Test Gallupa – Jak prawidłowo zrobić badanie Clifton StrengthsFinder ™

Clifton Strengthsfinder Test Gallupa

Test Gallupa – Clifton Strengthsfinder ™ – zdjęcie

Jak prawidłowo zrobić Test Gallupa – Clifton Strengthsfinder ™ ?

Już ponad 20 mln ludzi na świecie zrobiło Test Gallupa – Clifton Strengthsfinder ™ – inaczej znany w Polsce jako Badanie Talentów Gallupa.

StrengthsFinder ™ opracowany przez Instytut Gallupa, to narzędzie, dzięki któremu jesteśmy w stanie odkryć indywidualny i niepowtarzalny zestaw talentów. Każdy z nas obdarzony został nie jednym, a całym zestawem talentów, kompilacją naturalnych schematów myślenia i zachowania, które decydują o wyjątkowym potencjale danej osoby.


Test Gallupa – Clifton StrengthsFinder ™  – video


Jak odpowiednio przygotować się do testu Gallupa?

Przejdziemy przez wszystkie punkty tak abyś nie była zaskoczona/nie był zaskoczony.

Po pierwsze.

Musisz zrozumieć czym jest Test Gallupa – Clifton Strengthsfinder ™.
Jest to wyjątkowe narzędzie i jedyne w swoim rodzaju. Z jego wyjątkowości wynika również to jak musisz się do niego przygotować.

Bardzo ważne – jest to test, który powinnaś/powinieneś zrobić raz w życiu.

Dlatego, że jest to jedyne w swoim rodzaju narzędzie, które mierzy nie twoje umiejętności, nie to czego się nauczyliśmy tylko to co mamy w sobie naturalne, najlepsze czyli nasz talent, dasz dar, coś co się w nas wykształciło od czwartego miesiąca w brzuchu mamy do 16 roku życia.

Test Gallupa to robi się raz w życiu. Takie są zalecenia Instytutu Gallupa – nie co sześć miesięcy jak mówią niektórzy i nie wtedy kiedy zmieniasz pracę.

(A jeżeli masz już gdzieś swój wynik to zrób wszystko żeby go znaleźć).


Żeby odkryć swoje Talenty kliknij tutaj  TEST GALLUPA PO POLSKU (BADANIE CLIFTON STRENGTHSFINDER®)

Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Przede wszystkim przygotuj się mentalnie, niech to będzie wyjątkowy czas dla ciebie, na autorefleksję, na poznanie.
Pytania są sytuacyjne, z twoich sytuacji życiowych więc na pewno sobie poradzisz.
W teście jest prawie 200 pytań, zajmie ci on od 40 minut do godziny więc zarezerwuj sobie godzinę, nawet półtorej w spokoju bo podejrzewam, że kiedy zrobisz test będziesz chciała/chciał poczytać o swoim wyniku, dowiedzieć się co tam jest, co w tobie drzemie.

Bardzo jest ważne aby mieć pełen spokój, żeby nikt nie przeszkadzał, żeby nikt nie przerywał. Dlaczego? Ponieważ test ma coś takiego jak timer, na każde pytanie masz 20 sekund. Jest to dokładnie wystarczające żeby przeczytać pytanie i uchwycić pierwszą myśl, nie zastanawiać się nad tym długo i nie rozważać, nie analizować tylko przeczytać i odpowiedzieć. I z takim sposobem myślenia trzeba do tego podejść.

BARDZO WAŻNE – Jeżeli masz dysleksję, Instytut Gallupa zaleca, i my również, że trzeba wyłączyć czasomierz. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Jeżeli kupujesz swój dostęp bezpośrednio u Gallupa musisz napisać maila o pomoc i poprosić o wyłączenie czasomierza ze względu na dysleksję. Jeżeli kupujesz test na stronie www.taisjalaudy.com możesz napisać do nas i wtedy my napiszemy do Gallupa i go wyłączymy. W zależności od tego czy znasz angielski, co jest dla ciebie łatwiejsze, możesz wybrać jedną bądź drugą opcję ale jeżeli tylko masz dysleksje czasomierz musi być wyłączony, to jest bardzo ważne.

Kolejna rzecz, która jest krytyczna.

Często ludzie pytają: W którym języku mam robić badanie Clifton StrengthsFinder bądź test Gallupa?

 

Odpowiedź jest jednoznaczna – w języku ojczystym.

Jeżeli jesteś polakiem ale mówisz świetnie po angielsku i wydaje ci się, że może zrobisz sobie to test po angielsku to Instytut Gallupa stanowczo odpowiada nie.

Test powinno się robić w języku ojczystym.

W tej chwili, jeżeli się nie mylę jest dostępnych 40 języków i na video zobaczysz jak możesz sobie ustawić język w momencie, kiedy otrzymujesz swój kod, kiedy się na niego logujesz.

