Rozwijanie Innych Test Gallupa – StrengthsFinder 2.0

Rozwijanie innych Test Gallupa

Rozwijanie Innych Test Gallupa – zdjęcie

Rozwijanie Innych (Developer) wg Testu Gallupa

Talent Rozwijanie Innych Gallupa jest talentem z domeny rozwijania relacji. Osobie z tym talentem zależy na rozwijaniu innych. Osoba ta czerpie radość i satysfakcję z możliwości uczestnictwa i współtworzenia czegoś, rozwijania innej osoby. Są to osoby, które cieszą się z naprawdę drobnych, najmniejszych sukcesów.

  • Rozwijanie innych wnosi: poświęcenie czasu i energii dla rozwijania ludzi.
  • Rozwijanie innych pragnie: inwestować w kogoś. Wierzy, że inwestycja w kogoś jest jedną z najlepszych inwestycji, które może zrobić w swoim życiu.
  • Rozwijanie innych kocha: ludzki potencjał i rozwój.
  • Rozwijanie innych nie znosi: zmarnowanego lub niewykorzystanego potencjału.
  • Rozwijanie innych powinien uważać na: tracenie czasu na ludzi niechętnych do pracy nad sobą.

ROZWIJANIE INNYCH TEST GALLUPA  (Developer)

Widzisz potencjał w ludziach. Bardzo często jest to jedyna rzecz, jaką dostrzegasz. Z twojego punktu widzenia nikt nie jest w pełni ukształtowany. Nikt nie jest skończonym, kompletnym dziełem. Przeciwnie – każdy człowiek stale się rozwija i ma w sobie mnóstwo możliwości. I to właśnie fascynuje cię w innych. Gdy wchodzisz z ludźmi w kontakt, chcesz im pomóc poznać smak sukcesu. Szukasz sposobów na stawianie ludziom wyzwań. Obmyślasz interesujące doświadczenia, które mogą rozwijać ich zdolności i pomóc im w rozwoju. Przez cały czas wypatrujesz wyraźnych oznak postępu – zmian w zachowaniu, drobnych postępów w umiejętnościach, przebłysków doskonałości lub płynności tam, gdzie do tej pory wszystko szło jak po grudzie. Twoim zdaniem te małe kroki naprzód – dla innych niewidoczne – są wyraźnym przejawem rozwoju i realizacji możliwości. Te oznaki postępu u innych są dla ciebie źródłem energii. Dają ci siłę i satysfakcję. Z czasem wiele osób będzie szukało zachęty i wsparcia z twojej strony, ponieważ będą widzieli, że twoja pomoc dla nich jest szczera, a dla ciebie samego/samej stanowi źródło nagrody.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Rozwijanie Innych Test Gallupa – video


A oto typowe wypowiedzi ludzi rozwijających innych:

Marilyn K., rektor college’u:

„Gdy nadchodzi czas wręczania dyplomów i na scenę wchodzi absolwent wydziału pielęgniarskiego, jest to zazwyczaj kobieta w wieku około trzydziestu pięciu lat. Odbiera dyplom, a w jednym z dalszych rzędów na krześle stoi mały dzieciak i z grupą innych wrzeszczy: „Brawo, mama!”. Uwielbiam to. Zawsze płaczę ze wzruszenia.”

John M., zarządzający w agencji reklamowej:

„Nie jestem ani prawnikiem, ani lekarzem, ani wytwórcą lichtarzy. Moje umiejętności są innego typu. Polegają na zrozumieniu ludzi i ich motywów. Czerpię przyjemność z obserwowania ludzi, odkrywania, u nich rzeczy, które wydawałyby im się niemożliwe, i z tego, że potrafię znaleźć i pozyskać ludzi obdarzonych talentami GALLUPA, którymi ja sam nie dysponuję.”

Anna G., pielęgniarka:

„Miałam kiedyś pacjentkę, młodą kobietę z tak silnie uszkodzonymi płucami, że na całe życie była już skazana na aparat tlenowy. Wiadomo było, że nigdy nie będzie miała energii i sił, by prowadzić normalne życie. Gdy weszłam do sali, w której leżała, zobaczyłam, że jest przerażona i załamana. Nie wiedziała, czy trudno jej oddychać z powodu emocji, czy jest zdenerwowana trudnościami z oddychaniem. Mówiła, że popełni samobójstwo, bo nie może pracować i nie może pomóc swojemu mężowi. Zachęciłam ją, by pomyślała raczej o tym, co może, a nie o tym, czego nie może. Okazało się, że może być bardzo twórcza artystycznie, że może zająć się jakimś rękodziełem, więc powiedziałam jej: „Widzisz, są różne rzeczy, które możesz robić, więc jeśli sprawi ci to przyjemność, zajmij się nimi. To dobry moment, by zacząć”. Rozpłakała się i powiedziała: „Wystarczy mi energii tylko na umycie jednego talerza”. Odparłam: „To dzisiaj, jutro poradzisz sobie z dwoma”. Okazało się, że przed Bożym Narodzeniem była już w stanie robić to, co chciała i nawet udawało jej się sprzedać swoje wyroby”.

