Uczenie się Test Gallupa – 34 Talenty wg testu StrengthsFinder 2.0

Uczenie się Test Gallupa

Uczenie się Test Gallupa – zdjęcie

Uczenie się (Learner) wg Test Gallupa

Talent Uczenie się wg Test Gallupa jest talentem z domeny strategicznej. Osoby z tym talentem czują ogromną potrzebę uczenia się. Chcą nieustannie stawać się lepszymi. Sam proces uczenia się raduje je i sprawia im ogromną radość. Osobę z tym talentem ekscytuje sam proces nauki, samo uczenie się czegoś nowego a nie wyniki.

  • Uczenie się wnosi: nową perspektywę.
  • Uczenie się pragnie: ekspozycji na nowe informacje i doświadczenia.
  • Uczenie się kocha: przekraczanie granic i odkrywczość.
  • Uczenie się nie znosi: przemądrzałości i zarozumiałości.
  • Uczenie się musi uważać na: aby nie wpaść w pułapkę nauki dla samej nauki bądź nauki jako ucieczki.

Uczenie się TEST GALLUPA  (Learner)

Uwielbiasz się uczyć. Przedmiot, który interesuje Cię najbardziej, będzie zależeć zarówno od tego, jakie inne cechy Cię wyróżniają, jak i od twoich doświadczeń. Niezależnie od przedmiotu twoich zainteresowań, zawsze będzie pociągał Cię proces uczenia się. To właśnie sam proces, bardziej niż treść czy rezultat, najbardziej Cię ekscytuje. Wytrwale i rozważne zmierzanie drogą prowadzącą od ignorancji do kompetencji dodaje Ci energii. Dreszcz emocji towarzyszący poznawaniu pierwszych faktów, początkowym próbom odtwarzania czy zastosowania tego, czego się właśnie nauczyłeś/aś, rosnąca śmiałość w wykonywaniu opanowanych już umiejętności, to wszystko bardzo cię pociąga. Ten entuzjazm prowadzi cię do angażowania się w uczenie się (lekcje jogi, gry na pianinie itp.), bądź też uczestnictwa w kursach dokształcających dla dorosłych. Cecha ta pozwala Ci zabłysnąć w dynamicznie zmieniającym się środowisku pracy, gdzie zostaniesz poproszony/a o wzięcie na siebie zleceń krótkoterminowych i kiedy oczekuje się od ciebie, że w krótkim czasie zdobędziesz konieczną wiedzę czy umiejętności w zakresie nowych, nieznanych ci dziedzin, by zaraz potem przejść do następnego projektu. Ta cecha Uczenia się niekoniecznie musi oznaczać, że usiłujesz zostać ekspertem w jakiejś dziedzinie, ani tego, że za wszelką cenę chcesz zyskać szacunek, jaki towarzyszy profesjonalistom czy posiadaczom naukowego tytułu. Wynik procesu uczenia się jest mniej ważny niż samo w nim uczestnictwo.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Uczenie się Test Gallupa – zdjęcie


A oto typowe wypowiedzi ludzi uczących się:

Annie M., redaktor naczelna:

„Nie mogę sobie znaleźć miejsca, jeśli się czegoś nie uczę. W ubiegłym roku, pomimo iż lubiłam swoją pracę, czułam, że nie uczę się w niej tyle, ile bym chciała. Dlatego zajęłam się stepowaniem. Dziwne, prawda? Wiem, że nigdy nie zrobię z tego użytku, ale sprawia mi przyjemność poznawanie techniki stepowania, robienie postępów z każdym tygodniem i przechodzenie z klasy początkujących do średnio zaawansowanych. To prawdziwa frajda.”

Miles A., menedżer ds. operacyjnych:

„Gdy miałem siedem lat, nauczyciele mówili do moich rodziców: ,Miles nie jest najinteligentniejszym chłopcem w szkole, ale chłonie wiedzę i prawdopodobnie daleko zajdzie, bo będzie się starał i wciąż będzie sięgał po nowe rzeczy’. Właśnie teraz rozpoczynam kurs hiszpańskiego, przydatnego w biznesie i w podróży. Wiem, że byłbym chyba zbyt ambitny, myśląc, że mogę nauczyć się płynnie rozmawiać po hiszpańsku i posługiwać się nim zupełnie biegle, ale chcę przynajmniej poradzić sobie w podróży i na miejscu poznać język.”

