Współzależność Test Gallupa – StrengthsFinder 2.0

WSPÓŁZALEŻNOŚĆ Test Gallupa

Współzależność Test Gallupa – zdjęcie

Esencja Talentu Współzależność (Connectedness) wg Test Gallupa

Osoby z talentem Współzależność Test Gallupa są głęboko przekonane, że wszystko się ze sobą łączy. Wierzą, że istnieje niewiele zbiegów okoliczności oraz wierzą w to, że prawie każde zdarzenie ma swoją przyczynę.

  • Współzależność wnosi: uznanie dla tajemnicy cudu życia oraz wszechświata bądź naszego stwórcy.
  • Współzależność pragnie: być częścią czegoś większego niż on sam. Częścią rodziny, zespołu, organizacji, społeczności globalnej czy całego wszechświata ludzkości.
  • Współzależność kocha: cykl życia oraz nić ciągłości.
  • Współzależność nie znosi: mentalności w rodzaju My kontra Oni. Podziałów na rasy, kraje, plemiona.
  • Współzależność musi uważać na: brak kontaktu z rzeczywistością.

WSPÓŁZALEŻNOŚĆ TEST GALLUPA  (Connectedness)

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Jesteś o tym przekonana, ponieważ w głębi duszy wiesz, że wszyscy jesteśmy ze sobą jakoś powiązani. Owszem, jesteśmy indywidualnościami odpowiedzialnymi za własne osądy i posiadającymi wolną wolę, ale mimo wszystko jesteśmy częścią czegoś większego. Niektórzy mogą to nazywać „wspólnotową podświadomością”, a inni określać jako ducha lub siłę życiową. Ale bez względu na to, jakie określenie wybierzesz, masz przeświadczenie, że nie jesteśmy oderwani ani od siebie nawzajem, ani od ziemi, ani od życia na niej. Takie poczucie jedności niesie w sobie pewien rodzaj odpowiedzialności. Skoro wszyscy jesteśmy częścią jakiejś dużej całości, nie możemy krzywdzić innych, ponieważ oznacza to, że będziemy również krzywdzić samych siebie. Nie wolno nam wykorzystywać innych, ponieważ wówczas sami będziemy wykorzystywani. Nie wolno nam też zadawać cierpienia innym, ponieważ to my będziemy cierpieć. Świadomość takiej odpowiedzialności tworzy twój system wartości, jesteś delikatna, troskliwa, tolerancyjna. Będąc przekonaną o jedności rodzaju ludzkiego, budujesz mosty pomiędzy ludźmi o odmiennych kulturach. Wrażliwa na ową „niewidzialną siłę” możesz dawać innym poczucie komfortu, że nasze jednostajne życie ma jakiś cel. Dokładny przedmiot twojej wiary będzie zależał od tego, jak zostałaś wychowana oraz kultury, niemniej jednak ta wiara zawsze jest silna. W obliczu tajemnic życia podtrzymuje ona na duchu ciebie i twoich przyjaciół.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Współzależność Test Gallupa – video


A oto typowe wypowiedzi ludzi współzależnych:

Mandy M., gospodyni domowa:

„Skromność jest istotą współzależności. Trzeba wiedzieć, kim się jest, a kim nie. Ja też mam swoją cząstkę mądrości – nie bardzo wielką, ale prawdziwą. To nie przesada. To prawdziwa skromność. Ufam swoim zdolnościom, naprawdę jestem pewna siebie, choć wiem, że nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania. Czuję się powiązana z innymi, ponieważ wiem, że dysponują oni mądrością, której mi brakuje. Nie można czuć się przynależnym do innych, żyjąc w przekonaniu, że ma się wszystko.”

Rose T., psycholog:

„Czasami rano przyglądam się mojej misce z płatkami z mlekiem i myślę o setkach ludzi zaangażowanych w to, bym ją miała: rolnikach na polach, biochemikach tworzących pestycydy, robotnikach w zakładach przetwórczych, a nawet o handlowcach, którzy potrafili mnie przekonać do zakupu tego, a nie innego pudełka płatków spośród wielu stojących jedno obok drugiego na sklepowych półkach. Wiem, że to brzmi dziwnie, ale dziękuję wszystkim tym ludziom i to sprawia, że czuję się mocniej zaangażowana w życie, że jestem silniej związana z tym, co mnie otacza, że jestem mniej samotna.”

