Żyjemy w czasach Genialnych! – Twój Wewnętrzny Geniusz

Wewnętrzny Geniusz CZasy Genialne Genius Formula Instytut Gallupa

Czym jest Twój Wewnętrzny Geniusz?

Żyjemy w świecie zmian i niepewności… Żyjemy w czasach, w których – według ostatnich badań Instytutu Gallupa – aż 85% ludzi nie angażuje się w swoją pracę. Dlaczego? Ponieważ robią to, czego nie lubią – nie są w tych zawodach sobą i nie utożsamiają się z nimi. Natomiast talenty i geniusz wydają się być czymś zarezerwowanym tylko dla wybranych. 

Żyjemy w czasach, w których wiemy tak dużo, że moglibyśmy wszystko ulepszyć, a nadal tkwimy w tych samych problemach i wyzwaniach. Często zmieniamy pracę, zainteresowania, nawet partnerów życiowych. Żyjemy w czasach, w których robot zastępuje człowieka… w których dorośli mają depresje, a dzieci ADHD.

Pytanie – dlaczego tak się dzieje?

Może utraciliśmy po drodze coś, co mimo intelektualnego rozwoju i szczytu logicznych rozwiązań, nie pomaga nam, lecz przeszkadza. Może zaniechaliśmy czegoś, co leży w samej istocie naszego funkcjonowania i istnienia, jako ludzi. Czegoś, co właśnie odróżnia nas od robotów i powoduje, że nigdy nie będą one w stanie nas zastąpić.

Takim czynnikiem jest Twój Wewnętrzny Geniusz. Co mam na myśli, zapytasz? Na przejaw naszego geniuszu składają się 3 najważniejsze czynniki: talenty, wartości i marzenia.

„Talenty” – powiesz – „Jakie talenty?! Ja ich nie mam! I jak mają niby mi pomóc, kiedy się stresuję, mam depresję i czuję się wypalony zawodowo…. „ – i tu jest klucz. Więc czym są talenty? 

Mamy ich dwa rodzaje: jawne i ukryte. Te jawne znamy: śpiew, malowanie obrazów, taniec itd… To właśnie przez brak talentów jawnych, większość ludzi uważa siebie za osoby w ogóle nie obdarzone jakimikolwiek wyjątkowymi zdolnościami. 

Czym są w takim razie talenty ukryte i kto je ma? 

Talent ukryty jest to nic innego, jak połączenie neuronów, które tworzą synapsy. Połączenia te aktywnie kształtują się u każdego człowieka od 4-5 miesiąca po poczęciu, aż do plus-minus 16 roku życia. Kształtują je nasze doświadczenia, upodobania i otoczenie, lecz nie tylko one. 

Najmocniejsze połączenia tych właśnie neuronów definiują to, kim jesteś, co lubisz robić, gdzie masz przewagę rynkową i co cię odróżnia od całej reszty świata – o tym właśnie decydują twoje talenty ukryte.

Masz je! Pytanie, czy je znasz i czy je wykorzystujesz?

Kiedy świadomie bądź nieświadomie używamy naszych talentów ukrytych, aktywujemy neurony i nasz mózg produkuje hormony szczęścia. Wygląda na to, że sam Bóg zaprojektował nas tak, żebyśmy rozpoznali, co mamy w życiu robić – najzwyczajniej w świecie, sprawia nam to przyjemność. Jednak to, w co zdążyliśmy już uwierzyć, wcale nam nie pomaga: „żeby zarabiać i mieć sukces, trzeba się natrudzić”. Trud to ciężka praca w tym, co nie sprawia nam przyjemności. „Żeby się rozwijać, trzeba inwestować w swoje słabości” – tak wierzymy i dokładnie to robimy. Czy rzeczywiście powinno tak być?