O talencie Rozwijanie Innych w Biblii możesz poczytać tu:

Dz 11, 22-26

19 Ci, których rozproszyło prześladowanie, jakie wybuchło z powodu Szczepana, dotarli aż do Fenicji, na Cypr i do Antiochii*, głosząc słowo samym tylko Żydom. 20 Niektórzy z nich pochodzili z Cypru i z Cyreny. Oni to po przybyciu do Antiochii przemawiali też do Greków i opowiadali Dobrą Nowinę o Panu Jezusie. 21 A ręka Pańska była z nimi, bo wielka liczba uwierzyła i nawróciła się do Pana. 22 Wieść o tym doszła do uszu Kościoła w Jerozolimie. Wysłano do Antiochii Barnabę. 23 Gdy on przybył i zobaczył działanie łaski Bożej, ucieszył się i zachęcał wszystkich, aby całym sercem wytrwali przy Panu; 24 był bowiem człowiekiem dobrym i pełnym Ducha Świętego i wiary. Pozyskano wtedy wielką liczbę [wiernych] dla Pana. 25 Udał się też do Tarsu, aby odszukać Szawła. 26 A kiedy [go] znalazł, przyprowadził do Antiochii i przez cały rok pracowali razem w Kościele, nauczając wielką rzeszę ludzi. W Antiochii też po raz pierwszy nazwano uczniów chrześcijanami*. 27 W tym czasie właśnie przybyli z Jerozolimy do Antiochii prorocy*. 28 Jeden z nich imieniem Agabos przepowiedział z natchnienia Ducha, że na całej ziemi nastanie wielki głód. Nastał on za Klaudiusza*. 29 Uczniowie postanowili więc, że każdy według możności pośpieszy z pomocą braciom, mieszkającym w Judei. 30 Tak też zrobili, wysyłając [jałmużnę] starszym przez Barnabę i Szawła.

Flp 1, 3-6

3 Dziękuję Bogu mojemu, ilekroć was wspominam – 4 zawsze w każdej modlitwie, zanosząc ją z radością za was wszystkich – 5 z powodu waszego udziału w [szerzeniu] Ewangelii od pierwszego dnia* aż do chwili obecnej. 6 Mam właśnie ufność, że Ten, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Chrystusa Jezusa*.

1 Tes 2, 7-8

7 A jako apostołowie Chrystusa mogliśmy być dla was ciężarem*, my jednak stanęliśmy pośród was pełni skromności, jak matka troskliwie opiekująca się swoimi dziećmi. 8 Będąc tak pełni życzliwości dla was, chcieliśmy wam dać nie tylko naukę Bożą, lecz nadto dusze nasze, tak bowiem staliście się nam drodzy.

1 Tes 2, 10-11

10 Sami jesteście świadkami i Bóg także, jak zachowywaliśmy się święcie, sprawiedliwie i nienagannie pośród was wierzących. 11 Wiecie: tak każdego z was zachęcaliśmy i zaklinaliśmy, jak ojciec swe dzieci*,


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”

Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs, w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy, który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak, że mam szukać spełnienia, że ta melancholia i poczucie, że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić, że uwierzyłam, że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę. Podróż przez łzy, złość na siebie, śmiech, radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Rozwijanie Innych Test Gallupa – Transkrypt

Talent Rozwijanie Innych Test Gallupa jest talentem z domeny rozwijania relacji. Osobie z tym talentem zależy na rozwijaniu innych. Osoba ta czerpie radość i satysfakcję z możliwości uczestnictwa i współtworzenia czegoś, rozwijania innej osoby. Są to osoby, które cieszą się z naprawdę drobnych, najmniejszych sukcesów.

Z “Developerów” mogą powstać cudowni nauczyciele, trenerzy, coachowie. Są to ludzie, którzy cieszą się z najmniejszych, malutkich kroczków, malutkiego sukcesu człowieka, z którym pracują, bądź którego wspierają.

Osoba o tym talencie potrafi rozpoznać i rozwinąć potencjał w innych ludziach. Zauważa każdy, najmniejszy postęp i czerpie z tego satysfakcję. Jest cierpliwy wobec braku doświadczenia. Osoba, która posiada ten talent naturalnie ma w sobie cierpliwość do ludzi, którzy jeszcze się uczą. Na przykład często inne talenty z domeny wywierania wpływu nie mają tej cierpliwości jak np. talent Aktywator (Activator) – który chce iść do przodu – “do dzieła” lub talent Osiąganie (Achiever) – “natychmiast, co mamy osiągnąć, co robimy”.