O talencie Współzależność w Biblii możesz poczytać tu:

Rz 8 , 28 

28 Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim* dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru. 29 Albowiem tych, których od wieków* poznał, tych też przeznaczył na to, by się stali na wzór obrazu Jego Syna, aby On był pierworodnym między wielu braćmi. 30 Tych zaś, których przeznaczył, tych też powołał, a których powołał – tych też usprawiedliwił, a których usprawiedliwił – tych też obdarzył chwałą*.

Mt 7, 7-8

7 Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 8 Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.

1 Kor 12, 18-21

18 Lecz Bóg, tak jak chciał, stworzył [różne] członki umieszczając każdy z nich w ciele. 19 Gdyby całość była jednym członkiem, gdzież byłoby ciało? 20 Tymczasem zaś wprawdzie liczne są członki, ale jedno ciało. 21 Nie może więc oko powiedzieć ręce: «Nie jesteś mi potrzebna», albo głowa nogom: «Nie potrzebuję was».

1 Kor 12,  26-27

26 Tak więc, gdy cierpi jeden członek, współcierpią wszystkie inne członki; podobnie gdy jednemu członkowi okazywane jest poszanowanie, współweselą się wszystkie członki. 27 Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi członkami.

Ef 4 , 3-6

3 Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój. 4 Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. 5 Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. 6 Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który [jest i działa] ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”

Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia. Że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Współzależność Test Gallupa – Transkrypt

Talent Współzależność należy do talentu z domeny relacyjnej. To bardzo popularny talent w krajach gdzie relacje są bardzo ważne tj.  Polska, Australia, Nowa Zelandia, Włochy itd. Wszędzie tam gdzie więzi rodzinne odgrywają ważną rolę.

Osoby z talentem Współzależność są głęboko przekonane, że wszystko się ze sobą łączy. Wierzą, że istnieje niewiele zbiegów okoliczności oraz wierzą w to, że prawie każde zdarzenie ma swoją przyczynę.

Ja zupełnie się z tym zgadzam. Uważam, że nie ma przypadków. Kocham powiedzenie, że przypadek to drugie imię Ducha Świętego, co potwierdza, że nie ma przypadków 🙂

Wierzę też w to, że wszyscy jesteśmy w jakiś magiczny i niewidzialny sposób połączeni, że jesteśmy jedną rodziną, że jeżeli ja zrobię dobrze sobie to tym samym robię dobrze dla kogoś innego.

Osoba z talentem Współzależność jest osobą świadomą bezgranicznej i ponadczasowej rodziny ludzkiej. Łączy części w jedną całość – są “spajaczami” zespołów, rodzin, pragną łączności, pragną poczucia przynależności.

Współzależność wnosi: uznanie dla tajemnicy cudu życia oraz wszechświata bądź naszego stwórcy.

Ludzie z tym talentem szczególnie dostrzegają życie. Wiedzą, że życie jest pełne cudów, pełne prowadzenia. To jest dar, który pozwala przekazywać innym piękno życia właśnie dzięki nam.

Współzależność pragnie: być częścią czegoś większego niż on sam. Częścią rodziny, zespołu, organizacji, społeczności globalnej czy całego wszechświata ludzkości.

Wynika to z potrzeby poczucia przynależności i łączności, że ja potrzebuję czuć, że jestem z Tobą połączona, i że to co mówię jakoś Ci służy, że to ma sens. Wtedy daje mi to energię.

Współzależność kocha: cykl życia oraz nić ciągłości.

Współzależność nie znosi: mentalności w rodzaju My kontra Oni. Podziałów na rasy, kraje, plemiona.

Współzależność musi uważać na: na brak kontaktu z rzeczywistością.

Talent Współzależność w stanie nierozwiniętym, odwróconym może odrobinę zabłądzić. Może pójść nie w tym kierunku, w który powinien. Nie w kierunku służenia innym ale też sobie tylko w kierunku okultyzmu, ponad przyrodzonych umiejętności/zdolności i odrobinę się zagubić.

Jeżeli masz talent Współzależność pielęgnuj go i rozwijaj. Niech służy Ci on każdego dnia 🙂

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.