Osiąganie Test Gallupa – 34 Talenty wg testu StrengthsFinder 2.0

Osiąganie Test Gallupa

Osiąganie Test Gallupa – zdjęcie

Osiąganie (Achiever) wg Test Gallupa

Talent Osiąganie wg Test Gallupa to talent z domeny wykonywania.

Osoby z talentem Osiąganie wyróżnia ogromna wytrwałość i naprawdę ciężka praca.
Czerpią ogromną satysfakcję z bycia zajętymi i produktywnymi. Są osobami, które ciężko pracują. Będą ustanawiać w związku z tym tempo wydajności dla innych.

  • Osiąganie wnosi: intensywność i wytrwałość w dążeniach.
  • Osiąganie pragnie: swobody pracy we własnym tempie.
  • Osiąganie kocha: kończyć zadania.
  • Osiąganie nie znosi: braku pracowitości.
  • Osiąganie musi uważać na: aby zadania nie stały się ważniejsze od ludzi.

Osiąganie TEST GALLUPA  (Achiever)

Cecha Osiąganie pomaga wyjaśnić, co jest motorem twojego działania. Czujesz się tak, jak gdyby każdy dzień zaczynał się od zera. Aby być zadowolonym z samego/samej siebie pod koniec każdego dnia, musisz mieć poczucie, że coś konkretnego osiągnąłeś. Przez „każdy dzień” rozumiesz zarówno dni pracy, jak i weekendy i urlopy. Bez względu na to, jak bardzo zasługujesz na odpoczynek, jeżeli dany dzień minie bez żadnego osiągnięcia, będziesz się czuł/a nieusatysfakcjonowany/a. Masz wewnętrzny ogień, który motywuje cię do tego, aby coraz więcej robić i coraz więcej osiągać.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Osiąganie Test Gallupa – video


A oto typowe wypowiedzi ludzi osiągających:

Maria K., pielęgniarka w oddziale pomocy doraźnej:

„Codziennie muszę zdobywać jakieś punkty. Tylko wtedy mogę mówić o sukcesie. Dzisiaj byłam tu tylko przez pól godziny, ale prawdopodobnie zdobyłam już 30 punktów. Zamówiłam sprzęt dla naszego oddziału, zorganizowałam naprawę sprzętu, odbyłam spotkanie ze swoją siostrą przełożoną, naradziłam się ze swoją sekretarką na temat poprawy naszego rejestru komputerowego. Tak więc z mojej listy dziewięćdziesięciu rzeczy do zrobienia zrobiłam już trzydzieści. Teraz jestem z siebie dość zadowolona”.

Tadeusz S., sprzedawca:

„W ubiegłym roku spośród trzystu handlowców w mojej firmie to ja zostałem wybrany sprzedawcą roku. Przez jeden dzień było mi z tym bardzo dobrze, ale już po tygodniu czułem się tak, jak gdyby nic się nie wydarzyło. Znów byłem w punkcie wyjścia. Czasami myślałem, że tak nie można, bo zamiast spokojnie żyć, popadnę w obsesję. Zacząłem myśleć, aby się zmienić, ale wiem, że po prostu taki już jestem. Ten motyw działa jak miecz obosieczny. Pomaga mi osiągać cele, ale z drugiej strony chciałbym potrafić lak na zawołanie wyłączać się i włączać z powrotem, kiedy tylko zechcę. Ale nie mogę. Mogę jednak nad tym zapanować i uniknąć obsesji pracy, skupiając się na osiągnięciach w innych, pozazawodowych dziedzinach życia’’.


O talencie Osiąganie w Biblii

możesz poczytać tu:

Jk 2, 14-17

214 Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić?* 15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, 16 a ktoś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!» – a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała – to na co się to przyda? 17 Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie.

1 Tes 5, 12-13

512 Prosimy was, bracia, abyście uznawali tych, którzy wśród was pracują, którzy przewodzą wam i w Panu was napominają. 13 Ze względu na ich pracę otaczajcie ich szczególną miłością! Między sobą zachowujcie pokój!

Prz 18, 9 

189 Nawet ten, kto w pracy opieszały, jest bratem niszczyciela.

Hbr 6, 11-12

611 Pragniemy zaś, aby każdy z was okazywał tę samą gorliwość w doskonaleniu nadziei aż do końca, 12 abyście nie stali się ospałymi, ale naśladowali tych, którzy przez wiarę i cierpliwość stają się dziedzicami obietnic.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia, że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Osiąganie Test Gallupa – Transkrypt

Talent Osiąganie wg Test Gallupa to talent z domeny wykonywania.

Osoby z talentem Osiąganie wyróżnia ogromna wytrwałość i naprawdę ciężka praca. Są to osoby, które kochają pracować. Jeżeli masz talent osiąganie, praca dodaje Ci energii. Jest to unikalna cecha tych ludzi. Jeżeli przyjdziesz do nich z kolejnym zadaniem, z kolejnym obowiązkiem, z kolejną rzeczą do zrobienia oni, w odróżnieniu do większości się cieszą, czują, że właśnie dostali uznanie, czują, że zauważono, że to oni potrafią doprowadzić coś do końca i odhaczyć swoje zadanie.

