Optymizm Test Gallupa – 34 Talenty wg testu StrengthsFinder 2.0

Optymizm Test Gallupa

Optymizm Test Gallupa – zdjęcie

Optymizm (Positivity) wg Test Gallupa

Talent Optymizm wg Test Gallupa to talent z domeny budowania relacji.

Osoby obdarzone tym talentem cechuje zaraźliwy entuzjazm. Potrafią dostrzegać drobne rzeczy, piękno wokół siebie na co dzień. Są osobami optymistycznymi, pełnymi nadziei lubiącymi zabawę. Będą podkręcać i rozjaśniać otoczenie emocjonalne.

  • Optymizm wnosi: zaraźliwy entuzjazm i energię.
  • Optymizm pragnie: wolności doświadczania życiowych radości dramatów.
  • Optymizm kocha: żyć pełnią życia.
  • Optymizm nie znosi: negatywnych ludzi, którzy zatruwają życie innym.

Optymizm TEST GALLUPA  (Positivity)

Pochwały rozdzielasz szczodrze, a uśmiechy – chętnie. Zawsze też próbujesz dostrzec humor w każdej sytuacji. Niektórzy zwą Cię lekkoduchem. Inni życzyliby sobie tak często jak ty patrzeć na świat przez różowe okulary. Tak czy inaczej, ludzie szukają Twojego towarzystwa. Ich świat wygląda lepiej, gdy są blisko Ciebie, ponieważ Twój entuzjazm jest zaraźliwy. Nie mając tyle co Ty energii i optymizmu, określają swoje życie jako monotonne albo – co gorsza – pełne zmartwień i stresów.
Ty zdajesz się znać sposób podniesienia ich na duchu. Wnosisz element pasji w każde przedsięwzięcie. Każde osiągnięcie jest okazją do świętowania. Znajdujesz tysiąc sposobów na uczynienie wszystkiego bardziej ekscytującym i barwnym. Niektórzy cynicy mogą odrzucać twój entuzjazm, ale Ty rzadko bywasz przygnębiony/a. Twój optymizm na to nie pozwala. Tak się jakoś dzieje, że nie możesz pozbyć się całkowicie przekonania o tym, że życie jest piękne, że praca może być zabawna i, że bez względu na rodzaj niepowodzenia, nigdy nie wolno tracić poczucia humoru.


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Optymizm Test Gallupa – video


A oto typowe wypowiedzi optymistów:

Geny L., steward:

„W samolocie jest tak dużo ludzi, że od lat staram się podczas każdego lotu wyróżnić kilka osób i zrobić dla nich coś szczególnego. Oczywiście jestem uprzejmy dla każdego i staram się zapewnić wszystkim tak profesjonalną obsługę, jakiej sam bym sobie życzył, ale poza tym staram się, by jakaś osoba, rodzina lub grupa ludzi poczuła się kimś szczególnym. Zabawiam ich dowcipami, rozmową, proponuję różne gry.”

Andy B., kierownik marketingu internetowego:

„Jestem jedną z tych osób, które lubią robić dużo zamieszania. Wciąż czytam jakieś czasopisma i jeśli znajduję w nich coś fajnego – nowy sklep, nową szminkę, cokolwiek – rozpowiadam o tym wszystkim dookoła. ‘Och, wypróbuj ten sklep. Wygląda tak super. Popatrz na te zdjęcia. Sprawdź, czy naprawdę jest taki’. O wszystkim opowiadam ludziom z taką pasją, że wszyscy robią to, co im każę. To wcale nie oznacza, że jestem świetnym sprzedawcą, wcale nie. Tak naprawdę nie znoszą namawiać ludzi do podjęcia decyzji, nie lubię zawracać ludziom głowy. To tylko moja pasja sprawia, że ludzie myślą: ‘O rany, to musi być prawd’.”

