Wizjoner Test Gallupa – 34 Talenty wg testu StrengthsFinder 2.0

Wizjoner Test Gallupa

Wizjoner Test Gallupa – zdjęcie

Wizjoner (Futuristic) wg Test Gallupa

Talent Wizjoner (Futuristic) wg Test Gallupa to talent z domeny strategicznej.

Osoby z tym talentem inspiruje przyszłość i to co może się w niej wydarzyć. Ich wizje inspirują także innych ludzi. Są zafascynowani dniem jutrzejszym. Będą przewidywać i wyobrażać sobie co może lub powinno nastąpić.

  • Wizjoner wnosi: zapowiedzi, przewidywanie i prognozy.
  • Wizjoner pragnie: możliwości rozmawiania o przewidywanej przyszłości.
  • Wizjoner kocha: inspiracje, której źródłem są marzenia.
  • Wizjoner nie lubi: usatysfakcjonowania obecnym stanem rzeczy.
  • Wizjoner musi uważać na: głowę w chmurach.

Wizjoner TEST GALLUPA  (Futuristic)

„Czy nic byłoby wspaniałe, gdyby…” Jesteś typem człowieka, który lubi patrzeć poza horyzont. Fascynuje cię przyszłość. Niczym na filmie, widzisz w detalach wszystko to, co może przynieść dzień jutrzejszy, ten pełen szczegółów obraz każe ci iść naprzód, ku przyszłości. Poszczególne jego elementy zależą od twoich innych cech i zainteresowań. Lepszy produkt, lepszy zespół ludzi, lepsze życie albo lepszy świat – zawsze będą dla ciebie inspiracją. Jesteś marzycielem, który ma wizje przyszłych wydarzeń, pielęgnujesz je. Jeśli teraźniejszość okazuje się zbyt frustrująca, a ludzie wokół ciebie zbyt pragmatyczni, wywołujesz swoje wizje przyszłości. Napełniają Cię one energią. Mogą także napełniać energią innych. W rzeczywistości ludzie chcą, żebyś te wizje opisywał/a. Chcą obrazu, który pobudziłby ich wyobraźnię, a przez to ożywił ducha. Możesz go dla nich stworzyć. Starannie dobieraj słowa. Spraw, żeby Twój obraz był możliwie jak najbardziej żywy. Ludzie chwycą się nadziei, którą im dasz.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Wizjoner Test Gallupa – video


A oto typowe wypowiedzi wizjonerów:

Dan F., administrator szkoły:

„W każdej sytuacji jestem tym, który mówi: „Czy kiedyś pomyślałeś o…? Zastanawiam się, czy moglibyśmy…? Nie wierzę, że to niemożliwe. Po prostu nikt tego dotychczas nie zrobił… Zastanówmy się więc, jak my możemy to zrobić”. Zawsze poszukuję możliwości, sposobów by nie dać się spętać przez “status quo”. Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak status quo. Idziesz do przodu albo cofasz się. Takie są realia, przynajmniej z mojej perspektywy. W tej chwili na przykład jestem przekonany, że mój zawód przeżywa okres cofania się. Szkoły państwowe pozostają daleko w tyle za szkołami prywatnymi, społecznymi, domowymi, internetowymi. Musimy uwolnić się od naszych tradycji i stworzyć nową przyszłość”.

 Jan K., internista:

„Tu, w Klinice Mayo, promujemy grupę zwaną Hospitalistami. Zamiast przekazywać pacjentów szpitala od jednego lekarza do drugiego, wolę wyobrazić sobie, że powstaje grupa zapewniająca pełną obsługę medyczną. Piętnastu – dwudziestu lekarzy z tytułem doktora, różnych płci i ras, dwadzieścia do dwudziestu pięciu pielęgniarek. Zaoferujemy kilka nowych usług szpitalnych, w większości świadczonych przez chirurgów, oraz właściwą opiekę przed i pooperacyjną, a także opiekę nad przebywającymi w szpitalu ludźmi starszymi. Tworzymy zupełnie nowy model opieki, która nie ogranicza się tylko do czasu, gdy pacjent przebywa w szpitalu. Jeśli mamy pacjenta, który przychodzi do nas na operację kolana, ktoś z grupy Hospitalistów zbada go przed operacją, a potem będzie go prowadził od dnia operacji aż do wyjścia ze szpitala, a po sześciu tygodniach, gdy pacjent zgłosi się na kontrolę pooperacyjną, również się nim zajmie. Zapewnimy pacjentom całościową opiekę, tak by nie czuli się zagubieni, chodząc od lekarza do lekarza. Początki były takie, że w szczegółach stworzyłem cały ten obraz w swojej głowie i sprzedałem go dyrektorowi departamentu. Myślę, że zrobiłem to bardzo przekonująco, bo nie miał innego wyboru, jak tylko przyznać mi odpowiednie środki.”