Czerpią ogromną satysfakcję z bycia zajętymi i produktywnymi. Talent Osiąganie powoduje, jeżeli go masz, kiedy pracujesz, kiedy czujesz, że dzisiaj zrobiłeś/aś dużo, że dzisiaj miałeś/aś dużo zadań, które można było odhaczyć, masz ogromną wewnętrzną satysfakcję. Sam fakt zapisania rzeczy w liście zadań, i wieczorem lub w pewnym momencie dnia odhaczenie, że to jest zrobione powoduje, że jesteś z siebie dumny/na, zadowolony/na, i że ten dzień nabiera większego sensu, jakby właśnie ktoś dał Ci zastrzyk energii, właśnie hormonów szczęścia.

Są osobami, które ciężko pracują. Będą ustanawiać w związku z tym tempo wydajności dla innych. Bywa tak, że osoby z talentem osiąganie mogą napotkać wyzwania i trudności w zespołach, dlatego, że jeżeli w danym zespole nie było wcześniej osoby z talentem osiąganie i nagle przychodzi ktoś taki kto kocha dużo pracować, kto kocha ciężko pracować to nadaje inne tempo a inni zaczynają na Ciebie patrzeć i myślą: “ Jeżeli Ty tak robisz, to ja też będę musiał/ła tak robić, żeby dostać awans, podwyżkę, uznanie itd”. Jeżeli nie rozumieją, nie ma w tym zespole synergii, to samo może też być w rodzinie, to mogą powstać konflikty. To jest bardzo ważne, żeby rozumieć jak ten talent działa, co on wnosi, żeby potrafić współpracować z ludźmi i budować z nimi też relacje.

Osiąganie wnosi: intensywność i wytrwałość w dążeniach. Osiąganie dąży do odhaczenia tego zadania – postawić “tick”, zrobione, mam już to z głowy.

Osiąganie pragnie: swobody pracy we własnym tempie. Dla ludzi z talentem Osiąganie praca w biurze od do jest cierpieniem ponieważ te osoby potrafią w trzy, cztery godziny efektywnej pracy zrobić tyle zadań, na które innym ludziom może trzeba by było sześć, osiem godzin i dla nich jest to wewnętrznym cierpieniem i niezrozumieniem, “skoro ja już zrobiłem/am to co mam do zrobienia to dlaczego muszę siedzieć jeszcze dalej skoro jest słońce na podwórku, skoro jest coś innego do zrobienia. Więc albo się biorą za kolejne zadania, co w efekcie powoduje, że podnoszą poprzeczkę dla siebie i dla innych albo zaczynają się frustrować jeżeli tych zadań nie ma.

Osiąganie kocha: kończyć zadania. To chodzi o ten “tick the box”, że coś jest zrobione. To jest ukochana czynność osiągania.

Osiąganie nie znosi: braku pracowitości. Braku pracowitości u siebie ale również braku pracowitości u innych ponieważ dla nich to jest rozkosz, bycie zajętym, móc kończyć zadania, doprowadzać je do skutku i potem dopiero odpoczywać. Chociaż jeżeli talent osiąganie nie jest pielęgnowany, odpowiednio rozwinięty i zarządzany mogą nie dawać sobie celebracji odpoczynku tylko natychmiast brać się za kolejne zadanie na co trzeba uważać, ponieważ może to doprowadzić do wypalenia bądź dużego zmęczenia. Pragną dotrzeć do mety, ich metafora to jest ukończenie wyścigu i dotarcie do mety.

Osiąganie musi uważać na: aby zadania nie stały się ważniejsze od ludzi. Żeby pamiętać, że najbardziej efektywnie wykonuje się zadania w zespole.

Jest fajne powiedzenie, które kocham, mówi ono o tym: “Jeżeli chcesz iść daleko idź z innymi, jeżeli chcesz iść szybko idź sam”.

Zdecyduj, jeżeli chcesz narzucać własne tempo, narzucać coś szybko może podziel swoje zadania na te gdzie odpowiadasz za nie tylko Ty i Twój talent Osiąganie a te zadania gdzie współpracujesz z innymi i wtedy pamiętaj, że Ty kochasz taki stopień pracowitości, to że Ty kochasz takie tempo może być zabójcze dla innych ludzi. Świadomość zrozumienia tego co oni wnoszą w tą efektywność, co wnosi talent Strateg, który na pierwszy rzut oka może wyglądać, że spowalnia Osiąganie ale często osiąganie bez strategii może być jak chomik w kołowrotku, który robi i jest bardzo pracowity ale czasami nie ma w tym sensu. Albo Rozwaga (Deliberative), które dla Osiąganie, może być: “nad czym Ty się zastanawiasz, zróbmy to, skończmy to”. Natomiast Rozwaga dziesięć razy odmierzy dopiero potem zacznie działać.
A może masz te talenty połączone w swoim top5, właśnie Strateg i Osiąganie wtedy to w Tobie współpracuje, współgra a jeżeli nie, może potrzebujesz kogoś kto pomoże Ci ułożyć strategię przed tym jak zaczniesz coś osiągać.

Zastanów się nad tym wszystkim i pamiętaj, że to jest cudne, że jest to potężny, mocny talent, który powoduje, że jesteś osobą o ogromnej dawce energii o ogromnej sile wewnętrznej wytrwałości. Pamiętaj żeby to Ci służyło, żeby w podróż osiągania ze sobą zabierać innych, rozumieć ich talenty, próbować ułożyć ich synergie, starać się i wtedy osiągniecie jeszcze więcej, jeszcze lepiej i jeszcze weselej ponieważ razem.

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.