Zgodność Test Gallupa – 34 Talenty wg testu StrengthsFinder 2.0

Zgodność Test Gallupa

Zgodność Test Gallupa – zdjęcie

Zgodność (Harmony) wg Test Gallupa

Talent Zgodność wg Test Gallupa to talent z domeny budowania relacji.

Osoby z talentem Harmony (Zgodność) dążą do jednomyślności. Są to osoby spokojne i stabilne. Będą starać się wyeliminować straty energii emocjonalnej.

  • Zgodność wnosi: pokojową, bezkonfliktową postawę.
  • Zgodność pragnie: obszarów porozumienia i wspólnego gruntu.
  • Zgodność kocha: poświęcenie osobistych celów dla zwiększenia wydajności zespołu.
  • Zgodność nie znosi: negatywnego efektu napięć.
  • Zgodność musi uważać na: obawę przed konfliktem.

Zgodność TEST GALLUPA  (Harmony)

Szukasz obszarów porozumienia. Z twojego punktu widzenia niewiele można wynieść z sytuacji konfliktowych oraz sporów, więc starasz się ograniczyć je do minimum. Gdy spotykasz się z ludźmi o odmiennych poglądach, dążysz do znalezienia dla nich wspólnej płaszczyzny porozumienia. Próbujesz odciągnąć ich od konfrontacji w stronę harmonii. W istocie, harmonia jest jedną z twoich kluczowych wartości. Nie mieści ci się w głowie, ile czasu tracą ludzie, którzy starają się narzucić innym swój punkt widzenia. Czyż nie bylibyśmy bardziej efektywni, gdybyśmy zamiast kontrolować wyrażanie swoich opinii, szukali konsensusu i wsparcia? Jesteś przekonany/a, że tak i tym przekonaniem żyjesz. Podczas gdy ludzie głośno mówią o swoich celach, zadaniach, żarliwie podtrzymywanych opiniach, Ty zachowujesz spokój. Gdy inni obiorą sobie jakiś kierunek, Ty – w imię zgody – chętnie dopasowujesz do niego swoje własne cele (dopóki wasze podstawowe wartości nie zaczynają ze sobą kolidować). Gdy inni spierają się na temat swoich ulubionych teorii lub koncepcji, Ty usuwasz się z kręgu takich dyskusji, woląc rozmawiać o rzeczach praktycznych, realnych, co do których wszyscy są zgodni. Z Twojego punktu widzenia jesteśmy na tej samej łodzi i potrzebujemy jej, aby dotrzeć do celu. To jest solidna łódź. Nie ma potrzeby kołysać nią tylko po to, aby pokazać innym, że potrafisz.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Zgodność Test Gallupa – video


A oto typowe wypowiedzi ludzi zgodnych:

Jane C., zakonnica, benedyktynka:

„Lubię ludzi. Łatwo nawiązuję z nimi kontakty, bo łatwo się dostosowuję. Przybieram kształt naczynia, w którym się znajduję, dlatego trudno wyprowadzić mnie z równowagi.”

Chuck M., nauczyciel:

„Nie lubię konfliktów w klasie, ale przekonałem się, że lepiej pozwolić, by sprawy toczyły się swoim torem, niż starać się powstrzymywać ich bieg. Gdy zacząłem uczyć, myślałem, że jeśli ktoś powie coś złego, powinienem zareagować: „Och, dlaczego tak powiedziałeś?” i starać się ukręcić łeb tej sprawie. Teraz jednak staram się usłyszeć opinię innych osób. Być może mamy w klasie do czynienia z różnymi punktami widzenia tej samej sprawy.”

Tom P., technik:

„Dokładnie pamiętam jak to było, gdy miałem dziesięć albo jedenaście lat i ktoś z mojej szkoły zaczynał kłótnię. Z jakichś powodów czułem, że muszę wkroczyć i znaleźć płaszczyznę porozumienia. Byłem rozjemcą i mediatorem.”


O talencie Zgodność w Biblii

możesz poczytać tu:

Rz 12, 16 

1216 Bądźcie zgodni we wzajemnych uczuciach! Nie gońcie za wielkością, lecz niech was pociąga to, co pokorne! Nie uważajcie sami siebie za mądrych!

Mt 5, 9

59 Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

1 Kor 1, 10 

110 A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli.

Ps 133, 1

1 Pieśń stopni. Dawidowa.

Oto jak dobrze i jak miło,

gdy bracia mieszkają razem;


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia, że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Zgodność Test Gallupa – Transkrypt

Talent Zgodność wg Test Gallupa to talent z domeny budowania relacji.

