
  • Odkrywczość pragnie: swobody odkrywania możliwości, bez ograniczeń i bez limitu.
  • Odkrywczość kocha: natrafiać na coś zupełnie nowego.
  • Odkrywczość nie znosi: robienia tego, co jest robione od zawsze.
  • Odkrywczość musi uważać na: niepraktyczność.

Odkrywczość TEST GALLUPA  (Ideation)

Fascynują Cię idee. Czym jest idea? To koncepcja rozwiązania, najlepsze wyjaśnienie większości wydarzeń. Jesteś zachwycony/a, gdy uda Ci się odkryć pod skomplikowaną powierzchnią jakąś trafną, prostą koncepcję, która wyjaśnia naturę rzeczy, idea jest powiązaniem. Masz typ umysłu, który zawsze każe ci szukać związków i dlatego jesteś zaintrygowany/a, kiedy w pozornie niezwiązanych zjawiskach dostrzegasz jakieś ukryte połączenie. Idea jest nowym spojrzeniem na znane wyzwania. Lubujesz się w przyjmowaniu świata, jakim go znamy i wywracaniu go do góry nogami tak, żebyśmy mogli spojrzeć nań pod nieco dziwnym, ale odkrywczym kątem. Uwielbiasz takie pomysły, ponieważ są głębokie, ponieważ są świeże, ponieważ wiele wyjaśniają, ponieważ są paradoksalne, ponieważ są przedziwne. Dlatego też, ile razy wpadasz na nowy pomysł, dostajesz zastrzyk energii. Inni ludzie mogą określić cię jako osobę twórczą, oryginalną, pomysłową czy nawet bystrą. I może tak w istocie jest. Któż może być tego pewien? Ty jesteś pewien/pewna, że pomysły są ekscytujące i to zazwyczaj wystarcza.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Odkrywczość Test Gallupa – video


A oto typowe wypowiedzi ludzi odkrywczych:

Mark B., pisarz:

„Mój umysł działa w ten sposób, że poszukuje powiązania między różnymi rzeczami. Pewnego dnia szukałem Mony Lisy w Luwrze. Wyszedłem zza rogu i zostałem oślepiony (fleszami tysiąca aparatów i kamer skierowanych na maleńki obrazek. Z jakichś powodów przechowałem tę wizję w pamięci. Potem zauważyłem tabliczkę NIE UŻYWAĆ LAMP BŁYSKOWYCH i również zachowałem ją w pamięci. Pomyślałem, że to dziwne, bo przecież czytałem, że światło fleszów szkodzi obrazom. Około pół roku później przeczytałem, że Mona Lisa była co najmniej dwukrotnie kradziona w tym stuleciu. I nagle złożyła mi się z tego całość. Jedyne wyjaśnienie wszystkich tych faktów było takie, że w Luwrze nie jest wystawiona prawdziwa Mona Lisa. Prawdziwa Mona Lisa została skradziona, a muzeum, w obawie przed oskarżeniem o nienależytą ochronę, wywiesiło kopię. Oczywiście nie wiem, czy to prawda, ale jaka to ciekawa historia.”

Andrca H., projektant wnętrz:

„Mam taki umysł, że wszystko mi musi pasować, bo w przeciwnym wypadku dość dziwnie się czuję. Dla mnie każdy mebel przedstawia sobą jakąś ideę. Ma określoną funkcję, zarówno samodzielnie, jak i w zestawieniu z innymi elementami wnętrza. ,klea’ każdego elementu jest w mojej świadomości tak ważna, że musi być respektowana. Gdy siedzę w pokoju, w którym krzesła w jakiś sposób nie spełniają swojej własnej funkcji – jest to zły rodzaj krzeseł albo są źle dobrane, albo są przysunięte za blisko stolika – zauważam, że jest mi fizycznie niewygodnie, a psychicznie czuję się rozproszona. Później nie mogę się pozbyć myśli o nich, budzę się o trzeciej nad ranem, w myślach wędruję po tamtym domu, przestawiając meble i przemalowując ściany. To się zaczęło, gdy byłam jeszcze bardzo mała, gdy miałam chyba siedem lat.”

 


O talencie Odkrywczość w Biblii możesz poczytać tu:

Iz 65, 17-18

65, 17 Albowiem oto Ja stwarzam nowe niebiosa i nową ziemię*; nie będzie się wspominać dawniejszych dziejów ani na myśl one nie przyjdą. 18 Przeciwnie, będzie radość i wesele na zawsze z tego, co Ja stworzę; bo oto Ja uczynię z Jerozolimy wesele i z jej ludu – radość.

Rz 12, 2

12, 2 Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.

Ap 4, 11

4, 11 «Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko, a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone».


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia, że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Odkrywczość Test Gallupa – Transkrypt

Talent Odkrywczość wg Test Gallupa to talent z domeny strategicznej.

Osoby o tym talencie są zafascynowane różnymi pomysłami, ideami. Starają się znaleźć połączenia pomiędzy pozornie odmiennymi zjawiskami.
Jest to człowiek, który jest pełen pomysłów. Jeżeli macie jakąś utartą ścieżkę to ta osoba nie będzie chciała nią kroczyć. On czy ona powie wam, dziesięć, dwanaście pomysłów jak można przejść tą samą drogę ale na inny sposób.
Są osobami niewzruszonymi niejednoznacznością i ryzykiem innowacji. Wręcz mają potrzebę, dostają zastrzyk endorfin, hormonów szczęścia, kiedy coś zmieniają i wprowadzają nowość w waszą codzienność.