O talencie Wizjoner w Biblii możesz poczytać tu:

Prz 29, 18

2918 Gdy nie ma widzenia*, naród się psuje, szczęśliwy, kto Prawa przestrzega.

Jl 2, 28

228″I stanie się potem, że wyleję swojego Ducha na wszelkie ciało, i będą prorokować wasi synowie i wasze córki, wasi starcy będą mieć sny, a wasi młodzieńcy – widzenia.

Rdz 37, 5-8

375 Pewnego razu Józef miał sen. I gdy opowiedział go braciom swym, ci zapałali jeszcze większą nienawiścią do niego. 6 Mówił im bowiem: «Posłuchajcie, jaki miałem sen. 7 Śniło mi się, że wiązaliśmy snopy w środku pola i wtedy snop mój podniósł się i stanął, a snopy wasze otoczyły go kołem i oddały mu pokłon». 8 Rzekli mu bracia: «Czyż miałbyś jako król panować nad nami i rządzić nami jak władca?» I jeszcze bardziej go nienawidzili z powodu jego snów i wypowiedzi.

Rz 8, 18-21

818 Sądzę bowiem, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, który ma się w nas objawić. 19 * Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych. 20 Stworzenie bowiem zostało poddane marności – nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał – w nadziei, 21 że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia, że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Wizjoner Test Gallupa – Transkrypt

Talent Wizjoner (Futuristic) wg Test Gallupa to talent z domeny strategicznej.

Dlaczego kocham Wizjonera? Po pierwsze bo sama go mam w top5 i jest to talent, który pomaga nam marzyć, zajrzeć w przyszłość. Jest to talent marzycieli, czasami lekki czasami łatwy do zrozumienia. Na początku drogi Wizjonera możesz być bardzo niezrozumiany.

Są to osoby, które inspiruje przyszłość i to co może się w niej wydarzyć. Ich wizje inspirują także innych ludzi. Dlaczego powiedziałam, że może to być talent niezrozumiany na samym początku, kiedy Wizjoner jeszcze jest dzieckiem. Ponieważ, kiedy Wizjoner odbywa całą pracę, cała praca dzieje się w jego głowie. Rodzą się wizje, to jest łączenie serca i mózgu. Nasz Wizjoner jako dziecko może być marzycielem, może być kimś co wydawałoby się, że nic nie robi. Wciąż siedzi, patrzy się w tzw. siną dal i wygląda na lenia, który nic nie robi a w tym momencie w umyśle tego dziecka czy nastolatka po prostu pojawiają się piękne wizje przyszłości, tego co może być. I to jest fenomenalne ale często ciężkie do zrozumienia przez rodziców, przez przełożonych już w przyszłości w życiu dorosłym i przez naszego samego Wizjonera. Dla niego pracą jest właśnie ten proces w głowie.

Są zafascynowani dniem jutrzejszym. Jest im ciężko czasami skupić się tu i teraz bo ich umysł cały czas ucieka do przodu. A co to będzie? A jak to będzie wyglądało? “Wyobraź sobie” – to są ich słowa. “Wyobraź sobie świat, w którym …” Jeżeli ten talent jest rozwinięty, potrafią nie tylko mieć wizje dla siebie ale zbudować Tobie wizje w przyszłości. Zbudować wizje przyszłości Twojej firmy. Po prostu ich mózg tak funkcjonuje, że potrafią połączyć kropki i zobaczyć jak to może wyglądać. Coś co dzisiaj dla kogoś kto nie ma tego talentu nie jest oczywiste, dla ludzi z Wizjonerem jest to wręcz oczywiste. Oni już to widzą, oni już tam żyją.

Będą przewidywać i wyobrażać sobie co może lub powinno nastąpić. Dlatego też kochają rozmawiać z ludźmi. Pomyślmy o tym, co będzie jeżeli nie mają w swoim otoczeniu innych wizjonerów, może to być dla nich bardzo uciążliwe. Ponieważ wciąż będą chcieli rozmawiać o tym co jest możliwe a ludzie, którzy nie mają tego talentu nie potrafią nakarmić potrzeby Wizjonera. Dlatego dla Wizjonerów jest bardzo ważne trzymać się razem. Spotykać się raz na jakiś czas z innymi Wizjonerami i właśnie prowadzić rozmowy, dyskusje o tym “Co gdyby?”. “A wyobraźmy sobie co będzie?”. “A popatrzmy na ten produkt i gdzie go widzimy za x lat”? “Popatrzmy na tą sytuację i wyobraźmy sobie co będzie”? Wtedy Wizjonerzy będą się karmić od siebie nawzajem i to jest strasznie ważne i mówię to z własnego doświadczenia.