Tim S., szkoleniowiec menedżerów:

„Jeden z moich klientów jest tak dociekliwy, że nie może się pogodzić z tym, iż nie jest w stanie robić wszystkiego, co by chciał, ja jestem inny. Nie jestem ciekawy świata w takim szerokim sensie. Wolę bardziej zagłębiać się w różne rzeczy, tak by stać się w nich kompetentnym i wykorzystywać je w pracy. Ostatnio na przykład jeden z moich klientów chciał, bym wybrał się z nim w sprawach służbowych do Francji, do Nicei. Zacząłem więc czytać o tym regionie, kupować książki, grzebać w Internecie. To było bardzo ciekawe i sprawiało mi przyjemność, ale nie robiłbym tego, gdybym nie wybierał się tam służbowo.”O talencie Uczenie się w Biblii

możesz poczytać tu:

Dn 1, 3-4

3 * Król polecił następnie Aszfenazowi, przełożonemu swoich dworzan, sprowadzić spośród Izraelitów z rodu królewskiego oraz z możnowładców 4 młodzieńców bez jakiejkolwiek skazy, o pięknym wyglądzie, obeznanych z wszelką mądrością, posiadających wiedzę i obdarzonych rozumem, zdatnych do służby w królewskim pałacu. Zamierzał ich nauczyć pisma i języka chaldejskiego.

Łk 10, 38-42

38 W dalszej ich podróży przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu*. 39 Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. 40 Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła». 41 A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, 42 a potrzeba <mało albo> tylko jednego*. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».

Ezd 7, 10

10 Ezdrasz bowiem mocno postanowił badać i wykonywać Prawo Pańskie oraz uczyć w Izraelu ustawy i ładu.

2 Tm 3, 14-17

14 Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci powierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, 15 które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. 16 Wszelkie Pismo od Boga natchnione [jest] i pożyteczne do nauczania*, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości – 17 aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia, że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify

 


Uczenie się Test Gallupa – Transkrypt

Talent Uczenie się Gallup jest talentem z domeny strategicznej. Ten talent jest mi szczególnie bliski ponieważ jest to mój talent numer jeden. Dla mnie świat bez nauki, bez poznawania, bez obserwacji nie ma sensu. Nasze talenty mają potrzeby, a potrzebą Uczenia się jest obserwować, wchłaniać, być obserwatorem życia.

Osoby z tym talentem czują ogromną potrzebę uczenia się. Chcą nieustannie stawać się lepszymi. Często talent ten jest mylony z Maximizer’em (Maksymalizacja) ponieważ Learner’a popycha do przodu potrzeba bycia lepszej wersji siebie i dlatego też polepsza on wszystko dookoła siebie. Gdzie Maximizer to jest troszeczkę inny talent i o nim będziemy rozmawiać innym razem ale na pierwszy rzut oka w tym zachowaniu mogą one się mylić.
Osobę z tym talentem ekscytuje sam proces nauki, nie wyniki. Samo uczenie się czegoś nowego a to powoduje, że nasz mózg produkuje hormony szczęścia – endorfiny. Talenty powinny sprawiać nam radość i pokazywać nam czym na co dzień powinniśmy się zajmować. Być może Wy też macie tak jak ja, że jeżeli, któregoś dnia nie nauczę się czegoś nowego, i to może być naprawdę drobna rzecz np. nowa funkcja w telefonie, nowy przepis, nowy sposób na coś i ja wtedy czuję przypływ energii, czuję radość ponieważ czegoś nowego się nauczyłam i tym samym nakarmiłam mój talent Uczenia się.

Osoby z tym talentem są osobami, które raduje doświadczenie procesu uczenia się. Sam proces uczenia się sprawia nam ogromną radość.