Osoby z talentem Harmony (Zgodność) dążą do jednomyślności. Są to ludzie, którzy nie lubią konfliktów, nie lubią sytuacji konfliktowych i uważają, że jest to wręcz bezsensowne żeby tracić swoją energię, swój zasób energii, radości i sił na konflikty. Nie lubią sytuacji konfliktowych, raczej szukają obszarów porozumienia. Osoby z talentem Zgodność unikają konfliktów ale to jest tylko wtedy, kiedy ten talent jest niedojrzały bądź nie jesteśmy jego świadomi. Dlaczego? Dlatego, że w momencie, kiedy osoba z tym talentem rozumie “hmmm to jest mój dar, mój dar wnosi zgodność”. Bo, kiedy służymy swoim talentem innym? Kiedy go oddajemy innym. Czyli moim darem jest wnosić, oddawać zgodność. Jeżeli tak jest to ja mogę wchodzić w sytuacje konfliktowe, żeby budować porozumienie. Ja mogę być w sytuacji konfliktowej żeby być mediatorem, ja mogę rozwiązywać konflikty, ja mogę pomagać ludziom znaleźć właśnie wspólny grunt ale to jest tylko, wtedy jeżeli pracowałeś nad tym talentem, jeżeli go rozumiesz, jeżeli działałaś/eś z planem działania np. który my udostępniamy w momencie, kiedy się robi badanie lub byłaś/eś na kursie Twoja Naturalna Moc, zrozumiałaś/eś jak ten talent się objawia, jak może być Twoją unikatowością, Twoją mocą i Twoją przewagą.

Są to osoby spokojne i stabilne. Dla nich stabilność jest dużą wartością. Będą starać się wyeliminować straty energii emocjonalnej. To o czym powiedziałam już odrobinkę na początku. Dla tych ludzi tak jak dla nas wszystkich konflikty, kłótnie nie mają sensu ale te osoby to szczególnie wyczerpuje. To jest po prostu do potęgi n-tej.

Zgodność wnosi: pokojową, bezkonfliktową postawę. Są to ludzie, którzy się raczej potrafią dogadać ze wszystkimi. Można by tu pomyśleć, czy to jest talent jak Elastyczność? Nie, to jest zupełnie inny talent. Elastyczność potrafi być tu i teraz, potrafi się dopasować ale nie szczególnie potrafi załagodzić sytuację lub znaleźć kompromis gdzie Zgodność już będzie umiała to zrobić ale nie zawsze się dostosuje do zbyt zmiennego otoczenia gdzie wszystko się zmienia, zmienia zmienia każdego dnia.

Zgodność pragnie: obszarów porozumienia i wspólnego gruntu. Bo po prostu chcą zgodności, to jest ich wewnętrzna potrzeba. Talent jest naszą potrzebą jak powietrze.

Zgodność kocha: poświęcenie osobistych celów dla zwiększenia wydajności zespołu. Czyli aby ich zespół dawał lepszy wynik potrafią się poświęcić. To samo dotyczy rodziny, to samo dotyczy przyjaźni i tutaj muszą na to uważać żeby był balans i równowaga, żeby to poświęcenie nie zaważyło, nie zaprowadziło do jakiegoś wypalenia i stracenia radości na koniec dnia.

Zgodność nie znosi: negatywnego efektu napięć. Jeżeli dla niektórych talentów z domeny wywierania wpływu konflikt, dyskusja może być takim wręcz napędem do działania to dla talentu Harmony/Zgodność to po prostu zabiera ich energię, nie pomaga.

Zgodność musi uważać na: obawę przed konfliktem. Kiedy ten talent jest nieuświadomiony, nie rozwinięty, bądź odwrócony wtedy osoba z Harmony będzie uciekać od konfliktów i potrafi tłamsić wszystko w sobie bo przecież nie chce wywołać konfliktu. Czy to jest dobre? Nie. Bo my powinniśmy potrafić mówić o swoich emocjach, uczuciach. Czasami to wywoła dyskusje, konflikt albo nawet mocniejszą rozmowę czyli kłótnie ale na koniec dnia doprowadzi do czegoś dobrego. Jeżeli Ty masz talent Zgodność najbardziej się liczy Twoja intencja. Z jaką intencją zaczynasz rozmowę. Jeżeli Twoją intencją jest porozumienie na koniec rozmowy to to, że po drodze zadzieją się jakieś zawirowania to jest ok ponieważ jesteśmy wszyscy innymi ludźmi, różnymi a życie jest właśnie jak bicie serca, jak oddech, góra-dół i tak funkcjonujemy wszyscy. W momencie, w którym rozumiesz na czym polega Twój talent, potrafisz nim zarządzać. Osoba ze Zgodnością tak jak już mówiłam nie boi się konfliktów dzięki czemu odzyskuje często wolność. I tego Wam z całego serca życzę.

Życzę Ci żebyś swoje talenty wykorzystywał/ła świadomie, żebyś świecił/ła swoim wewnętrznym światłem. Aby w Twoim życiu było dużo radości, spokoju, szczęścia i przede wszystkim spełnienia.

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.