Zbieranie Test Gallupa (Input) – StrengthsFinder 2.0

Zbieranie Test Gallupa

Zbieranie Test Gallupa – zdjęcie

Zbieranie (Input) wg Testu Gallupa

Talent Zbieranie Gallup jest talentem z domeny myślenia strategicznego. Osoba z tym talentem jest kolekcjonerem praktycznych zasobów. Będzie trzymać się rzeczy, które mogą być dla kogoś pomocnym źródłem.

  • Talent Zbieranie wnosi: konkretne narzędzia, które umożliwiają rozwój i produktywność.
  • Talent Zbieranie pragnie: przestrzeni do przechowywania zasobów, które naturalnie gromadzi.
  • Talent Zbieranie kocha: udzielać odpowiedniej i wymiernej pomocy.
  • Talent Zbieranie nie znosi: nie posiadać rzeczy, które mogłyby być użyteczne dla innych.
  • Talent Zbieranie musi uważać na: zagracenie zbyt dużą ilością rzeczy wokół.

ZBIERANIE TEST GALLUPA  (Input)

Jesteś dociekliwa/y. Kolekcjonujesz różne rzeczy – mogą to być zarówno słowa, fakty, książki, cytaty, jak i przedmioty, takie jak motyle, karty z piłkarzami, porcelanowe lalki albo fotografie w sepii. Cokolwiek by to było, zbierasz, bo cię to interesuje. Masz typ umysłu, dla którego wszystko jest ciekawe. Świat jest ekscytujący dokładnie dlatego, że jest pełen nieskończonej różnorodności i złożoności. Jeśli dużo czytasz, to nie po to, by skonfrontować swoje teorie z cudzymi poglądami, ale po to, by dodać nowe informacje do własnych archiwów. Jeśli lubisz podróże, to dlatego, że każde nowe miejsce oferuje nieznane przedmioty i fakty, które mogą być gromadzone i przechowywane. Dlaczego warte są zachowania? Przechowując je, często nie potrafisz powiedzieć, kiedy i po co będą ci potrzebne. Jednak kto wie, czy kiedyś nie staną się pożyteczne? Mając w głowie wszystkie te potencjalne zastosowania, nie przychodzi Ci łatwo wyrzucanie czegokolwiek. Właśnie dlatego stale zbierasz, gromadzisz i przechowujesz. Jest to dla Ciebie interesujące i sprawia, że twój umysł pozostaje ciągle aktywny. Być może któregoś dnia któraś z tych rzeczy okaże się przydatna.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Zbieranie Test Gallupa – zdjęcie


A oto typowe wypowiedzi ludzi z talentem Zbieranie:

Ellen K., pisarka:

Już jako dziecko chciałam wszystko wiedzieć. Wymyśliłam taką zabawę z pytaniami. ,Jakie jest moje pytanie na dzisiaj?’. Wymyślałam jakieś bardzo odważne pytanie, a potem szukałam książek, w których byłyby zawarte odpowiedzi na nie. Często zagłębiałam się w lekturze książek, o których nie miałam wcześniej pojęcia, ale czytałam je, bo gdzieś w nich była odpowiedź na moje pytanie. Moje pytania stały się narzędziem, które prowadziło mnie od jednego skrawka informacji do następnego”.

John F., dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi:

„Jestem jednym z tych ludzi, którzy uważają, że Internet jest najwspanialszą rzeczą od czasu wynalezienia krojonego chleba. Kiedyś byłem bardzo sfrustrowany, ale teraz, gdy chcę wiedzieć co się dzieje na rynku akcji w jakiejś części świata, gdy chcę poznać reguły jakiejś gry, dowiedzieć się jaki jest produkt narodowy brutto w Hiszpanii, albo czegoś jeszcze innego, po prostu siadam przy komputerze, patrzę i w końcu znajduję to, czego szukam”.

Kevin F., sprzedawca:

Jestem zdumiony tym mnóstwem śmieci, które kolekcjonuję w swojej pamięci i lubię grać w różne gry, w których liczy się wiedza. Nie mam nic przeciw wyrzucaniu rzeczy materialnych, ale nie znoszę marnowania zgromadzonej wiedzy albo niemożności przeczytania do końca czegoś, co mi się spodobało”.

O talencie Zbieranie w Biblii możesz poczytać tu:

J 21, 25

25 Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać.