Zakładasz sobie konto na stronie Instytutu Gallupa (niezależnie czy ten kod kupiłeś na www.taisjalaudy.com czy na stronie www.gallup.com ).

Zakładasz konto na www.gallup.com (nawet z dostępem od nas, ponieważ one wszystkie idą z Gallupa) i w momencie gdy założyłeś konto wybierasz sobie swój ojczysty język i klikasz dalej.

Bardzo ważne jest również twoje nastawienie mentalne. Aby podchodząc do badania pomyślała/pomyślał sobie o swoim najlepszym stanie, o chwili jakiejś, w której czułaś/czułeś się dobrze, w której byłaś/byłeś najlepszą wersją siebie. Nie wtedy kiedy inni mówili ci, że właśnie jesteś tą najlepszą wersją siebie tylko wtedy kiedy ty tak czułaś/ czułeś. Tylko my wiemy kiedy tak jest i z tej perspektywy odpowiadaj na wszystkie pytania. Jeżeli na jedno pytanie nie zdążysz odpowiedzieć nie ma czego się obawiać ale jednak staraj się odpowiedzieć na większość z nich.

W razie potrzeby pomocy lub wsparcia możesz napisać do nas a my pomożemy, wyłączymy timer, odpowiemy na pytania.


Co opisuje wynik testu StrengthsFinder ™?

Pula wyników badania StrengthsFinder ™ obejmuje 34 zestawy cech – talentów.
W podstawowej wersji uczestnik otrzymuje wynik w postaci opisu jego Top 5 Talentów. Oznacza to, że te pięć cech ma u niego najwyższe natężenie i mają one największy potencjał do rozwoju.
Wynik ten można rozszerzyć, aby zobaczyć kolejność, w jakiej układają się pozostałe talenty. Należy jednak pamiętać, że ideą wykonywania badania StrengthsFinder ™ jest odkrycie tego, co w nas najlepsze i skoncentrowanie się na doskonaleniu tego obszaru. Po rozszerzony wynik warto sięgnąć wówczas, gdy okrzepniemy już w rozumieniu, w jaki sposób nasze Top 5 talentów wpływa na nasze funkcjonowanie w codziennym życiu i zrozumiemy, jak w praktyczny sposób wykorzystywać tę wiedzę o samych sobie.

Znam swoje Top 5 Talentów – co dalej?

Znajomość swoich pięciu najsilniejszych talentów to już ogromne źródło wiedzy. Trudno jednak jest spojrzeć na siebie samego z boku i ocenić, jak w rzeczywistości funkcjonują u nas te cechy. Na tym etapie niezwykle ważna jest praca z profesjonalnym, certyfikowanym Trenerem Mocnych Stron™, który przeprowadzi daną osobę przez proces odkrywania, pogłębiania zrozumienia i nauki praktycznego wykorzystania talentów w życiu osobistym bądź zawodowym. To początek wspaniałej podróży, która trwa przez całe życie – tam, gdzie tkwi nasza moc, potencjał do rozwoju jest wprost nieograniczony. Zadaniem trenera jest pokazanie Tobie, jak czytać mapę własnej osobowości i upewnienie Cię w tym, że jesteś gotowy kontynuować tę wyprawę samodzielnie.

ROBIĄC TEST GALLUPa CO OD NAS OTRZYMASZ:

  • Przygotowanie dostępu do odpowiedniego badania metodologią Instytutu GALLUPa – Clifton StrengthsFinder ™
  • Obsługa operacyjno-techniczna procesu
  • Ogólny raport, opisujący Twoje TOP 5 Talentów w języku polskim
  • Dedykowany twojemu wynikowi plan działania w języku polskim – kilkadziesiąt pomysłów na przekucie twoich Talentów w Mocne Strony  (chcesz zrobić to razem z naszym Trenerem – Pasjonatą? Kliknij tu!)
  • Dostęp do społeczności, integrującej utalentowanych ludzi
  • Regularne Q&A z ekspertami Taisja Laudy & Co.

 

Życzę Ci w imieniu swoim i całego zespołu www.taisjalaudy.com niesamowitej przygody poznania siebie, poznania swojego wewnętrznego geniuszu, poznania swojego duchowego DNA. Ja wierzę oraz my w naszym zespole, że od tego zaczyna się spełnienie.

Z Miłością,

Taisja Laudy


Żeby odkryć swoje Talenty kliknij tutaj  TEST GALLUPA PO POLSKU (BADANIE CLIFTON STRENGTHSFINDER®)

Więcej o Talentach i Spełnieniu możesz posłuchać tu – Taisja Laudy Podcast – Spotify


Taisja Laudy
administrator
Strateg Spełnienia i Wizjoner. Twórczyni Formuły Geniuszu™, która opierając się na tym, w czym naprawdę jesteś dobry, prowadzi do odkrycia Twojego powołania. Kobieta o niesamowitym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.