Będą wychodzić poza to co oczywiste.

Odkrywczość wnosi: nową i świeżą perspektywę. Jeżeli chcesz usłyszeć inną perspektywę, zdanie na ten temat, można na to popatrzeć z innej strony, jaki jest na to nowy pomysł. Są to ludzie kreatywni, którzy mają tą kreatywność artysty w sobie.

Odkrywczość pragnie: swobody odkrywania możliwości, bez ograniczeń i bez limitu. Męczą się, jeżeli ich pomysłowość, odkrywczość nie ma wyjścia ponieważ są w tzw. pudełku korporacyjnym bądź w firmie, w której już wszystko jest wymyślone.

Pamiętam jak kiedyś miałam rozmowę z dyrektor generalną i dyrektor marketingu w jednej firmie, (i ja akurat nie mam odkrywczości ale mam stratega i te talenty są jak brat i siostra bo są z tej samej domeny, i myślę, że odkrywczość to zrozumie) przyszłam na to spotkanie pełna pomysłów, pełna sposobów jak można zrobić coś inaczej, jak można strategię w tej firmie zmienić, jak można coś polepszyć poprzez innowacje. Pamiętam jak one mnie wysłuchały, popatrzyły i powiedziały: “Taisja, ale o co Ci chodzi? Ten rower został już wymyślony bardzo dawno temu, po prostu usiądź na niego i jedź”. Wyszłam z tego spotkania i pamiętam jak miałam w sobie smutek. Z jednej strony pomyślałam sobie, te Panie mają bardzo wysokie stanowiska, dużo osiągnęły, pewnie wiedzą co mówią. Ja wtedy byłam dopiero co po studiach, nic nie wiedziałam o talentach ale natura i moje serce podpowiadały mi, że to nie chodzi o to, żeby za każdym razem chodzić tą samą, wytyczoną ścieżką. Znowu balans, są w życiu chwile, że jeżeli coś działa nie zmieniajmy tego chyba, że chcemy polepszyć i jest na to piękny i innowacyjny sposób, dajmy temu szansę. Albo jeżeli coś nie działa, myślmy jak to polepszyć, naprawić, uzdrowić i wtedy Odkrywczość jest pomocna. Na odpowiedź “ten rower jest już wymyślony, nic z nim nie róbmy” – wtedy spowodowało, że poczułam smutek ale nie znałam, nie rozumiałam jego źródła. I to było to, że wsadzono talent z domeny strategicznej, a jeszcze gorzej poczuł by się ktoś z odkrywczością, do takiego pudełka, w któtym powiedziano “Ty tu siedź, to kim jesteś nie jest w tej firmie potrzebne”, ten talent nie ma tutaj racji bytu bo już wszystko jest zrobione. Jeżeli tak się dzisiaj czujesz, gdzieś gdzie dzisiaj jesteś prawdopodobnie to jest sygnał, że w tym miejscu nie wykorzystujesz swojego pełnego potencjału, tego kim jesteś, kim możesz się stać.

Odkrywczość kocha: natrafiać na coś zupełnie nowego.

Odkrywczość nie znosi: robienia tego, co jest robione od zawsze.
Z czym możemy porównać osoby z tym talentem, jaka jest metafora? Tak jak już wcześniej wspomniałam kreatywność artysty, czysta karta, bryła gliny czyli ciągle coś nowego, ciągle ogrom możliwości, ogrom pomysłów do wdrożenia.

Odkrywczość musi uważać na: niepraktyczność. Kiedy nasza Odkrywczość staje się niepraktyczna? Każdy talent, nie tylko Odkrywczość ma zastosowanie wtedy kiedy coś boli, kiedy coś trzeba uzdrowić, polepszyć bądź naprawić. Jeżeli coś działa, jeżeli ktoś nie prosi pomocy, jeżeli ktoś nie potrzebuje nowego pomysłu to wnoszenie tego talentu może złamać coś co jest działające, dobre i służące innym ludziom. Skupmy go tam gdzie on jest potrzebny, gdzie to jest praktyczne, gdzie za niego podziękują. Skupmy go w miejscach gdzie są potrzebne pomysły, gdzie jest potrzebna innowacja, gdzie ktoś potrzebuje zmiany. Wtedy Ty otrzymasz uznanie, wdzięczność i zapłatę, jeżeli to jest Twoja praca, Twój biznes albo właśnie podziękowanie jeżeli to jest Twoja relacja przyjacielska a nie odwrotnie, że wniesiesz to a ktoś powie Ci: “ale u mnie tu wszystko działa, po co my zmieniamy coś co pięknie jeździ, lata, chodzi, funkcjonuje”.
Więc uważajcie na te osoby z talentem Odkrywczość, żeby wnosić go w sfery gdzie to będzie praktyczne.

Życzę Wam cudownego dnia, cudownego tygodnia, cudownego życia z Waszymi talentami. Pielęgnujcie je. Moim marzeniem jest żeby Twoje życie zabłysnęło, któregoś dnia jak piękny diament.

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.