Wizjoner wnosi: zapowiedzi, przewidywanie i prognozy. Nie oznacza, że zawsze to się w stu procentach wydarzy i zadzieje ale Ci ludzie po prostu jakby mają wgląd, tak działa ich mózg.

Wizjoner pragnie: możliwości rozmawiania o przewidywanej przyszłości. To jest wewnętrzna potrzeba Wizjonera. Jeżeli jesteś osobą, która wciąż chce opowiadać o tym co będzie i nie wiesz dlaczego tak masz, bądź masz w swoim otoczeniu człowieka, który ciągle Ciebie pyta o przyszłość a Ty nie rozumiesz, nie do końca potrafisz odpowiedzieć to może to być Wizjoner. Wyślij mu to nagranie, może ten człowiek dostanie ulgi i zrozumienia siebie. To jest fenomenalny talent ale bardzo często nie wykrywany w odpowiednim momencie, którego po prostu inni nie rozumieją i potem ta osoba nie potrafi rozwinąć skrzydeł a my tego potrzebujemy bardzo. Tak bardzo potrzebujemy Wizjonerów w swoim życiu. Jak to jest ważne, że ktoś potrafi zbudować wizję dla siebie, dla Ciebie, dla produktu, dla firmy.

Wizjoner kocha: inspiracje, której źródłem są marzenia.

Moim ulubionym pytaniem do ludzi jest: “Jakie masz marzenia”? Kiedy ja słyszę jakie ktoś ma marzenie u mnie od razu budzą się wizje, wizje na realizację marzenia tego człowieka. Ponieważ ja wierzę jako wizjoner, że Bóg, który nas stworzył i wiem o tym, wkłada nam w serce marzenie, marzenie takie duże, globalne. To to marzenie i inne malutkie marzenia i pragnienia naszej duszy to są jakby okienka, wgląd w przyszłość. To jest coś co on mówi: “Słuchaj, ja dla Ciebie to przygotowałem, to jest Twoje”. Tylko to nie jest Twoje dziś tylko to jest Twoje dziś w Twojej sferze duchowej ale w sferze rzeczywistości, materialnej to się stanie Twoje jeżeli utrzymasz odpowiedni stan ducha i będziesz podejmować odpowiednie działania. Dla mnie jako Wizjonera i mam nadzieję, że dla innych Wizjonerów też, kiedy ja słyszę od innych ludzi po pierwsze to uruchamia u mnie wizję, wizję dla tego człowieka, biznesu, a po drugie z racji tego, że też mam Stratega w swoim top5 przychodzą od razu rozwiązania, jak możemy tam dotrzeć, jak możemy to osiągnąć bo jeszcze mam Osiąganie.
Marzenia pobudzają Wizjonerów do budowania wizji. Jeżeli masz w swoim otoczeniu Wizjonera idź do niego, podziel się z nim Twoim marzeniem. To będzie człowiek, który będzie chciał to usłyszeć, któremu będzie zależeć na Twoim marzeniu i który będzie umiał od razu z tego marzenia zrobić wizję.

Wizjoner nie lubi: usatysfakcjonowania obecnym stanem rzeczy. To nie oznacza, że Wizjonerzy są zawsze niezadowoleni. Tu oczywiście trzeba zarządzać tym talentem jak każdym i odpowiednio go rozwijać ale ze względu na to, że są to osoby, które widzą jak może być bądźmy wdzięczni za to co jest a dążmy do tego co jeszcze jest możliwe. Bądźmy wdzięczni za to co jest a zawsze dążmy do większego rozwoju. Z wdzięcznością i pokorą ale do rozwoju. Zawsze bądźmy głodni bo im bardziej ja się rozwijam tym bardziej mogę posłużyć. Jeżeli ktoś mówi, że już wystarczy to jakby nie ma przyszłości, nie ma marzeń a dla Wizjonera to jest jak śmierć.

Wizjoner musi uważać na: głowę w chmurach. Żeby gdzieś tam nie odfrunąć, zgubić swoją łączność z rzeczywistością i żeby potrafić swoje wizje, które czują, które widzą, które gdzieś w nich się rodzą przekazywać ludziom tak, by ludzie mogli je zrozumieć, zobaczyć w jakiś sposób i stworzyć albo plan działania albo osiąganie tego albo plan dojścia. Cudownie jest, kiedy nasz Wizjoner ma w swoim zestawie Stratega bądź Osiąganie bądź inne talenty, które pomagają realizować wizje ale bywa też tak, że możesz służyć jako Wizjoner innym po prostu dzieląc się z nimi wizjami, które widzisz, kiedy słuchasz tego o czym mówią, o czym marzą bądź o ich celach.

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.