Gallup TOP 5 – wiesz co to jest?

Czy znasz swoje TOP 5 Talentów?


Od niedawna jestem na stażu w firmie, na pewno znanej wszystkim czytającym ten artykuł, TLnC Global. Tak też rozpoczęła się również moja przygoda z testem StrengthFinder o talentach GALLUP’a i odkrycie TOP 5. Gdyby ktoś, jakiś czas temu powiedział mi coś na temat Gallup TOP 5 – badaniu talentów, spojrzałabym na niego z przymrużeniem oka i zmieniła temat. Dlaczego? Bo w końcu jak to jest możliwe, że istnieje coś tak mądrego, a ja o tym nie wiem? Niemożliwe. Poza tym przecież ja wiem o sobie wszystko i wiem to najlepiej. Otóż nie. Po zrobieniu testu i otrzymaniu wyników, z początku nie do końca wiedziałam o co chodzi i jak się zabrać za ich interpretacje. A tym bardziej

jak pracować w środowisku, w którym każdy o nich mówi, a ludzi poznaje się poprzez pytanie; „Jakie masz TOP 5 Talentów?”.


Odpowiedź jest banalna. Wystarczy poświęcić trochę czasu, niewiele, przeznaczyć go dla siebie i dowiedzieć się najwięcej jak się da na temat swoich talentów. Po zrobieniu tego, zauważysz, że wcześniej podejmowałeś tak wiele ważnych decyzji bez tak podstawowej wiedzy. Gdy zapoznałam się ze swoimi TOP 5 talentami, zaczęłam zauważać je w życiu codziennym. Oczywiście nie od razu, zajęło to trochę czasu i pomogły mi w tym osoby, z którymi pracuję, ale okazało się, że to TOP 5 pozornie niewinnych słów, idealnie opisuje moją osobę.

Na 1 miejscu mam indywidualizację,

a studiuję aktualnie psychologię. Czy to nie piękne? Od małego dostrzegam w ludziach rzeczy, których moi bliscy nie zauważali. Każdy jest dla mnie zupełnie inny i na swój sposób wyjątkowy. Myślałam, że to może ze mną jest coś nie tak. Teraz już wiem. Oni po prostu nie posiadają tak wysoko rozwiniętej indywidualizacji jak ja. Tak właśnie jest ze wszystkimi talentami, każdy z nas ma zupełnie inne TOP 5 talentów, rozwiniętych na różnych poziomach i ułożonych w różnej kolejności. Jaki z tego wniosek? Wszyscy jesteśmy wyjątkowi! Dlatego właśnie w stu procentach zgadzam się ze słowami Taisji, które powiedziała kiedyś na jednym ze swoich kursów, że niedługo w dowodach osobistych będziemy mieć miejsce, w którym każdy będzie miał wypisane swoje TOP 5 talentów. Co Wy na to?

Do tej pory jestem mocno zaskoczona tym, że przez całe moje życie nie wiedziałam nawet o ich istnieniu, ale jednocześnie jestem przeszczęśliwa, że dowiedziałam się o nich akurat na etapie mojego największego rozwoju i podejmowania najważniejszych decyzji.

Jestem pewna, że ta wiedza i pewna samoświadomość bardzo ułatwią mi życie.


Zachęcam wszystkich, naprawdę wszystkich, bez względu na to na jakim etapie rozwoju kariery jesteście do lepszego poznania siebie poprzez Gallup TOP 5 talentów. Usłyszałam kiedyś bardzo mądre słowa, że ten kto się rozwija, nie starzeje się. Dopiero w momencie, gdy przestaniemy się rozwijać, zaczynamy się starzeć. Tak więc rozwijajmy się, by się nie starzeć! Magiczna w tym wszystkim jest umiejętność rozpoznawania domen talentów u innych osób. Dla mnie to jest jeszcze stosunkowo nowy temat, ale osoby z naszej firmy są w tym niesamowite. Potrafią przewidzieć TOP 5 talentów przed wykonaniem testu przez daną osobę. Cudowne! Ja nadal jestem pod wrażeniem.


Karolina Bielińska

P.S. Jeżeli zrobiłeś już badanie Gallup TOP 5 i nie wiesz do dalej to dołącz do warsztatów online Taisji lub umów się na indywidualny coaching z dopasowanym do twojego TOP 5 trenerem talentów.

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow by Email
YouTube
YouTube
Instagram