Strateg Test Gallupa – 34 Talenty wg testu StrengthsFinder 2.0

Strateg Test Gallupa

Strateg Test Gallupa – zdjęcie

Strateg (Strategic) wg Test Gallupa

Osoby z talentem Strateg wg Test Gallupa kreują alternatywne ścieżki postępowania. Mierząc się z dowolnym scenariuszem, są w stanie szybko rozpoznać modele i problemy. Umysł Stratega jest skupiony na rozwiązaniu.

  • Talent Strateg wnosi: kreatywny wkład, wyobraźnię i wytrwałość.
  • Talent Strateg pragnie: swobody dokonywania poprawek w trakcie procesu.
  • Talent Strateg kocha: dostrzegać wyjście kiedy inni twierdzą, że go nie ma.
  • Talent Strateg nie znosi: robienia rzeczy w ten sam sposób co zawsze i oczekiwania innych wyników.
  • Talent Strateg musi uważać na: konieczność próbowania czegoś innego za każdym razem.

STRATEG TEST GALLUPA  (Strategic)

Cecha Stratega daje Ci orientację pośród bezładu i pozwala odnajdywać właściwą drogę. Tego nie można się nauczyć. Jest to specyficzny sposób myślenia, charakterystyczne podejście do świata jako całości, perspektywa, która pozwala Ci dostrzec schemat tam, gdzie inni widzą tylko gmatwaninę. Będąc świadomą/świadomym tych schematów, przeglądasz w głowie alternatywne wersje wydarzeń, zawsze zadając pytania: „A co, gdyby się stało tak…, a gdyby stało się inaczej?” To stale powracające pytanie pozwala dostrzec, co kryje się za zakrętem. Potrafisz wówczas odpowiednio ocenić potencjalne przeszkody. Kierowana/y wizją tego, dokąd każda z dróg prowadzi, zaczynasz wybierać. Odrzucasz te drogi, które wiodą donikąd. Odrzucasz te, które na końcu stawiają opór. Odrzucasz wreszcie te, które prowadzą do chaosu wynikającego z zamieszania. Wybierasz i selekcjonujesz, dopóki nic znajdziesz się na wybranej przez siebie drodze – twojej strategii. Mając plan działania ruszasz do ataku. Twoja cecha Stratega sprawia, że zadajesz pytanie „Co będzie jeśli…?” Wybierz. Atakuj.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Rozwijanie Innych Test Gallupa – video


A oto typowe wypowiedzi osób z talentem Strateg:

Liam C., dyrektor zakładu produkcyjnego:

„Wydaje mi się, że zawsze pierwszy potrafię przewidzieć konsekwencje. Mówię do ludzi: ,Otwórzcie oczy, popatrzcie, jakie są wyjścia z sytuacji. Porozmawiajmy o tym, gdzie chcemy się znaleźć w przyszłym roku, by – jeśli zdarzy nam się podobna sytuacja – nie mieć podobnych problemów’. Mnie wydaje się to oczywiste, ale niektórzy są tak skoncentrowani na wynikach bieżącego miesiąca, że wszystko podporządkowują tej jednej sprawie”.

Vivian T., producent telewizyjny:

„Gdy byłem dzieckiem, bardzo lubiłem rozwiązywać problemy logiczne. Wiesz, takie, że jeśli z A wynika B, a B jest równoważne C, to czy A jest równoważne C? Jeszcze dzisiaj zawsze planuję wszystkie skutki, patrzę, dokąd prowadzą różne sprawy. Myślę, że to właśnie z tego powodu jestem bardzo dobry w prowadzeniu wywiadów. Wiem, że nic nie dzieje się przez przypadek: każdy gest, każde słowo, ton głosu ma znaczenie. Szukam więc tych wskazówek i składam je w głowie, patrzę, dokąd prowadzą, a potem planuję pytania jakie zadam, by wykorzystać to, co wymyśliłem”.

Siinon T., dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi:

„Na pewnym etapie naprawdę już musieliśmy się zmierzyć ze związkami zawodowymi, a ja dostrzegłem szansę, bardzo ważną dla nich kwestię. Zauważyłem, że zmierzają w kierunku, który w końcu może wpędzić ich w poważne kłopoty. Mimo to oni dalej upierali się przy swoim, aż doszli do momentu, na który czekałem. Myślę, że przychodzi mi to zupełnie naturalnie, że potrafię przewidzieć co zrobi ktoś inny. W takiej sytuacji potrafię natychmiast zareagować na zachowanie drugiej osoby, bo wcześniej usiadłem i pomyślałem: ,No tak, jeśli oni zrobią to, my zrobimy to. A jeśli zrobią tamto, to my też postąpimy inaczej’. To tak, jak halsowanie żaglówką. Płyniesz w jednym kierunku, ale raz w jedną, raz w drugą stronę; planujesz, reagujesz, planujesz, reagujesz.

 

O talencie Strateg w Biblii możesz poczytać tu:

Mk 2, 2-4

4 Nie mogąc z powodu tłumu przynieść go do Niego, odkryli dach nad miejscem, gdzie Jezus się znajdował, i przez otwór spuścili łoże, na którym leżał paralityk.

Ps 25, 4-5

Daj mi poznać drogi Twoje, Panie, i naucz mnie Twoich ścieżek! 5 Prowadź mnie według Twej prawdy i pouczaj, bo Ty jesteś Bóg, mój Zbawca, i w Tobie mam zawsze nadzieję.