Sunny G., menedżer ds. komunikacji:

„Myślę, że świat jest skażony zbyt wielką liczbą ludzi negatywnie nastawionych. Potrzeba nam więcej ludzi pozytywnych, ludzi, którzy lubią koncentrować się na tym, co w świecie jest dobre. Ludzie negatywni mnie przytłaczają. W mojej poprzedniej pracy był facet, który codziennie z rana przychodził do mojego biura, by się wyładować. Celowo go unikałam. Gdy widziałam, że się zbliża, biegłam do toalety lub wychodziłam w jakieś inne miejsce. On wywoływał u mnie poczucie, że świat jest ponury i zły. To było okropne.”


O talencie Optymizm w Biblii

możesz poczytać tu:

Prz 17, 22

1722 Radość serca wychodzi na zdrowie, duch przygnębiony wysusza kości.

Flp 4, 8

48 W końcu, bracia, wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąś cnotą i czynem chwalebnym – to miejcie na myśli!

1 Tes 5, 16-18

516 Zawsze się radujcie, 17 nieustannie się módlcie! 18 W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Ne 8, 10

810 I rzekł im Nehemiasz: «Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie – poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją».


Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu“Twoja Naturalna Moc”


Poczytaj co inni mówią o tym Warsztacie: 

“Daliście mi najpiękniejszy dar. To miał być po prostu zwykły kurs w którym chciałam poznać i rozwinąć swoje talenty Gallupa. Taki prezent urodzinowy który doceni Learner. Tymczasem otrzymałam znak że mam szukać spełnienia, że ta melancholia i poczucie że tyle mam a jednak nadal coś mi umyka jest uzasadniona. Techniki i zadania domowe byłyby już same w sobie dużą wartością. Ale tylko Taisją przepełniona natchnieniem, entuzjazmem, wiarą była w stanie sprawić że uwierzyłam że to wszystko ma sens.”

Sylwia Santana

“Ponieważ robiliśmy kurs razem z moją Monią to przeżyliśmy uświadamiającą Przygodę . Podróż przez łzy , złość na siebie, śmiech radość i uwolnienie. Jesteśmy wdzięczni bo wiemy jaką wartość ten kurs wniósł w nasze życie. Ten kurs jest jak latarnia dla każdej zbłąkanej duszy. Instrukcją obsługi otwierania okna przez które Bóg chce nam pokazać co nam przygotował. Nasi znajomi i przyjaciele już do nas dołączają i korzystają z zachwytem z tego kursu. Dziękujemy Taisja za to, że jesteś.”

Wojtek i Monika

“Cały kurs to niesamowita podróż wewnątrz siebie, nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich przemian i oświeceń, których doświadczyłam.”

Natalia Motyl


Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Optymizm Test Gallupa – Transkrypt

Talent Optymizm wg Test Gallupa to talent z domeny budowania relacji.

Osoby obdarzone Optymizmem cechuje zaraźliwy entuzjazm. Są wesołe i potrafią sprawić, by inni poczuli się podekscytowani tym co zamierzają zrobić. Jeżeli masz w swoim otoczeniu osobę, która ma dar Positivity na pewno, kiedy już wysłuchałeś/aś tego co powiedziałam teraz wiesz, że to jest on/ona, że ten człowiek ma ten talent. Są to osoby, które najczęściej noszą na swojej twarzy uśmiech. Po prostu zakładają go z rana i zdejmują go wieczorem przed pójściem spać. Są to osoby, które się radują z dostrzegania pozytywizmu, piękna w życiu. Potrafią dostrzegać drobne rzeczy, piękno wokół siebie na co dzień. Są to ludzie, którzy radują się i z małych i dużych rzeczy.

Są osobami optymistycznymi, pełnymi nadziei lubiącymi zabawę. Kochają się bawić, kochają być w towarzystwie, kochają podnosić na duchu. Będą podkręcać i rozjaśniać otoczenie emocjonalne.
Czyli jeżeli w pokoju mamy ludzi negatywnie nastawionych albo w zespole coś się zadziało, jest trudność, jest wyzwanie i wchodzi człowiek z darem Positivity, osoba, która ma to w sobie, od razu to czujemy, widzimy, jest nastawiona na rozwiązanie problemu. Jest nastawiona na to, że wierzy, że się uda, wierzy, że będzie lepiej.