2 Tm 4, 13

13 Opończę, którą pozostawiłem w Troadzie u Karpa, przynieś idąc po drodze, a także księgi, zwłaszcza pergaminy.

Prz 2, 1-5

1 Jeśli, synu, nauki* me przyjmiesz i zachowasz u siebie wskazania, 2 ku mądrości nachylisz swe ucho, ku roztropności nakłonisz swe serce, 3 tak, jeśli wezwiesz rozsądek, przywołasz donośnie rozwagę, 4 jeśli szukać jej poczniesz jak srebra i pożądać jej będziesz jak skarbów  5 to bojaźń Pańską zrozumiesz, osiągniesz znajomość Boga.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”

Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs, w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy, który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak, że mam szukać spełnienia, że ta melancholia i poczucie, że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić, że uwierzyłam, że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy, złość na siebie, śmiech, radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Zbieranie Test Gallupa – Transkrypt

Talent Zbieranie jest talentem podchwytliwym. Ludzie często zastanawiają się “Co ja zbieram, o co dokładnie chodzi w tym talencie?”

Osoby z tym talentem czują nieustanny głód wiedzy. Lubią przechowywać wszelkiego rodzaju informacje. Bardzo często to nie chodzi tylko i wyłącznie o informacje, to może być wiedza, mogą być rzeczy. Ludzie z tym talentem często są kolekcjonerami monet, znaczków, książek, wspomnień, zdjęć. Są to ludzie, którym wydaje się, że kolekcjonowanie rzeczy kiedyś im się przyda. Jeżeli nie dzisiaj to może jutro, pojutrze. A jeżeli nie im, nie mnie to może tobie. Zachowują pewne rzeczy na wszelki wypadek aby móc służyć innym.

Osoba z talentem Zbieranie jest kolekcjonerem praktycznych zasobów. Będzie trzymać się rzeczy, które mogą być dla kogoś pomocnym źródłem.

Talent Zbieranie wnosi: konkretne narzędzia, które umożliwiają rozwój i produktywność.
Ze względu na to, że talent Zbieranie kataloguje rzeczy to może być porządek tylko i wyłącznie jego. Dla innych ludzi sposób, w który ta osoba zbiera, może nie wyglądać jak uporządkowane ale dla tej osoby tak jest.

Talent Zbieranie pragnie: przestrzeni do przechowywania zasobów, które naturalnie gromadzi. Często musi to być przestrzeń fizyczna, czasami musi to być przestrzeń komputerowa czyli pamięć.

Talent Zbieranie kocha: udzielać odpowiedniej i wymiernej pomocy. Jeśli damy tej osobie zadanie aby coś znalazła/znalazł, ta osoba znajdzie wszystko. Znajdzie wszystko to, czego nie znajdzie inny talent, w sposób skuteczny, szybki i niewiarygodny.

Talent Zbieranie nie znosi: nie posiadać rzeczy, które mogłyby być użyteczne dla innych. W momencie kiedy coś jest potrzebne talent ten wie, że mógłby to mieć ale tym razem tego nie przechował z jakiegoś powodu i czuje w sobie smutek ponieważ nie była ta osoba wierna swojemu talentowi i jego pragnieniom wewnętrznym.

Do czego możemy porównać osobę z talentem Zbieranie – jest to jakby gąbka chłonąca wiedzę, emocje, wspomnienia, przeżycia.

Talent Zbieranie musi uważać na: zagracenie zbyt dużą ilością rzeczy wokół siebie.

Odwrócony talent Zbieranie sprawia, że osoba ta zbiera wiele niepotrzebnych rzeczy. Nie chodzi o to aby zagracać swoje życie, swój mózg niepotrzebną wiedzą, swoje mieszkanie niepotrzebnymi rzeczami. Dlatego osoby z tym talentem muszą uważać na to, żeby raz na jakiś czas, raz na pół roku, raz na rok, zrobić taki porządek w swoim umyśle, w swoich rzeczach, które przechowujesz w swoim komputerze i otoczeniu. Może nawet czasem wyrzucić. Dla osoby z tym talentem słowo wyrzucić coś, aż “boli”.

Czasami trzeba coś wyrzucić ponieważ jeżeli zatrzymasz coś, co nie jest bądź nie było ci potrzebne przez ostatnie dwa lata to prawdopodobnie nie przyda ci się również w przyszłości. Bądź zastanów się jak możesz przechowywać je inaczej, aby nie cierpieli inni ludzie w twoim otoczeniu. W momencie, kiedy nasz talent zaczyna szkodzić komuś bądź nam, oznacza to, że jest odwrócony. O tym mówię dużo w kursie Twoja Naturalna Moc.  Talenty trzeba poznać, przytulić i rozwijać by móc nimi zarządzać.

Życzę Ci cudownego życia, cudownego zarządzania darami, które masz w sobie, aby służyły one Tobie, Twojej rodzinie, otoczeniu.

W razie jakiejkolwiek potrzeby napisz do mnie, zadawaj pytania, rozwijaj się.

Z Miłością,

Taisja Laudy.

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.