Ten talent rozumie, że ktoś może potrzebować czasu żeby się zapoznać z czymś, nauczyć i ma do tego cierpliwość.
Czerpie satysfakcję z rozwoju innych, wnosi poświęcenie czasu i energii dla rozwijania ludzi.
Pamiętajmy, że talenty są połączeniem neuronów w naszym mózgu i w momencie, w którym ich używamy nasz mózg produkuje endorfiny, dopaminę, serotoninę, produkuje hormony szczęścia. Używanie naszych talentów jest naszym naturalnym sposobem na naładowanie naszego ciała hormonami szczęścia.

Rozwijanie innych wnosi: poświęcenie czasu i energii dla rozwijania ludzi.
Rozwijanie innych pragnie: inwestować w kogoś. Wierzy, że inwestycja w kogoś jest jedną z najlepszych inwestycji, które może zrobić w swoim życiu.
Rozwijanie innych kocha: ludzki potencjał i rozwój. Dlatego często ten talent może być wspaniałym nauczycielem, ponieważ wchodzi w klasę pełną uczniów, w podstawówce, w gimnazjum, w liceum, na studiach i widzi, że jest to ogrom potencjału do rozwijania.
Rozwijanie innych nie znosi: zmarnowanego lub niewykorzystanego potencjału. Po Prostu wręcz go to boli. Widzi to w naturalny sposób, potrafi rozwinąć, więc nie rozumie dlaczego u kogoś zostało coś nie rozwinięte. Według Developera tak nie powinno być.

Kim jest osoba z tym talentem? Metaforycznie to np. cierpliwość rodzica dla dziecka, które uczy się chodzić. Osoba z tym talentem rozumie, że dziecko aby się nauczyć chodzić musi upaść 100 razy, czasami 150 aż wreszcie, w którymś momencie wstanie, pójdzie do przodu a potem pobiegnie. Rozumie, że to wymaga czasu, że to jest kroczek za kroczkiem. Ludzie z tym talentem gratulują najdrobniejszych postępów i zauważają je w innych ludziach. Kibicują w trakcie rozwoju innego człowieka.

Rozwijanie innych powinien uważać na: tracenie czasu na ludzi niechętnych do pracy nad sobą.

To jest bardzo ważne, dlatego, że ty czerpiesz wewnętrzną satysfakcję z rozwijania innych więc z automatu chcesz robić to ze wszystkimi ale jeżeli skierujesz swój talent, skierujesz go na osobę, która nie życzy sobie rozwoju, która do tego nie dojrzała, która nie jest w wieku, w którym chce się rozwijać bądź momencie życia, w którym chce się rozwijać będziesz czuła/czuł frustrację. Ty będziesz myśleć, że dajesz tej osobie coś niesamowitego a ten człowiek nie będzie tego doceniał. Uważaj na to żeby nie tracić swojej energii i swojego czasu na kogoś kto później powie “ ale o co ci chodzi, przecież ja o to nie prosiłam/prosiłem, ja tego nie chciałam/chciałem.

Osoby z talentem Rozwijanie innych (Developer) pielęgnujcie ten dar.

Jeżeli nie wiesz co robić w swoim życiu pomyśl kogo chciałabyś/chciałbyś rozwijać, jakich ludzi. Czy ludzi o umyśle ścisłym czy ludzi o umyśle kreatywnym. Czy bardziej osoby malutkie, dzieci czy osoby bardziej dojrzałe i dorosłe. Jak tylko znajdziesz odpowiedzi na te pytania pomyśl, w której dziedzinie, w której branży, jako coach, trener czy nauczyciel. A może manager, który będzie pomagał i rozwijał swoich pracowników czy jako ktoś w dziale HR. Tak naprawdę z tym talentem możesz się odnaleźć w wielu miejscach.

Ale najważniejsze! Weź go, przytul go, rozwijaj go, pracuj nad nim w swoim planie działania.

Jeżeli nie masz go w planie działania to w kursie Twoja Naturalna Moc bądź robiąc badania z nami dostajesz plan działania gdzie uczymy jak rozwijać każdy talent. Dostajesz 10 pomysłów na rozwijanie talentu. Aby talent stał się mocną stroną musi być rozwijany, musi być zarządzany, inaczej stanie się często naszą przeszkodą i przekleństwem, a tego nie chcemy.

Żyj w spełnieniu, raduj się zawsze, bądź sobą w każdej chwili.

Z Miłością,

Taisja Laudy.

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.