Optymizm wnosi: zaraźliwy entuzjazm i energię. Jeżeli gdzieś opada energia, jeżeli gdzieś zaczyna być tracona wiara, że się uda, osoba z Positivity po prostu zaraża entuzjazmem, zaraża wiarą, że coś się powiedzie, że wszystko nam się uda i wnosi energię w projekt, w rodzinę, w pracę, do sali konferencyjnej, tam gdzie się właśnie pojawia. Te osoby są świetnymi mówcami, są świetnymi trenerami, są bardzo dobrymi przyjaciółmi, do których często inni dzwonią w trudnych chwilach i dlatego nasze osoby z Positivity muszą szczególnie uważać na swoją energię i dbać o to, by ich talent był dojrzały i rozwinięty. Dlaczego? Dlatego, że w sposób naturalny inni, którzy tej energii nie mają do nich właśnie lgną bo tej energii potrzebują. Jeżeli nasz człowiek z darem Positivity, z tym talentem, nie potrafi nim zarządzać i po prostu tą swoją energię rozrzuca na prawo i lewo, może się zdarzyć sytuacja w jego życiu, że któregoś dnia poczuje wypalenie, poczuje, że mimo tego, że ta energia jest to jakby jej zabrakło, że coś się stało.
Zarządzaj nią mądrze. Zadaj sobie pytanie – Czy ten ktoś, kto do mnie przychodzi dzisiaj, czy on daje też coś mi? Czy to jest tylko dawanie w jedną stronę czy to jest tylko branie? Bo w naszym życiu musi być koło daję – biorę. I dawanie – branie jest dobre.

Optymizm pragnie: wolności doświadczania życiowych radości dramatów. Bardzo często z moich obserwacji, z pracy z ludźmi z tym talentem wynika, że są to osoby, które doświadczają takich bardzo dużych amplitud życiowych. Bardzo często jest, że coś jest pięknego bardzo w ich życiu i doświadczają też trudnych chwil w swoim życiu. Każdy z nas ich doświadcza ale często osoby z talentem Positivity, rozmach od dobrego ku złemu jest dość duży i potrafią przez to przejść, potrafią to znieść ponieważ właśnie mają ten talent.

Optymizm kocha: żyć pełnią życia. Doświadczać, podróżować, wdychać w siebie to piękno, powietrze, miejsce czy osób, z którymi przebywają.

Optymizm nie znosi: negatywnych ludzi, którzy zatruwają życie innym. Ludzi, którzy narzekają, którzy mówią, że nic się nie da, którzy nie mają w sobie entuzjazmu.

Kocham słowo entuzjazm. Entuzjazm oznacza w tłumaczeniu “Bóg we mnie”. Jeżeli mamy w sobie radość, mamy w sobie naszego Stwórcę i to jest jeden z przejawów Owoców Ducha i osoby z Positivity jakby mają to w prezencie, mają to z natury. Jest im to dane.

Z czym możemy porównać taką osobę? Metafora tutaj będzie taka, że zawsze widzą szklankę do połowy pełną. Co by się nie działo, oni widzą coś dobrego w tym wszystkim.

Jeżeli masz ten talent to po pierwsze pamiętaj, że jesteś osobą, którą pewnie wszyscy lubią i pragną być obok Ciebie i ze względu na to musisz uważać na swoją energię, być świadomym tego, z kim się dzielisz tym swoim talentem. Kiedy go uruchamiasz, kiedy nim świecisz i na ile to co dajesz innym na ile to jest tylko wykorzystywaniem w jedną stronę a na ile to jest po prostu dojrzała relacja, czy w pracy czy w przyjaźni, czy w rodzinie.

Życzę Wam, cudowni nasi optymiści, żebyście świecili swoim światłem każdego dnia, abyście używali swojego talentu w pełni, podnosili innych na duchu. Bądźcie sobą, budujcie niesamowite relacje, bo to jest talent z domeny relacyjnej i żyjcie w spełnieniu. Rozwijajcie go, zarządzajcie nim, bądźcie każdego dnia najlepszą wersją siebie.

Z Miłością,

Taisja Laudy

Żeby odkryć i rozwinąć swoje Talenty dołącz do jedynego w swoim rodzaju Warsztatu “Twoja Naturalna Moc”

Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.