Prz 19, 2

2 I gorliwość niedobra przy braku rozwagi, błądzi, kto biegnie za prędko.

1 Kor 10, 13

13 Pokusa nie nawiedziła was większa od tej, która zwykła nawiedzać ludzi. Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania abyście mogli przetrwać.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”

Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia, że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Strateg Test Gallupa – Transkrypt

W tym tygodniu rozmawiamy o najbardziej strategicznym talencie z domeny Myślenie Strategiczne czyli Strateg.
Osoba, która posiada ten talent wie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jeżeli nie wychodzi plan A to zawsze znajdzie plan B, jeżeli nie wyjdzie plan B to zawsze znajdzie plan C.

Osoby, które w swoim top 5 mają mocno rozwinięty talent Strateg, zawsze znajdą rozwiązanie.

Osoby z talentem Strateg Gallup kreują alternatywne ścieżki postępowania. Mierząc się z dowolnym scenariuszem, są w stanie szybko rozpoznać modele i problemy. Umysł Stratega jest skupiony na rozwiązaniu.

Strateg kocha wyzwania oraz trudne sytuacje, w których trzeba znaleźć rozwiązanie. W takich sytuacjach czuje, że jego mózg działa, uruchamia się.

Osoba, która ma ten talent jest chętna do tego, by rozważyć wszystkie możliwości, żeby nie przeoczyć tej najlepszej. Strateg musi mieć czas. Osobom, które mają talenty z domeny strategicznej musimy zapewnić czas, aby mogli go spędzić czas sami ze sobą. Jeżeli Strateg nie ma czasu, wtedy nie będzie miał szansy na rozważenie wszystkich alternatyw i wyboru najlepszej drogi.

“Będę, idąc do przodu, znajdować najlepszą drogę”. Jest to naturalny sposób funkcjonowania mózgu osoby z talentem Strateg.

Talent Strateg wnosi: kreatywny wkład, wyobraźnię i wytrwałość. Ponieważ Strateg często wpada na pomysły, na które nie są w stanie wpaść inne osoby to w momencie, kiedy osoba z tym talentem mówi o tym pomyśle, wszyscy inni myślą “ale jak ja na to nie wpadłem/łam, jak ja o tym nie pomyślałem/łam”. To Strateg wyjmuje ten pomysł i przedstawia wszystkim.

Talent Strateg pragnie: swobody dokonywania poprawek w trakcie procesu. Jeżeli masz ten talent, to kochasz i uwielbiasz kiedy inny pozwalają ci się zatrzymać w trakcie jakiegoś działania, popatrzeć jak to wszystko wygląda, zastanowić się i ocenić czy wciąż sposób, w którym się poruszasz do przodu jest najlepszy, najmądrzejszy i najbardziej efektywny. Mamy wewnętrzną potrzebę akceptacji ze strony innych ludzi, szczególnie tych, którzy nie mają talentów z domeny strategicznej i im się często wydaje, że my właśnie tracimy czas. Tak jednak nie jest. Strateg rozważa coś, co może zwiększyć efektywność, radość, zadowolenie całego otoczenia.

Talent Strateg kocha: dostrzegać wyjście kiedy inni twierdzą, że go nie ma.

Pamiętam jak przyszłam kiedyś do jednej z moich pierwszych prac. Podczas spotkania zarządu, z dyrektorami różnych działów było rozważane pewne zagadnienie. Jeden z uczestników powiedział “ale to jest niemożliwe, to jest nie do zrobienia”. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że mam mocno rozwinięty talent Stratega ale pamiętam jak we mnie w środku aż się “zagotowało”. Pomyślałam sobie jak on może tak mówić. Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebujemy tylko więcej czasu i namysłu i na pewno znajdziemy wyjście bądź rozwiązanie, którego teraz po prostu nie widzimy. Osoby z tym talentem, mówią często, że osoby, które uważają, że czegoś nie da się zrobić nie przemyśleli tego, ponieważ… nie ma rzeczy niemożliwych 🙂

Talent Strateg nie znosi: robienia rzeczy w ten sam sposób co zawsze i oczekiwania innych wyników. Einstein wiele lat temu powiedział, że szaleństwem jest robienie wciąż tego samego i oczekiwania innego rezultatu.

Talent Strateg musi uważać na: konieczność próbowania czegoś innego za każdym razem. Jeżeli jest już utarte coś co działa i nie wymaga w tej chwili rozwiązania bądź znalezienia innego sposobu niech sobie działa.
Służmy naszym talentem wtedy, kiedy inni nas o to proszą. Ważne jest również to, aby dawać sobie deadline na podjęcie decyzji. Ze względu na to, że Strateg uwielbia rozmyślać, czasami bywa tak, że się zapętla w tym myśleniu. Jeśli w rodzinie czy zespole mamy człowieka z talentem Osiąganie i człowieka ze Strategią a osoba ze Strategią mówi ”zaczekaj, zanim przejdziemy do działania daj mi pomyśleć chociaż chwile” to Osiąganie ze Strategiem powinni się umówić: “ok, daje Ci czas ale powiedz mi ile?”.
Strateg może potrzebować dwóch dni lub dwóch tygodni w zależności od rozmiaru wyzwania.

Każdy talent jest fenomenalny, każdy kocham niesamowicie. Poznawanie ich i dzielenie się z wami jest dla mnie ogromną radością. Jeżeli jeszcze nie znasz swoich talentów, możesz poznać je tutaj wykonując Badanie Gallupa.

Jeżeli już je znasz ale jeszcze nie pracujesz z nimi i nie czujesz, że są twoje to możesz je rozwinąć podczas Kursu Twoja Naturalna Moc.

Żyj w spełnieniu, raduj się życiem zawsze ponieważ do tego zostaliśmy stworzeni.

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.