Liczne badania Instytutu Gallupa, jak i innych światowej klasy instytucji, pokazują, że ponadprzeciętne wyniki jesteśmy w stanie osiągnąć inwestując, tylko i wyłącznie, w obszary swojej wyjątkowości, mocy – TALENTU. To potwierdza sport i wiele innych znanych nam dziedzin życia. Zapominamy o tym TYLKO w edukacji. W szkole, w której spędzamy ponad 10 lat swojego życia, przez cały czas uczą nas, że musimy naprawiać to, co mamy najgorszego…jesteśmy porównywani z innymi i skłaniani do koncentrowania się na swoich słabościach. W efekcie stajemy się niewolnikami tego, co zostało wyuczone i większość z nas idzie przez życie, naprawiając swoje niedoskonałości i prawie nigdy nie wykorzystując talentów i mocnych stron.  Nawet nie wiemy, że je mamy… No może niektórzy wiedzą, coś podejrzewają ale logika podpowiada: „nie, to przecież nie może być talent…”.

Dni, w których nadarzy się okazja, by użyć swoich talentów (autentycznej przewagi), nazywamy dniami szczęśliwymi i na długo je zapamiętujemy. Czuliśmy się tak dobrze! Czas nie miał znaczenia, wszystko robiło się z ochotą i przyjemnością. Miewasz takie dni?

Czas się przebudzić!

A przebudzenie to powinno zacząć się w połączeniu liderów biznesu z liderami edukacji. Jeden za jednego. Jeden lider, inwestujący w rozwój swoich pracowników w oparciu o ich talenty / mocne strony, zapewni możliwość wyszkolenia i wsparcia jednego „lidera” w szkole – po to, by mógł on przekazać uczniom wiedzę o tym, jak żyć w szczęściu i spełnieniu. Jeden pracownik ze zwiększonym zaangażowaniem i efektywnością, bo właśnie zaczął używać tego, co ma w sobie najlepsze i dawać to innym w zespole = jedno dziecko, które dowie się o tym, że ma talenty, będąc w wieku 10-16 lat, a nie wówczas, gdy będzie miało lat 70…lub nigdy.

Według zasady „Jeden za jednego” projekt, którego zadaniem jest edukować liderów dzisiejszych, żeby móc wesprzeć liderów jutra, budując życie w oparciu o wewnętrzny Geniusz każdego z nas, ma szansę odmienić liczby, które przedstawiłam na początku. 

Widzimy świat, w którym 85% ludzi żyje w radości i spełnieniu, robiąc to, w czym tkwi ich wewnętrzny geniusz.

Spędzając czas na pisaniu książek, inspirowaniu innych dookoła, podróżując – wówczas niech to właśnie roboty robią za nas to, do czego nie jest potrzebny ludzki geniusz. 

Jeżeli dziś czujesz się zmęczony, wypalony i sfrustrowany, zadaj sobie pytanie: „W co uwierzyłem ja, co zamieniło moje skrzydła na kamienie?” Odnajdź to i zmień. Wszystko jest w twoich rękach. Jesteś jedyną osobą, która ma kontrolę nad twoim życiem. Masz wszystko, żeby żyć w spełnieniu, radości i obfitości – na każdej płaszczyźnie tego, co jest dla nas ważne. Zacznij dzisiaj. Może jesteś rodzicem, którego dziecko uczy się w szkole, w której powinien zaistnieć nasz projekt – pisz. Może jesteś menedżerem, bądź pracownikiem w firmie, gdzie jest wysoka rotacja, spada zaangażowanie, ludzie się wypalają – pisz. Może pracujesz w firmie, która jest świetna i zmienia świat na lepsze – razem możemy wszystko, a nawet więcej – pisz!

Zacznij od odkrycia swoich talentów, mocnych stron i poznaj czym jest Twój wewnętrzny geniusz: http://bit.ly/twoja-naturalna-moc

Żyj w spełnieniu zawsze!

Taisja Laudy i zespół TLnC Global / Genius Project Organization

kontakt@tlncglobal.com

+48 (22) 299 03 34

+48 578 300 220

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
https://taisjalaudy.com/zyjemy-w-czasach-genialnych-twoj-wewnetrzny-geniusz">
YouTube
YouTube
Instagram