Jeżeli w swoim Top5 osoby z tym darem mają tak jak ja np. numer sześć Osiąganie, Strateg numer pięć a Odpowiedzialność numer trzy to te talenty powodują, że ja zadaję sobie w sposób naturalny pytanie: “To czego się uczę – co pomoże mi osiągnąć”? “To czego się uczę – na jaką strategię się przełoży? De facto bardzo rzadko znajduję siebie w tym, że uczę się rzeczy bezużytecznych. Z doświadczenia wiem, że bywa tak (Learnerzy muszą na to uważać) żeby się nie uczyć rzeczy po prostu bez sensu bo możemy wpaść w pułapkę nauki. Nam się wydaje, że to się przyda, przecież to jest uczenie się ale w taki sposób właśnie uciekamy od rzeczywistości. Na to musimy uważać i zadawać sobie w pewnym momencie pytanie: “Gdzie jest koniec, gdzie jest deadline tej nauki i kiedy ja przełożę w życie”? Nauka bez przekładania jej w praktykę jest martwa i bezużyteczna. Oddawanie talentu Learner jest właśnie przez przekazywanie tego dalej.
Kiedyś usłyszałam cytat niesamowitej kobiety, Maya Angelou. Jeżeli jej nie znacie polecam się zapoznać. Jest to niesamowita kobieta, która powiedziała proste zdanie: “Jeżeli się z łatwością uczysz, ucz”.
Nauczaj innych. Jeżeli z łatwością przychodzi Ci wchłanianie wiedzy, przetwarzanie, nauczaj innych i rób to w zagadnieniu, które kochasz, połącz to ze swoją pasją.
Tak jak w moim przypadku jest życie w spełnieniu, spełnianie woli Tego, który nas powołał, stworzył. Ja uczę się tego ze wszystkich możliwych źródeł. Tworzę esencję przez swoje talenty Dowodzenie i Stratega i oddaję je Wam w odpowiedzialny sposób, żebyście mogli połączyć ze sobą i z Tym, który nas stworzył.

Uczenie się wnosi: nową perspektywę. Osoby z tym talentem zazwyczaj mają otwarty umysł, nigdy nie zakładają, że wszystko wiedzą. Często kwestionują rzeczywistość i to co już potrafią a to pozwala im mieć otwartość umysłu i wnosić nową perspektywę zadając sobie pytanie: “A może jednak się mylę”?, “A może jednak się mylisz”?, “A może jest szansa, że jest inaczej niż my dzisiaj myślimy”? Przez takie podejście często osiągają tzw.”breakthroughs” czyli przełomy w nauce, w kulturze i tworzą nowe filozofie, metodologie itd.

Uczenie się pragnie: ekspozycji na nowe informacje i doświadczenia. Oczywiście aby móc się rozwijać, ciągle wzrastać, poznawać i doświadczać czegoś nowego bo to karmi umysł, mózg i serce Learner’a.

Uczenie się kocha: przekraczanie granic i odkrywczość. Talent Learner wchłania troszeczkę talent Ideation (Odkrywczość) ponieważ często poprzez poznawanie nowych perspektyw poprzez naukę przychodzą nam nowe pomysły, a odkrywczość jest z tym ściśle związana.

Uczenie się nie znosi: przemądrzałości i zarozumiałości. Właśnie tego, że ktoś uważa, że zjadł wszystkie rozumy, że już wszystko wie. Osoba z talentem Uczenie się czuje wtedy blokadę, że ten człowiek nie chce się rozwijać, nie chce iść do przodu, nie chce łamać granic i powstaje dyskomfort. Jeżeli nie ma przestrzeni na naukę, a dla mnie nauka jest życiem, to coś jest nie tak.

Uczenie się musi uważać na: aby nie wpaść w pułapkę nauki dla samej nauki bądź nauki jako ucieczki.
Kiedy talent ten staje się talentem odwróconym na siebie, ze względu na to, że sprawia mi przyjemność się uczyć a nie wiem teraz co robić innego. Jak służyć innym? Jak pójść dalej? Jak osiągać?Jak się rozwijać? Jak odnieść w czymś sukces? więc uciekam w naukę, ponieważ mi to sprawia przyjemność i innym mogę to wytłumaczyć, że to jednak jest użyteczne, uciekam w naukę i tak naprawdę tam pozostaje. Często ta wiedza tak się kumuluje, że Learner czuje, że wybuchnie. Często słyszę “Ja już byłam na tylu szkoleniach, ja tylko wciąż chodzę na szkolenia i nic z tym nie robię”. I tutaj jest ta uwaga: “Ok, na ilu szkoleniach już byłaś i zadaj sobie pytanie kiedy zaczniesz coś z tym robić”? Kiedy przerwiesz ten łańcuch uczenia się dla samego uczenia się?

Każdy talent, staje się mocną stroną wtedy, kiedy zaczynamy to oddawać innym. Do tej pory jest czymś co służy tylko nam i to jest cudowne ale na koniec dnia nie służy to też nam w pełni obfitości jak mogłoby.

Życzę Wam żeby wasze talenty, moje talenty, nasze talenty były rozwinięte, stawały się naszą mocą, przewagą w spełnieniu, w osiąganiu, w radości, w byciu najlepszą wersją siebie. Życzę Ci tego z całego serca.

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.